Nahoru ]Burano - u přístavu.

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne zaujalo jak média dále pokračují v děšení veřejnosti apokalyptickými zprávami o šíření "mexické chřipky". Z MuDr. Ratha v médiích vytvořili padoucha č.1 jen proto že si dovolil na věc zveřejnit svůj názor (viz. zpráva níže).
Říkáte si že na tom všem až tak moc nezáleží? Potom koukněte na tuto zprávu: 12 000 dětí dostane testovací vakcínu proti prasečí chřipce. To se to testuje, že? Konec konců děti se nemohou bránit, nikoho žalovat a když už se do nich pere kdejaká vakcína, tak proč nepřidat další...

Existuje mnoho různých cest. Dokonce je možné stát se i maniakem konferencí, jezdit z jednoho semináře na druhý a být „krásnou rozvinutou lidskou bytostí", až se z vás lidem okolo začne dělat špatně.
Možná přemýšlíte, jak najít člověka, skupinu nebo konferenci, která se pro vás hodí. Když se porozhlédnete, něco najdete. A když to, co najdete, nebude to pravé, hledejte dál. Nebudu vám doporučovat žádného konkrétního člověka ani činnost. Ale řeknu vám, podle čeho si vybírám já:
1. Dávejte si pozor na každého, kdo třeba jen naznačuje, že zná odpovědi. Opravdu dobří pistolníci se vždycky snažili, aby pistoli vůbec nemuseli vytáhnout. S opravdu dobrými guru je to stejné. Koneckonců odpovědi na vaše otázky nemůže znát nikdo než vy.
2. Dávejte si pozor na lidi, kteří obracejí lidi na svou víru a lákají k sobě stoupence. Ve většině případů je osobní rozvoj s jakoukoli skupinou spojen pouze dočasně.
3. Dávejte pozor na každého, kdo má zájem o vaše peníze.
4. Očekávejte výsledky. Nikdo není osvícen přes noc, ale když nevidíte výsledky, změňte metodu. Nebojte se experimentovat — na vaše otázky nemůže odpovědět nikdo než vy.
5. Věřte svým instinktům. Pokud máte z něčeho dobrý pocit, nenechte se odradit ostatními. Když tušíte nějakou čertovinu, nechte toho.
Postupně jsem došel k docela prostému názoru na všechny tyhle věci. Lidé mají přirozenou tendenci bránit se změnám. Všichni máme své zvyky a zaběhané způsoby, které nás nakonec v životě omezují, ale přesto se nám těžko opouštějí. Rilke ten problém popsal jednoduše:
Ať jsi, kdo jsi: jednoho večera vykroč ven z domu, který dobře znáš. Obrovský prostor čeká…

CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti....
 Učitelku vám unesli mimozemšťané, vystrašila ředitelka školy žáky

BURGESS HILL, Sussex - Ředitelka základní školy Diana Gossová oznámila žákům, že poblíž školy přistálo UFO a uneslo jejich učitelku. Gossová žáky vybídla, aby se okamžitě pustili do pátrání a našli "stopy po přistání". Policie hrabství Sussex pomohla zřídit věrohodné místa přistání UFO i stopy po únosu. Nechyběl ani hlídkující policejní konstábl a dobrovolný policejní pomocník. Někteří žáci prý byli pořádně vyděšeni. >>>>>
 

I když mi osobně pan Rath nepadl do oka, tak musím připustit, že v tomto případě skutečně projevil názor hodný lékaře a neparazituje na hysterii médií.

Rath: Prasečí chřipka je mediální bublina, nákupy antivirotik jsou zbytečné
Středočeský hejtman David Rath na Rádiu Česko odmítl názor hlavního hygienika, že předchozí vlády příliš otálely se zakoupením pandemických vakcín. >>>>

Lovci mušlí vyzvedli z moře část lebky pračlověka

Hamburk - Unikátní nález: Při lovu mušlí v Severním moři lidé vyzvedli ze dna kost pračlověka. Na zemi žil asi před 40 tisíci lety. >>>>


Jako každý rok i letos pozvánka na společnou výstavku fotek v Telči :)


Mějte se hezky...

Hade, 26.7.2009