Nahoru ]

Kostka ledu...

 

Vítám vás v novém týdnu. Pokud se vám zdá že dnešní odkazy jsou taková nějaká směs lidské pošetilosti, hlouposti, zmatenosti (doplňte co vám vyhovuje), tak máte pravdu. A pokud chcete ještě jeden obzvlášť magoriózní odkaz tak do toho... Vánoce - nejpříjemnější svátky, jsou ve skutečnosti oslavou Santy Satana. Nicméně už chápu proč naše Bestie - princezna dobyvatelka Vesmíru a Ničitelka světů, má Vánoce tak ráda - oslavuje tatínka.

"Pekelný Pes jim šel v patách, ocas stažený mezi nohama, a kňučel. Tohle není fér, myslel si. Přesně ve chvíli, kdy jsem konečně přišel na to, jak vyzrát na ty krysy. Zrovna když už jsem si to skoro vyřídil s tím pitomým německým ovčákem od sousedů přes ulici. Teď to celé skončí a já zase budu tam, kde dřív. Budu mít zase ty pitomé ohnivé oči a zase budu honit zatracené duše. Jaký to má smysl? Vždyť ty se ani nebrání a chuť to nemá žádnou..."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Poutníci oslepli ve víře, že uvidí Pannu Marii

Několik irských katolíků utrpělo poškození zraku poté, co se dívali přímo do slunce v očekávání zjevení Panny Marie. Oftalmolog Eamon O'Donoghue potvrdil listu The Irish Times, že ošetřoval několik pacientů s popálenou sítnicí. >>>>>


Ropa možná vznikla už při zrození Země
Seznamte se s kontroverzní teorií původu cenné suroviny. Látka, z níž se dělá nafta, možná nevznikla z pravěkých rostlin, ale už při zrození Země.

Nedávno v rychlém sledu prolétla médii série zpráv o objevech obrovských nových nalezišť ropy. Prakticky současně s oznámením společnosti BP o nedotčených zásobách v Mexickém zálivu obsahujících nejméně tři miliardy barelů přišlo konsorcium vedené firmou Anadarko Petroleum se zprávou o gigantickém ropném poli se zásobami "v řádu miliard barelů" podél východoafrického pobřeží. Zvláštní shodou okolností ve stejné době dorazily podobné zprávy také z Brazílie a dalších oblastí. >>>>


LHC zasáhl výpadek proudu, urychlovač je snad v pořádku

Největší urychlovač částic, LHC vybudovaný v evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN u Ženevy, dnes brzy ráno postihl výpadek proudu. Zařízení však podle dostupných informací není poškozeno, takže pátrání po největších tajemstvích vesmíru by nemělo nabrat další zpoždění. >>>>>


 Převzato: www.zvedavec.org

Starověcí Egypťané trpěli nemocemi kardiovaskulárního systému docela jako dnešní civilizace

Egypt: Nejčastěji dnes lidé umírají na poruchy kardiovaskulárního systému a nemoci srdce, což se přisuzuje stresovým faktorům našich životů, kouření, alkoholu, znečistění prostředí, zkrátka je to daň za dnešní civilizaci.

Ale prozkoumáním desítek nejzachovalejších mumií z egyptského muzea moderními metodami lékařství, tomografem a MRI skenerem se ukazuje, že nemoci srdce a oběhového ústrojí byly u starých Egypťanů žijících před tisíci léty stejně rozšířeny, ne-li více, jako dnes.

Z 22 testovaných mumií mělo 16 značně ucpané a zkornatěné cévy a je možné, ze mnozí z nich zemřeli na infarkt. Z osmi lidí, kteří žili déle než 45 let, mělo sedm jasně identifikovanou poruchu oběhového ústrojí.

Je ovšem možné, že mumie nepředstavují typický vzorek tehdejší populace. Šlo většinou o bohaté lidi, kteří vedli nezdravý způsob života a jedli velmi slaná a kořeněná jídla.

V každém případě je to zajímavé zjištění. :-)


1.12.2009 S Adventem přichází i chřipka

Tuesday, 1. December 2009, 16:05:13
Dnešní zajímavý email, již jsem o tom četl, ale tady je to pěkně chronologicky uspořádané...


Prasečí Baxteriáda půl roku dopředu! Úžasná předvídavost, že? Firma Baxter si podala patent na vakcínu proti prasečí chřipce více než půl roku před jejím vypuknutím. Obdivuhodná předvídavost!

Zajímavá je i chronologie událostí:
28.08.2008 si firma Baxter registruje u amerického patentového úřadu pod číslem US2009/0060950 A1 patent na několik vakcín, mezi nimi i na vakcínu proti prasečí chřipce
27.02.2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter
18.03.2009 jsou hlášena první onemocnění prasečí chřipkou ve třech oblastech Mexika a u sedmi občanů USA
25.04.2009 obviňuje rakouská novinářka Jane Burgemeister WHO z
masové vraždy, obviňuje také firmu Baxter z předchozího selhání s ptačí chřipkou
30.04.2009 zveřejňuje konzervativní EU portál přehled konspiračních
teorií od Michala Semína
03.05.2009 schválila odstupující Topolánkova vláda nákup 12 milionů vakcín od firmy Baxter
05.05.2009 informuje MF Dnes, že virus začal být doručován firmám ke zkoumání, Baxter má prý náskok díky "lepší technologii"
07.05.2009 sdělil odborný zdravotnický server Medical Tribune,že kanadští vědci přečetli genom viru mexické prasečí chřipky
13.05.2009 se ředitelka české kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhne přímé odpovědi na to, proč WHO vůbec spolupracuje s firmou Baxter po výše zmíněném skandálu
11.06.2009 vyhlašuje WHO pandemii, poprvé po 40 letech.
16.07.2009 zpravodajský server Aktuálně zveřejní varovnou zprávu,
že na podzim bude v ČR dva miliony nakažených prasečí chřipkou
17.07.2009 tiskové agentury oznamují, že výroba vakcíny v závodě
firmy Baxter v Bohumili u Kolína jede na plné pecky...!!!

Ještě pořád si někdo myslí, že farmaceutické firmy lidstvo opravdu zachraňují?!?
Kdepáááák... hezky na něm- díky svinstvům s vývojem a následným úmyslným únikem bakterií - fantasticky profitují...!!!


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.12.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Trvá velmi nepříznivé působení Marsu na naše fyzického zdraví.

Mějte se hezky...

Hade, 6.12.2009