Nahoru ]Oblouky...

Vítám vás v novém týdnu. Jak komentovat předchozí týden? Jednoduše. Pokud se podíváte na astrologickou předpověď tak hvězdy neblaze působí již delší dobu. Splnil se předpoklad jak neštěstí způsobených přírodou, tak lidskou nedbalostí a nepozorností. Nicméně negativní působení hvězd ještě nekončí a ani tento týden není nic moc.
Krom toho nám Irové odhlasovali Lisabonskou smlouvu - další kus lidských práv a demokracie mizí v propadlišti dějin. Doporučuji článek  Irové: tak jsem vám to pro*$#li.

Support Vaclav Klaus! Stop the Lisbon treaty!
Podpořte svého prezidenta - podepište petici proti podpisu Lisabonské smlouvy


V pátek ale všechno nepříjemné přebila výstava Jiřího Anderleho: Batrachomyomachia - žabomyší a jiné války, která zahrnuje tvorbu Anderleho z let 1959-2009. Kdo jste výstavu nestihl, vězte, je prodloužena do 11.10. 2009. My jsme měli to štěstí,že v pátek proběhla prohlídka výstavy s autorem osobně přítomným :).

Pan Anderle vypráví o taneční zábavě v Pavlíkově (který známe důvěrně z pořadu "Láska za lásku") a my posloucháme. Zleva Monika, Erika, moje maličkost a Kika.
Foto: Polly


“Teď jsem kvůli vám zapomněl, kde jsem to vlastně skončil.”
“U létajících talířů,” napověděl mu Brian.
“Jo, jasně. No, takže když náhodou opravdu vidíte letět UFO, přijdou ti muži z vlády a rozmluví vám to,” začal Adam, který se rychle dostával do původního tempa. “Přijedou ve velkým černým autě. V Americe se to děje pořád.”
Oni vážně přisvědčili. Tohle byla věc, o které v žádném případě nepochybovali. Pro ně byla Amerika místem, kam se po smrti dostávali hodní lidé. Oni byli připraveni věřit tomu, že se v Americe může přihodit téměř všechno.
“To tam musej mít pěkný dopravní zácpy,” uvažoval Adam nahlas, “když po celý Americe jezděj ti chlapi ve velkejch černejch bourákách a vysvětlujou lidem, co viděli UFO, že žádný UFO neviděli. Většinou ti řeknou, že jestli je uvidíš znova, stane se ti ‚ošklivá nehoda‘.”


DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne


Čeští lékaři se odmítají očkovat proti prasečí chřipce

PRAHA - Vakcíny proti tzv. prasečí chřipce by mělo podle ministerstva zdravotnictví dostat na 160 tisíc zdravotníků. Očkování má zajistit péči o pacienty v době případné pandemie prasečí chřipky. Jenže řada lékařů má už teď jasno. Pandemickou vakcínou se očkovat odmítají. A další lékaři váhají.
"Nejsem ochotna si to dát píchnout," říká jednoznačně dětská lékařka z Prahy Soňa Knéblová. >>>>


Lebka dosud připisovaná Hitlerovi patří ženě

Nová americká studie přichází s informací, která dost možná otřese velkým množstvím historiků. Lebka, kterou měli totiž desítky let za Hitlerovu, nepatřila vůdci Třetí říše, ale neznámé ženě. Tím oživili otázku, jak vlastně Hitler zemřel a zda se mu nepodařilo z obléhaného Berlína včas dostat do bezpečí. >>>>


Archeologové objevili u Stonehenge zbytky dalšího kruhu

Novou prehistorickou lokalitu objevili archeologové nedaleko slavného kamenného památníku Stonehenge v jižní Anglii. Badatelé místo nazvali Bluehenge podle namodralé barvy 27 velšských kamenů, z nichž byl kruh kdysi tvořen a po nichž zůstaly už jen otvory.

Podle vědců z Sheffieldské univerzity má objev nového kruhu mimořádný význam. Místo je vzdáleno necelé dva kilometry od Stonehenge, jehož stáří je odhadováno nejméně na 4500 let. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 7.10.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Merkur a Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná. Obecně tento týden pokračuje dosti neblahé působení hvězd.

Mějte se hezky...

Hade, 4.10.2009