Nahoru ]

Námořníci

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci aktualizace v minulém týdnu. Ale vzhledem ke zdravotní indispozici, prostě nebylo sil. Krom toho jsou prázdniny a stejně jako každý rok, tak i o prázdninách letošních bude stránka "Hadův týden" poněkud redukována. Budete se zde dál setkávat se žhavými novinkami z oblasti podivností, fotografiemi, ale horoskop pravidelně zařazovat nebudu. Na mojí omluvu lze uvést, že až do poloviny srpna se žádná astrologická dramata  konat nebudou. Pro druhou polovinu srpna pak zde horoskopy najdete, neb posledních 14 srpnových dní je z astrologického hlediska poněkud dramatičtější.
Poslední velká aktualita, kterou jste možná již zaznamenali, je rostoucí aktivita Slunce. Slunce se začíná konečně chovat "spořádaně" a sluneční skvrna č. 1024 má průměr 125.000 km - což je průměr planety Jupiter. Okouknout ji můžete na http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/.
Jako každý rok i letos pozvánka na společnou výstavku fotek v Telči :)

“Vyrůstáš s knížkama o pirátech, kovbojích, kosmonautech a tak, a akorát když si začneš myslet, že svět je plnej skvělejch věcí, tak ti řeknou, že je naopak plnej mrtvejch velryb a pokácenejch pralesů a nukleárního svinstva, který tady střádáme už kolik milionů let. Jestli mám říct já, co si o tom myslím, tak já si myslím, že do takovýho světa vůbec nestojí za to vyrůst.”

DOBRÁ ZNAMENÍ,Terry Pratchett a Neil Gaiman
 


Jak možná fungují létající talíře

Přichází léto a spolu s ním i sezona pozorování UFO. Netvrdím, že vím, o co jde, jen si myslím, že možná tuším, co by to mohlo být.
Předem upozorňuji a přiznávám, že jsem nikdy žádné UFO neviděl, takže ve svých úvahách vycházím jen z pozorování a popisů zveřejněných v novinách, časopisech a na internetu.
Jakým způsobem létající talíře létají? My známe prakticky jen dva způsoby jak se udržet ve vzduchu nehybně na jednom místě: Balón a vrtulník. Ani jedno z toho se pro vysvětlení létajících talířů nehodí. Nabízí se ale ještě jedna možnost. >>>>>


Kofein vrací paměť
Zprávy, že to či ono je zdravé, nemám rád. Většinou se později ukáže, že to tak zázračné není a často je tomu i naopak. Dnes si ale takovou zprávu neodpustím. Patřím totiž mezi „závisláky“ a tak chci věřit tomu, že poznatky z Floridy nejsou jen výsledkem nabroušené tužky vedené kofeinovou lobby.

Pijáci kávy mají o důvod více, aby se nesnažili své závislosti zbavit. Když starým myším trpícím Alzheimerovou chorobou podávali kofein v dávce odpovídající u člověka několika šálkům kávy za den, jejich zhoršená paměť se zlepšila. Tvrdí to vědci z University of South Florida. >>>>


NASA: Led v Arktidě se za pět let drasticky ztenčil
Led v Arktidě se podle NASA od roku 2004 ubývá až o 18 centimetrů ročně.

Led pokrývající Severní ledový oceán se podle americké vesmírné agentury NASA od roku 2004 dramaticky ztenčil. Vědci dosud věděli, že led v Arktidě se zmenšuje co do rozsahu, nyní ale satelity odhalily, že ubývá i na tloušťce. Jeho množství má přitom vliv na počasí a klima celé planety. Informovala o tom agentura Reuters. >>>>>>


OTŘESENÁ ZEMĚ

Víme, že v Arktidě a Antarktidě kdysi bylo teplé podnebí, že na Sahaře bylo kdysi moře, že v Severním moři jsou pod vodou důkazy o tom, že tam kdysi rostly lesy a že Himálaj, nejvyšší horstvo světa, bylo kdysi pod vodou.

Jaká to mohla být katastrofa, dost prudká na to, aby změnila povrch Země, zničila populaci lidí i zvířat, změnila klimatické zóny, vytlačila hory, zvedla některé země z mořského dna a jiné potopila do oceánu? Byla to postupná změna, nebo přišla jako náhlý konec světa, zabíjející po milionech jedinců lidi i zvířata a vyhlazující celé civilizace? Zatím nevíme, co se stalo; máme jen teorie. O různých teoriích postupných nebo katastrofických změn diskutují geologové, paleontologové, historikové pravěku a astronomové se zanícením hodným náboženských válek pozdního středověku již velmi dlouho, ale řešení problému je zatím v nedohlednu. >>>>>


Mějte se hezky...

Hade, 12.7.2009