Nahoru ]

 

Vítám vás v novém týdnu. Dnes se nebudu v ničem šťourat a všem přeji ať v klidu přečkají těch pár dní do svátků. Zkrátka, hezké svátky všem a nechť se vám s návratem Sluníčka daří lépe a radostněji a lehounce se vám upaluje směrem k jaru :) Třeba jako Bestii :)

...zasněžený Nymburk...

Beba je šťastná že svítí Sluníčko, i když je sníh a -10 a Labe pomalu zamrzá...


"Společnost Newtrition začínala jako malý podnik zhruba před jedenácti lety. Malý tým vědců zabývajících se výživou, velký tým, který se věnoval marketingu, velké oddělení pro styk s veřejností a přitažlivé logo.
Stačily dva roky promyšlených investic a výzkum dal dohromady ŇAM™. ŇAM™ obsahoval jednoduchým způsobem promíchané a spojené proteinové molekuly, opláštěné a zakódované, vyrobené tak, že je ignorovaly i ty nejdravější enzymy lidského zažívacího traktu; špetka umělého sladidla, minerální olej, který nahradil olej rostlinný, vlákniny, barviva a ochucovadla. Výsledkem byla potravinová hmota téměř k nerozeznání od ostatních. Lišila se od nich jenom dvěma věcmi. Jednak cenou, která byla o maličko vyšší, a jednak obsahem živin, který v něm byla zhruba stejný jako v běžném walkmanovi. Nezáleželo na tom, jak moc jste jedli, neustále jste ztráceli kila35.
ŇAM™ si kupovali tlustí lidé, kteří chtěli být hubení. Kupovali si ho ale i hubení, kteří nechtěli být tlustí. ŇAM™ byl nejdokonalejší dietní potravinou - měl dokonalé složení, ideální konzistenci a strukturu a dokázal napodobit prakticky cokoliv od brambor po telecí, i když nejlépe se prodával ve formě kuřete.
V té době už se Hladmore klidně usadil do křesla a pozoroval, jak se množí peníze. Díval se, jak ŇAM™ rychle vyplňuje ekologický prostor, který dřív vyplňovaly staré neznačkové potraviny.
Po ŇAM™ následoval ŠMAK™ - mizerná potravina vyráběná doslova z odpadků.
Poslední Hladmorovou pastí na lidi byl MLS™.
MLS™ byl ŇAM™ s podstatným přídavkem cukru a tuku. Hladmorova teorie spočívala v tom, že když jste snědli dostatek MLS™, tak jste a) velmi ztloustli a b) zemřeli na podvýživu.
Ten paradox Hladmora neobyčejně potěšil."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Amatéři natočili UFO nad Kremlem, lidé spekulují o mimozemšťanech

Neidentifikovatelný létající objekt (UFO) se nad Kremlem objevil minulou středu, tedy ve stejný den, kdy část Norska osvítila záře, kterou později odborníci vysvětlili jako neúspěšný test ruské rakety Bulava. - více čtěte zde

Stovky svědků podle listu The Daily Mail tvrdí, že objekt mohl být až kilometry široký a nad moskevským Rudým náměstím prý visel hodiny. Objekt se podařilo zachytit i dvěma kameramanům >>>>>


Ameriku neobjevil ani Kolumbus, ani Vikingové
Kokain v egyptské mumii, kukuřice u dávných obyvatel Afriky, římská mince v indiánské mohyle... Sotva si svět stačil zvyknout na skutečnost, že před Kryštofem Kolumbem dopluli do Ameriky Vikingové, už se objevují doklady, podle kterých ještě před nimi objevil Nový svět někdo jiný. >>>>>


Erupce supervulkánu Toba před 73 tisíci lety odlesnila Indii
Obtížně představitelná exploze o rozměrech tisíců výbuchů sopky sv. Heleny během nejmladší doby ledové zdevastovala velkou část Asie a dramaticky se podepsala i na osudu našeho vlastního rodu.

Snižování emisí už bylo v posledních dnech opravdu dost. Proč se neosvěžit stoprocentně přírodními zářezy do globálního klimatu? Velmi daleko od vymrzlé Kodaně, v tropické Asii, na pohádkovém ostrově Sumatra poblíž Velkého sumatránského zlomu, leží jedno vulkanické jezero. Jmenuje se Toba a vlastně to není jen tak nějaká sopka. S rozlohou 1 130 kilometrů čtverečních jde o největší vulkanické jezero na světě. >>>>>


 Amazonský prales roste na ruinách zaniklých civilizací
Vykácené deštné lesy odhalují hustě obydlenou kulturní krajinu, která rozhodně neodpovídá našim romantickým představám o panenských pralesech. Ještě v době Přemyslovců na mnoha místech Amazonie neexistoval souvislý deštný les.

Rozlehlé povodí řeky Amazonky, které představuje 7 milionů čtverečních kilometrů, z větší části porůstá deštný les. Jako Amazonský prales získal slávu, před kterou blednou i hollywoodské hvězdy. Amazonský prales, to není jenom tak nějaké křoví, je to symbol celé přírody. Stal se synonymem pro „biodiverzitu“.

Jak uvádějí encyklopedie, v tuto chvíli Amazonie představuje více než polovinu rozlohy všech tropických lesů světa a zároveň je největším a druhově nejbohatším tropickým lesem. Není divu, že pro zelená hnutí je amazonský prales úzkostlivě střeženou ikonou, kolem níž vznikla rozsáhlá mytologie. Podle tohoto bájesloví je Amazonie desítky miliónů let starým, čili prakticky věčným pralesem, kde si v klidném příšeří pralesních velikánů nerušeně lebedila biodiverzita a kde vznikaly nové druhy jako na běžícím pásu. Jakmile se někdo pokusí tuto idylu narušit, riskuje globální zlobu aktivistů nerůznějšího ražení, se vším co to obnáší.
Jenže, věčná Amazonie je podle všeho opravdu jenom mýtus. >>>>>


Klima mění člověka

Větší hloupost jsem už dlouho neslyšel! Člověk prý svojí činností ovlivňuje klimatické změny. Zvykli jsme si na samolibou myšlenku, že ovládáme přírodu jako na samozřejmost, kterou jsem přestali zcela vnímat. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.12.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, síla  ostatních planet je vyrovnaná. Trvá velmi nepříznivé působení Marsu na naše fyzického zdraví. Na místě je určitě upozornění v souvislosti s vánočními svátky. Postavení planet v nás velmi podporuje tendence podléhat emocím, pesimistickým a neurotickým náladám a díky Marsu i pokušení vyžadovat od druhých to, co nám příliš nejde. Uvědomte si to a prožijte svátky v klidu a pohodě.

Mějte se hezky...

Hade, 20.12.2009