Nahoru ]

Jarní tání...

Vítám vás v novém týdnu. Myslím, že nemá cenu příliš komentovat vyloženě hnusné počasí minulý týden, ani to, že uplynulý týden byl opět ve znamení řady významných zemětřesení. Na těchto stránkách si již delší dobu říkáme že Saturn destabilizuje naší přítomnost a jsme na to připraveni :)))
V každém případě ale skončilo období retrográdnosti Marsu a určitě bude teploučko jako na jaře :)
Teď jsem si zahrál na úspěšného věštce a raději budu pokračovat v seriálu o roku 2012...

"Leonardova Mona Lisa, to je jenom tisíc tisíců šmouh barvou.
Michelangelův David, to je jenom milion ran kladívkem. My všichni jsme miliony kousků pospojovaných tím pravým způsobem."

Chuck Palahniuk, Deník

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Rok 2012

Předešlé části najdete zde:
http://eldar.cz/hade/archiv2010/4_tyden.htm

http://eldar.cz/hade/archiv2010/5_tyden.htm

http://eldar.cz/hade/archiv2010/6_tyden.htm

http://eldar.cz/hade/archiv2010/7_tyden.htm

http://eldar.cz/hade/archiv2010/10_tyden.htm

http://eldar.cz/hade/archiv2010/11_tyden.htm

Minulý týden jsme konstatovali, že egyptské pyramidy na plošině v Gíze jsou orientované takovým způsobem, že zobrazují oblohu nad Gízou asi v roce 10500 př.n.l.
Zároveň jsme se seznámili s tzv. "Fénixovým cyklem" který začíná v roce 9792 p.n.l. v éře Lva a končí v roce 2012. Pokud se chcete o tomto cyklu dozvědět ještě něco víc, zkuste to >>>ZDE>>>, nebo >>>ZDE >>>. Na prvním odkazu se dozvíte širší souvislosti tohoto cyklu, na druhém odkazu najdete originál výpočtů, které jste si mohli přečíst v pdf souboru uvedeném v minulém týdnu.
Našli jsme tedy shodu Mayského a Egypského kalendáře. Jenže Aztécký kalendář vytvořený na základě Mayského kalendáře se odvolává na další katastrofy, a to mnohem starší. Logická námitka potom bude následující. Pokud by existovaly a lidstvo by je prožilo, měly by se najít alespoň nějaké stopy po mnohem starších civilizacích. Prostě stopy jednoznačně datované a jaksi materiální.
Budete se divit, ale tyto stopy již byly objeveny a jsou skutečně jednoznačně datované a to dokonce "oficiální" vědou.
V Jižní Africe byly nalezeny pozoruhodné kamenné stavby,  obydlí, pevnosti, chrámy, cesty, zavlažovací systémy a zemědělské terasy, které pokrývají tisíce čtverečních kilometrů. Nejzajímavější strukturou je určitě tzv. Adamův kalendář. Jedná se o megalitickou stavbu podobnou Stonehenge a  astronomicky orientovanou. Datace této památky sahá neuvěřitelných 75 000 let do minulosti. Zdá se že i některé další stavby okolo města Mpumalanga jsou současníky megalitické památky a též vykazují astronomickou orientaci. Hradby některých struktur jsou ještě dnes okolo 2,5m vysoké se základnou několik metrů širokou. Ze vzduchu jsou dodnes viditelné silnice a cesty propojující jednotlivé stavby. 
Je zřejmé, že osady byly dobře naplánované a vystavěné civilizací, která využívala nějaké dopravní prostředky. Vše vypadá tak, že civilizace těžila zlato v místních dolech, které fungují dodnes (raději se nebudu pouštět do teorií Sumerů, Zecharii Sitchina a Anunaki - stvořitelů lidí jako dělníků pro těžbu zlata). Zemědělské terasy jsou velmi podobné těm, které známe z prostředí Inků v Peru. Doporučuji nakouknout na stránky >>>ZDE>>>. Zarážející je to, že stavby mají stejnou zeměpisnou délku jako pyramidy v Gíze.
Pokud půjdeme dále, můžeme za další "důkazný materiál" rozhodně přibrat i mapu Piri Riese. Nebudu popisovat všechny peripetie kolem objevu mapy. Zajímavá začala být totiž ve chvíli, kdy na ni narazil M. J. Walters z Úřadu pro hydrografii při americkém námořnictvu. Kapitán ve výslužbě a profesionální kartograf Walters, odborník na sestavování map Arlington Mallery a P. R. Linehan, seismolog a pracovník Boston College, nalezenou mapu důkladně prozkoumali. Dospěli k neuvěřitelnému výsledku – mapa Piriho Reise je v některých oblastech velice přesná. O tomto výzkumu se doslechl profesor Charles H. Hapgood z Keene State College. S několika svými studenty zkoumal vzácný nález celých sedm let. Na první pohled se jim zdálo, že mapa je naopak značně nepřesná. Bylo otázkou, zda se vůbec vyplatí se jí podrobněji zaobírat. Nesvědčí spíše o nedostatečných zeměpisných znalostech svého autora?
Nakonec se však ukázalo, že mapa Piriho Reise, rozluštěná pomocí speciálních kartografických prostředků, je kupodivu až neuvěřitelně přesná. Fantastické ovšem bylo to, že na ní byla téměř bez chybičky zakreslena pobřežní linie Antarktidy, a sice tak, jak probíhá pod věčným ledovým příkrovem.
Tvar tohoto pobřeží byl určen až roku 1957, kdy probíhal tzv. Rok geofyziky, a to pomocí echolokace. Podobné nejmodernější technické a vědecké postupy a přístroje samozřejmě Piri Reis léta Páně 1513 určitě k dispozici neměl. Jak tedy mohl v onom roce 1513 znát přesný obrys pobřeží, skrytého pod silnou vrstvou ledu?
Ze stručných vysvětlivek na okraji této mapy jednoznačně vyplývá, že původně existovalo cosi jako atlas. Většina tohoto souhrnného kartografického díla se v průběhu staletí zřejmě ztratila. Pravděpodobně vzaly za své i autorovy poznámky, které by nám možná prozradily, jak svého času řešil záhadu Antarktidy. Vzhledem k tomu, že nám chybějí základní informace, můžeme jenom spekulovat.
Využíval snad Piri Reis „nadsmyslových“ schopností a dokázal tedy jasnovidecky „nazírat“ polární oblast bez ledu? Nebo využíval starší mapy, které v podstatě jenom okopíroval? Takové předlohy by ovšem musely být nesmírně staré!
Howard Z. Obermeyer, velitel amerického vojenského letectva, konstatoval: „Pobřežní obrysy byly nepochybně kartograficky zpracovány dříve, než se Antarktis pokryla ledem. Led v této oblasti je v současnosti silný asi míli. V nejmenším netušíme, jak se údaje na této mapě slučují s geografickými a kartografickými znalostmi z roku 1513.“
Nepomůže nám třeba ona poznámka na samotné mapě Piriho Reise? Mnozí kritikové ji uvádějí jako důkaz autorovy neznalosti. Přímo na místě, kde je pobřeží Antarktidy neuvěřitelně přesně zakresleno, se totiž dočítáme: „O této zemi se říká, že v ní panuje velké horko!“ Osobně bych řekl že tato naivní poznámka je třešničkou na dortu celé kauzy. Dokladuje, že Pier Reise zkrátka a dobře v dobré víře přebral ze staršího zdroje i poučný textík, který už jaksi nebyl příliš aktuální :)
Tímto způsobem můžeme pokračovat dále... Ale až v příštím týdnu.
 

 Chicxulubský asteroid definitivním viníkem vymírání na konci křídy?
Početný mezinárodní panel pro výzkum křídového vymírání razantně prosazuje dopad asteroidu v Chicxulubu jako jednoznačnou příčinu masového vymření na konci druhohor. Jsme svědky nástupu nekompromisní panelové vědy? >>>>


Jsme potomky bohů ?

Před deseti lety byl v časopise "Kolem světa" zveřejněn fejeton pod titulkem "Eva z Adama, nebo Adam z Evy?" Hovořilo se v něm o biblické zprávě, dotýkající se pozadí objevení prvního lidského páru na světě. Tak, jak zde bylo napsáno, známou verzi ze Starého zákona dementoval francouzský badatel prof. Jost. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.3.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná, nicméně od poloviny týdne je nejsilnější Saturn. Saturn bude dále velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že se ještě dočkáme značných otřesů ekonomických, společenských i přírodních, špatné postavení Saturnu nás bude provázet až do jara.

Mějte se hezky...

Hade, 14.3.2010