Nahoru ]Schody do vody...

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne rozhodně nezaujal cirkus kolem návštěvy hlavy katolické církve, dokonce ani pavouk vandrující po "svatém otci" - vděčné téma, že? Papež se nebojí pavouků - snad jediná sympatická vlastnost na tomto staříkovi. Zaujal mne však projev iránského prezidenta Mahmouda Ahmadínežáda na půdě OSN. Rozhodně stojí za přečtení. Lze vůbec ještě něco dodat?  Plné znění Ahmadinežádova projevu na valném shromáždění OSN.

"Koneckonců, jak člověku prospívá, když se něčeho bojí? Možná to je jen přikrášlování civilizačních hodnot, když uděláte z přírody podvodníka. Já sice trčím v dopravní zácpě, dýchám kysličník uhelnatý a jiné exhalace, koukám se na příšernou umělou krajinu, ale vlastně jsem na tom líp, protože kdyby tu tohle všechno nebylo, lvi a tygři by mě přepadli a sežrali.
Kdyby divoká zvířata — a divoká příroda — byla méně děsivá, možná by civilizace byla méně přijatelná. Pravda je ale taková, že nás civilizace nechrání před divokými zvířaty. Snaží se, i když nedokonale, chránit nás před námi samotnými."

CESTY, MICHAEL CRICHTON

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne


O moudrosti davu: Proč je skupina chytřejší než jednotlivci
Jan Čulík

Zajímavé je, že důležitá je diverzita skupiny. Scott Page, politolog z University v Michiganu, zjistil, že skupiny, které se skládají zároveň z chytrých lidí a z ne zrovna chytrých lidí, mají vždycky lepší výsledky než skupiny, které se skládají jen z chytrých lidí. Potíž totiž je, že inteligence sama nedokáže zajistit přítomnost různých pohledů na zkoumaný problém. Potíž je, že inteligentní lidé mají tendenci reagovat podobně. To znamená, že skupina jako celek ví méně, než by jinak mohla vědět.


Přičleníte-li do skupiny pár jedinců, kteří jsou méně inteligentní, ale mají jiné schopnosti a zkušenosti, zlepší to její výkon. Homogenní skupiny nejsou dost schopné na to, aby dokázaly zkoumat alternativní řešení. Je velmi cenné přivádět do společnosti nové lidi, i když jsou méně zkušení a méně schopní, protože to málo, co takový nový člen přinese, je jiné. >>>>


Britové letos nahlásili třikrát víc UFO než loni, Češi desetkrát

Dejte si pozor na malé zelené mužíčky, letos bylo totiž po světě daleko více hlášení spatření UFO než v jiných letech. Zejména ve Velké Británii a České republice se počet hlášení zvýšil přímo několikanásobně. Do redakce Novinek přišlo jen za tento víkend šest nových hlášení. Po rekordním květnu, kdy jich přišlo přes 200, jich chodí stále několik desítek měsíčně. >>>>>


EU hodlá plošně sledovat „nezvyklé chování“
Paul Joseph Watson

Nová inkarnace systému Echelon je velkým krokem kupředu směrem k vytvoření celosvětového vězení na základě konceptu udržování útlaku otroků, jak jej vypracoval sociální teoretik 18. století Jeremy Bentham.

Evropská unie pracuje na vytvoření vězení 21. století; jde o šílený plán na plošné sledování všech svých občanů systémem, který by zahrnoval a spojoval informace z různých zdrojů včetně sledovacích kamer a osobních počítačů. Účelem plánu je detektovat „nenormální chování“ jedinců na celém kontinentě. Kritikové nazývají plán „orwellovský“, „zlověstný“ a „silně znepokojující“. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.9.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Merkur, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 28.9.2009