Nahoru ]

Kříž  na konci času...

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne nejvíc zaujala žhavá softwarová novinka Opera 10.10 s funkcí Unite. Tento "sociální" webový prohlížeč umožňuje sdílení obsahu vašeho počítače. Po vyzkoušení mohu konstatovat, že veškeré funkce fungují skvěle a další aplikace přibývají. Jedinou podmínkou využívání těchto služeb je bezplatná registrace na sociální síti http://my.opera.com. Tato registrace taky není k zahození protože součástí účtu je blog, galerie fotografií a tak dále a tak dále. Tento účet je provázaný i s funkcí Unite. Mezi námi, tolik populární Facebook je proti tomu spíše dětská hračka. 
V této souvislosti ještě jedna poznámka. Jak jste si všimli tato stránka nemá diskusi, takže pokud mi chcete cokoliv sdělit k tématům aktualizace, využijte diskusi na stránce: http://my.opera.com/hade666/blog/ . Rád odpovím :) Samozřejmě jediná podmínka je mít účet na http://my.opera.com.
No a pokud vás přestane bavit sdílet své fotky a soubory a bůh ví co ještě, tak si můžete doma vyrobit vakcínu proti chřipce, podle tohoto videa:)))http://www.youtube.com/watch?v=eX_GvhEFGsA .
Nebo si můžete prohlédnou novou fotogalerii z bývalých hutí Poldi Kladno.

"Adam cítil velkou spokojenost nad prací, kterou během dopoledne vykonal. Vždycky věděl, že svět je neobyčejné zajímavé místo, a jeho představivost ho zabydlela piráty, bandity, špiony, astronauty a podobnými bytostmi. Jenže hlodal v něm čím dál tím silnější dojem, že kdyby to člověk vzal do důsledků, zjistil by, že všechny tyhle věci existují jen v knihách, ale ne už ve skutečnosti.
Na druhé straně všechny ty věci z Nového Vodnáře byly opravdu opravdické. Dospělí lidé o těch věcech napsali spoustu knih (Nový Vodnář byl plný nabídek takových knih) a Bigfoot a Yetti a mořské obludy a surreyská puma skutečně existují. Kdyby měl Cortés na vrcholku své kariéry v Darienu mokré nohy od chytání žab, byly by jeho a Adamovy pocity v této chvíli úplně stejné.
Svět byl překrásný a tajemný a on, Adam, stál přímo v jeho středu."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


LHC je zpět, proběhly první kolize

Urychlovač částic, který bude zkoumat ty z největších tajů vesmíru, byl s velkou slávou přiveden opět k životu. Po více než roce oprav, pečlivých testů a dodaných vylepšení se v útrobách nejsložitějšího stroje, jakého kdy lidstvo postavilo, objevily první svazky částic. >>>>>


U příležitosti výročí sametové revoluce

Tak jsem si říkal, že při tom dnešním výročí sametové revoluce by to chtělo sáhnout i trochu do historie. Neboť příběh rodiny Mračkových ze Strašic není ojedinělý. Mračkovi však mají to štěstí, že žijí v demokratickém státě, ve kterém nemohou státní orgány rozhodovat o tom, jaké informace sdělovací prostředky zpřístupní široké veřejnosti. A mají také zaručena práva, o kterých se mohlo lidem, žijícím před čtvrt stoletím v socialistickém Československu, jenom zdát. Budiž jim tedy útěchou, že jejich problémy se záhadným "samovznícením" ruč­níku a zásuvek, či praskáním žárovek, jsou pouhou procházkou růžovým sadem oproti peklu, které si pro­žila jiná rodina. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 25.11.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn a Jupiter, síla ostatních planet je vyrovnaná. Trvá velmi nepříznivé působení Marsu na naše fyzického zdraví. Pozor na středeční úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 22.11.2009