Nahoru ]

 

 San Marco v Benátkách.

Vítám vás v novém týdnu. Přeji vám do roku 2010 všechno hezké a přidávám veselý silvestrovský příspěvek, neb tento mě v těchto klidných dnech pobavil nejvíce :) No on tedy až tak silvestrovský nebude neb ho autor myslí vážně, ale kupodivu to mu vtipu neubírá.

Zdroj: osud.cz
Sundejte si růžové brýle.. nebo pro matrix nasaďte ty černé ?

Možná jste také několikrát dumali nad tím, proč lidé z druhé strany nosili v kultovním filmu Matrix ty černé brýle v momentě, kdy se vydávali do našeho, nereálného počítačového světa. Další zmínka o brýlích je i ve filmu They Live (Oni žijí), viz ukázka. Hrdina po nasazení speciálních brýlí okamžitě vidí skutečnost, tedy nápisy v reklamách a časopisech: Sledujte televizi, Spěte dál, Žádné nezávislé myšlenky!, Nakupujte!, Peníze jsou vaším bohem, Buďte poslušní a mnohé další.

A pouze připomínám, že nošením brýlí, jak dioptrických, tak černých - slunečních, si v této době nesmírně ubližujeme, neboť fotonové záření nemůže plynout do našich nejvýznamnějších tělesných receptorů, do očí. (Oko=do duše okno, tzn. přímý vstup do šišinky v mozku.)

Že by nám to zase bylo řečeno obráceně? Pokud je nosíte, zkuste je vždy aspoň na několik (desítek) minut venku odložit.

(jm)


Hned zítra uháním s Bestií ven bez brýlí, schválně jestli mi víc ublíží první přehlédnutá díra v chodníku,  dopravní značka, nebo nedostatek fotonového záření.

"Pes čekal. Teď nastal onen velký okamžik. Pojmenování. Tím bude určen jeho smysl, funkce, jeho totožnost. Oči mu zaplály matnou červení, i když teď byly mnohem níže nad zemí, a pes se začal pomalu posunovat křovím kupředu.
“Budu mu říkat Pes,” prohlásil konečně jeho pán rozhodně. “Takové jméno vám ušetří spoustu starostí.”
Pekelný pes znehybněl. Kdesi hluboko ve svém ďábelském psím mozku cítil, že něco není v pořádku, ale byl především poslušný a náhlá láska k jeho pánu rychle zatlačila do pozadí všechny pochybnosti. Cožpak si on, pes a sluha svého pána, mohl vymýšlet, jak má být velký?
Rozběhl se dolů ze svahu, aby se konečně setkal se svým osudem.
Bylo to zvláštní. Vždycky toužil po tom, vrhat se na lidi, ale teď si uvědomil, že proti všemu očekávání chtěl současně i vrtět ocasem."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Bludičky - kde se vzaly a kam zmizely
Světélka na blatech zdánlivě patří jen do pohádek a strašidelných příběhů - dříve však zřejmě šlo o poměrně běžný jev a zabývali se jím mnozí přírodovědci. Dostal i odborné latinské jméno: Ignis fatuus, v množném čísle Ignes fatui. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.12.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, Venuše a Slunce. Trvá velmi nepříznivé působení Marsu na naše fyzického zdraví.POZOR na čtvrteční - silvestrovský úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 27.12.2009