Nahoru ]

Vítám vás v novém týdnu. Ve volebním ruchu se nedostalo na poměrně zajímavé zprávy o stále rostoucí seismické aktivitě naší planety.  Tungurahua - vulkán blízko Cotala v Ekvádoru, vybuchl 29.května 2010 a vyslal oblaka prachu do 10 kilometrové výše. Sopečný popel vynutil evakuaci sedmi vesnic a zavření letiště a školy v Guayaquil, Ekvádorském největším městě. Na severovýchodu v Guatemaly vulkán Pacaya začal vyvrhovat lávu a kameny 27. května. Zahynulo několik lidí, včetně televizního reportéra, byl evakuován region Pacaya a uzavřeno  mezinárodní letiště v Guatemala City.
U ostrovního státu Vanuatu se země otřásla silou 7,4 stupňů Richterovy škály 27. května.
Což mi připomíná že asi bude načase konečně uzavřít seriál o roku 2012 :). Tento týden se na něj opět nedostalo, ale příští týden už určitě :)
Nu a do nového týdne ještě pár foteček z Ischie...
 


Pohled z Castello Aragonese


Na Mont Epomeo


Po bouři


Rackové před bouří


„V krámě mají stoprocentně recyklovaný toaletní papír,” říká Marla. „Nejhorší zaměstnání na světě musí být recyklování toaletního papíru."

Chuck Palahniuk
KLUB RVÁČŮ


Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Expedice nalezla v Údolí smrti tajemné krátery

Na počátku léta 2008 bylo oznámeno v ruských celostátních hromadných sdělovacích prostředcích, že se po stopách českého badatele Ivana Mackerleho vydá několik expedic, čítající asi dvacet jakutských a ruských vědců.

Ty měly jednou provždy potvrdit nebo vyvrátit příběhy o anomální zóně Eljuju Čerkečech (Údolí smrti). Připomeňme, že na jaře 2006 se sem vydali čeští badatelé proto, aby našli tajemné „kotle“. Za pomoci snímkování obrovské oblasti z motorového padáku byla tato místa skutečně nalezena a pak přímo na zemi i prozkoumána. To pohnulo další místní badatele k aktivitě. >>>>

Větší zlá sestra islandského vulkánu může brzy vybuchnout, varují vědci

Evropa by se měla připravit na další komplikace v letecké dopravě. Vědci varovali, že islandská sopka Katla může být těsně před erupcí. Výbuch Katly v minulosti vždy následoval erupci sopky Eyjafjallajökull, která v dubnu zastavila letecký provoz nad Evropou. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.6.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet je vyrovnaná. Saturn bude dále velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že  otřesy ekonomické, společenské i přírodní budou dále pokračovat, špatné postavení Saturnu nás bude dál provázet jarem.

Mějte se hezky...

Hade, 30.5.2010