Nahoru ]

Burano - krom toho ze městečko je nádherně barevné, najdete tu i kostel s šikmou věží...

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mě zaujalo že snad jediným důvodem proč existují sdělovací prostředky je existence chřipky. V médiích kolují takové bludy, že člověk žasne.
Dalším vděčným tématem je rok 2012. Příznivci apokalypsy, příznivci podivných transformačních pseudoteorií, příznivci popírání čehokoliv (na přísně"vědeckém základě" - jak jinak) dokonce i NASA (viz článek níže) se střetávají a vymýšlí jeden nesmysl větší než druhý. Všem je společné jedno, absolutní nepochopení celého problému.
Doporučuji vám přečíst si článek Věky člověka – čas lineární versus cyklický, myslím že vystihuje problém střízlivě a srozumitelně.

"Ďábel, jak se všeobecně ví, nikdy nespí, a tudíž nechápe, proč by někdo jiný spát měl. Jenže Crowley spal rád, bylo to jedno z velkých potěšení světa. Zvláště po dobrém a těžkém jídle. Tak například většinu devatenáctého století prospal. Ne protože musel, ale proto, že mu to přinášelo nesmírné potěšení.
Jedna z velkých radostí světa! No, udělá nejlíp, když si jich začne opravdu užívat, dokud na to má ještě čas....
...Samozřejmě že on byl pro Armageddon, vzato všeobecně. Kdyby se ho někdo zeptal, proč posledních pár století strávil tím, že si zahrával se záležitostmi lidí, odpověděl by: “No samozřejmě proto, abych přiblížil Armageddon a triumf Pekel.” Jenže jedna věc byla pracovat na tom, a úplně jiná věc najednou zjistit, že je to tady.
Crowley od začátku věděl, že až nadejde konec světa, bude při tom, protože byl nesmrtelný a neměl na vybranou. Jenže doufal, že konec lidstva je ještě hodně daleko."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman

Náhodná, nadčasová ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Svět se v roce 2012 nezboří, ujišťuje NASA

Mys Canaveral - Americký národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) vydal oficiální prohlášení, ve kterém ujišťuje občany, že se nenaplní zvěsti o konci světa a 21. prosince 2012 bude den jako každý jiný. >>>>>


Věky člověka – čas lineární versus cyklický

Měření času je založeno na rotaci Země kolem své osy a na jejím oběhu kolem Slunce. Oba tyto jevy jsou cyklické. K rozdělení dne na 24 hodin používáme sumerskou šedesátkovou soustavu; hodina se dělí na 60 minut, minuta se skládá z 60 vteřin. My, lidé ze Západu, ve velké míře pohlížíme na čas jako na něco lineárního, co v jednom okamžiku začne, pak postupuje dokud (teoreticky) nedosáhne jistého konečného bodu. Když pozorujeme cykly, které se opakují během dlouhých časových období - dny, roky, staletí, atd., vnímáme, že se čas pohybuje pouze kupředu, v přímé linii.

Lidé dávných civilizací však pohlíželi na čas a historii velmi odlišným způsobem. Nejenže cykly dnů skládají dohromady cykly měsíců, období a roků, existovaly i mnohem větší cykly - cykly věků, ve kterých se docházelo k jistým událostem, které se případně i opakovaly. Tento daleko sahající cyklický pohled na čas stojí za to prozkoumat, abychom si dokázali představit, jakým způsobem dávní lidé spojovali dlouhé cykly s kolektivními lidskými zkušenostmi a prožitky. >>>>>


Zemi minul asteroid. O kousek - 14 tisíc kilometrů

Kleť - Zemi velmi těsně minula malinká planetka neboli asteroid, oznámili astronomové z jihočeské hvězdárny na Kleti. Stalo se tak uplynulý pátek a těleso minulo Zemi ve vzdálenosti 14 000 kilometrů, což je zhruba průměr zeměkoule. >>>>


Afrika se rozpadá, v etiopské pustině se rozevírá nové moře

Obrovská, více než padesátikilometrová trhlina v etiopské pustině je prvním signálem o zrodu nového moře, které vznikne po roztržení černého kontinentu v oblasti Afrického rohu. Trhlina se náhle objevila už v roce 2005, ale teprve nyní geologové z několika zemí potvrdili, že jsme svědky zrodu nového moře od samého počátku. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.11.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Slunce a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Přes dílčí zlepšení ještě pokračuje dosti neblahé působení hvězd. Pozor na pondělní úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 15.11.2009