Nahoru ]

Zimní Berounka

 

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne příliš nezaujaly diskuse (dosti nepochopitelné) o existenci života na Marsu na základě údajného meteoritu z Marsu.  I průměrně inteligentnímu člověku musí být jasné že na Marsu život byl a nejspíš i dál pokračuje. Stejně tak mne nezaujaly nekončící diskuse o globálním oteplování. Jsou k ničemu. Změny klimatu jsou neoddiskutovatelné, leč nemají nic společného ani s prostým oteplováním a už vůbec ne s lidmi. Všechno je to přehlídka ztraceného času, o skutečnou pravdu nikomu nejde. Jde pouze o to jak různě upravená fakta transformovat na zdroj peněz.
Daleko zajímavější je hororový článek Paranormální jev v lůně české vědy !. Ilustruje hrůzostrašnou idiocii představitelů spolku Sisyfos. Překročili hranice vědy, povýšili ji na náboženství a sebe na samozvané inkvizitory.

"Lisa si nikdy nepřála stát se telefonní prodavačkou. Přála si stát se příslušnicí mezinárodní smetánky, ale její konto nemělo ten správný počet nul, které by jí v tom směru poskytly potřebnou oporu. Kdyby byla natolik snaživá a pilná, aby byla přijata jako příslušnice mezinárodní smetánky či se dopracovala místa zubní asistentky (což bylo druhé povolání, které si vysnila) nebo se alespoň stala něčím jiným než telefonní prodavačkou v téhle konkrétní společnosti, byla by pravděpodobně prožila mnohem delší a plnější život.
Možná že by její život nebyl zase o tolik delší, když si uvědomíme, že byl den Armageddonu, ale o nějakou tu hodinu jistě."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Nezodpovězené otazníky prastarých kameníků

Jak se tak rozhlížím po světě, stále častěji zjišťuji, že v dávných dobách lidstva existovaly technologie, o kterých se moderním inženýrům může zatím jen zdát. A tak se ptám, podaří se někdy znova objevit zapomenuté technologie pradávných mistrů stavitelů? >>>>>


Potápěč s dýchacím přístrojem ze 7. století před Kristem
Před sedmadvaceti stoletími neznámý umělec vyzdobil stěny paláce asyrského krále Aššurbanipala (vládl v letech 668 až 631 př. n. l.) reliéfy, které nedají mnoha historikům techniky dodnes spát.Je na nich znázorněn přechod vojska přes řeku, či spíše jakási obojživelná operace, při níž bojovníci plují mezi rybami, lučištníci střílejí z vody - a někteří muži ve vlnách dýchají z jakýchsi vaků upevněných na prsou.

Motiv plavců s "asyrským aqualungem" se navíc na několika reliéfech v různých obměnách opakuje, takže rozhodně nejde o nějaký náhodný prvek. >>>>>


Zavřete geotermální vrt, může za zemětřesení, varuje studie Švýcary

Vědecká studie doporučila ukončit experiment na získávání geotermálního tepla pomocí vrtů do hlubokého podzemí u Basileje. Seismická rizika vyvolávaná projektem jsou nepřijatelná, tvrdí odborníci. Za poslední tři roky zaznamenaly úřady v oblasti minimálně pět zemětřesení. >>>>>


Středozemní moře kdysi stoupalo o deset metrů denně

LONDÝN - Před více než pěti miliony roky byla oblast dnešního Středozemního moře z valné části součástí souše. Jen menší část zabíralo jezero. Když přirozená hráz ustoupila, začala se oblast velmi rychle zaplavovat. Za dobu maximálně dvou let hladina stoupla o víc než patnáct set metrů a vzniklo Středozemní moře. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.12.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden je síla  planet vyrovnaná. Trvá velmi nepříznivé působení Marsu na naše fyzického zdraví.

Mějte se hezky...

Hade, 13.12.2009