Nahoru ]


Vchod ...

 

Vítám vás v novém týdnu. Doufám, že minulý týden jste zaznamenali aktivitu evropské veřejnosti "Support Vaclav Klaus! Stop the Lisbon treaty!". Jedná se o petici která by měla V. Klause ujistit v tom že není v odporu proti diktátu EU osamocen a podpořit ho. Co k tomu všemu dodat. Myslím že postoj V. Klause je skutečně neuvěřitelný. Pan prezident ukazuje až neuvěřitelně pevný morální postoj a velkou dávku osobní statečnosti. Všichni bychom si měli uvědomit, že v tomto případě nebojuje za sebe (proboha proč by měl za svou osobu komukoliv, cokoliv dokazovat, je tím kým je a basta) ale bojuje za zem ve které je nejvyšším představitelem. Na tom nezmění nic prolhaní političtí trpaslíci typu pana Vondry a podobní.
A to že pozice pana Klause není jednoduchá dokumentuje i následující článek:
The Sunday Times: Němci a Francouzi chtějí kvůli Lisabonu odstranit Klause

11. října 2009 9:49
Zatímco prezident Václav Klaus napíná Evropu oddalováním podpisu Lisabonské smlouvy, unijní diplomatické soukolí se dává do pohybu. Britský list The Sunday Times uvedl, že německá a francouzská diplomacie uvažuje o tom, jak odpor českého prezidenta obejít. Třeba jeho sesazením.

 

Support Vaclav Klaus! Stop the Lisbon treaty!
Podpořte svého prezidenta - podepište petici proti podpisu Lisabonské smlouvy
 


Obyčejný člověk nemůže neustále bojovat proti svým kyselým myšlenkám - vždyť je to jen člověk, přechodné stadium mezi neandrtálcem a mágem. Ale může jednat v rozporu s těmito myšlenkami a v tom případě mu zůstávají určité šance. Může také ustoupit, mávnout nad vším rukou ("Žijeme jenom jednou", "Je třeba brát od života všechno", "Nic lidského mi není cizí") a v takovém případě mu zbývá jediné - co nejrychleji odejít z ústavu. Tam venku může ještě zůstat spořádaným měšťákem, který si poctivě, i když s nechutí, odpracovává svůj výdělek. Ale rozhodnutí odejít z ústavu bývá těžké. V ústavu je teplo, útulno, práce čistá, uznávaná, dobře placená, jsou tu báječní lidé, a z ostudy si leckdo nic nedělá. A tak někteří bloumají po chodbách a laboratořích, provázeni soucitnými a nesouhlasnými pohledy, s ušima pokrytýma tvrdým šedivým strniskem, natvrdlí, ztrácející schopnost souvislého vyjadřování, hloupnoucí přímo před očima. Ovšem tyhle je ještě možné politovat, pokusit se jim pomoci, ještě je možné doufat, že se jim přece jenom někdy vrátí lidská podoba...
Jsou tu však i jiní. S prázdnýma očima. Ti, co spolehlivě vědí, z které strany je chléb namazaný máslem. Svým způsobem dokonce nejsou ani hloupí. Svým způsobem jsou dokonce dobří znalci lidské podstaty. Jsou vypočítaví a bezzásadoví, poznali veškerou sílu lidských slabostí a dovedou každé zlo obrátit ve svůj prospěch. A v tom jsou neúnavní. Pečlivě si vyholují uši a začasté vynalézají podivuhodné prostředky ke zničení chloupkového porostu. A nezřídka dosahují značných výšin a velkých úspěchů ve své základní práci vytvoření světlé budoucnosti v jednom samostatném úseku, ohraničeném od ostatního lidstva ostnatým drátem...


Arkadij a Boris Strugačtí,Pondělí začíná v sobotu

Náhodná, nadčasová ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

Když sedmilhář – a v Havlově případě bychom číslovku museli patřičně navýšit – nedávno někdejšího českého premiéra Paroubka v otevřeném dopise nazval lhářem – společnost měla rázně zpozornět. Když se ten samý Havel nyní nechává slyšet, že při české ratifikaci Lisabonské smlouvy vlastně vůbec není zapotřebí podpis současného prezidenta Klause, v celé zemi by měl začít vyzvánět nejvyšší alarm. >>>>>


Skandinávci jsou potomky přistěhovalců z doby kamenné

Skandinávie není cílem imigrantů jen v několika posledních desetiletích. Sami dnešní Skandinávci jsou potomky přistěhovalců, kteří na sever Evropy přišli před 4000 roky. >>>>>>


Kounovské řady na Eldaru najdete ZDE: http://eldar.cz/megality/kounovske_rady.html

Kounovské kamenné řady aneb české Stonehenge

V krajině Džbánu, nedaleko za Prahou, na jedné z mnoha tamních náhorních opukových rovin, se nachází nejvýznamější megalitická stavba střední a východní Evropy - Kamenné řady u Kounova. To je zhruba tak vše, na čem jsou vědci zatím schopni se shodnout. Účel stavby, přesná doba jejího vznku i její původní podoba jsou doposud zahaleny tajemstvím. To však magii místa nikterak neubírá, naopak: tichý návštěvník si z něj odnese silný prožitek - duchovní, mystický, ojedinělý. Státem již přes třicet let chráněná kulturní památka však v sobě skrývá mnohem větší potenciál, než si kounovští uvědomují. >>>>


Nad Moskvou byl nafilmován velmi zvláštní mrak


Na západ od Moskvy bylo ve čtvrtek viděn oblak neobvyklého tvaru, který svědci zachytili na mobilní telefony. Snímky byly vytvořeny v Moskvě na cestě od Volokolamské silnice k Novorižské.

Očitý svědek řekl, že obdržel odpověď na své dotazy k tomuto mraku Hydrometeocentru. Tam mu sdělili, že v Moskvě se rodilo tornádo, ale později se rozptýlilo. Na obhlídku podivného oblaku letěl vrtulník meteorologů.

Stejný oblak byl viděn i ve středu odpoledne v blízkosti stanice metra "Leninskij prospekt". Mrak měl výrazný stříbřitý odlesk i na denní obloze.

Specialisté Roshydrometu k tomu poskytli svůj komentář: "Je to čistě optický efekt, ale vypadá rozhodně působivě. Podíváme-li se, vidíme na okrajích sluneční světlo. Pravděpodobně tento efekt vznikl právě při západu slunce.

Pokud pravidelně sledujete mraky, lze vidět podobné záhady. Co je to nejzajímavější - z různých stran stejná oblaka vypadají úplně jinak. To záleží na tom, jak a kdy jsou tvořeny. V posledních dnech se přes Moskvu přehnalo několik front, a vpád arktického vzduchu. Svit zapadajícího Slunce od západu odspodu - to je to, co se stalo."

"Průmyslové emise s tím nemají absolutně nic společného,“ ujistili meteorologové. „Takový efekt v takovém počasí, nemohl smog způsobit. Když se něco stane, pak emise nejsou shromažďovány v oblacích. Ale teď v Moskvě není úplně ten typ počasí. Smog je tvořen pouze tehdy, když počasí je klidné po dlouhou dobu, bez náznaku srážek. A v posledních dnech v Moskvě hodně profukovalo. Takže žádný smog to nebyl.


 Svensmark vrací úder: Kosmické záření ovlivňuje oblačnost!
Pozoruhodná kosmoklimatologie poprvé prokazuje zjevnou souvislost mezi kosmickým zářením bombardujícím Zemi a pozemským klimatem. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.10.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Venuše a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Přes dílčí zlepšení ještě pokračuje dosti neblahé působení hvězd.

Mějte se hezky...

Hade, 11.10.2009