Nahoru ]

Benátky, tady to žije :)

Vítám vás v novém týdnu. Základní poznatek z minulého týdne. Je stále veselo.... Oficiální server o financích www.mesec.cz vydal pozoruhodný článek Je všemohoucí americký dolar odsouzen k zániku?. Článek je pozoruhodný především tím, že spekulace o nové americké měně a totálním pádu dolaru byly zatím "výsadou" konspiračních serverů... Inu časy se mění.
Po pravdě, americká administrativa má zjevně jiné zájmy, než se zabývat zjevně krachujícím impériem. Současná situace v Iránu velmi nápadně připomíná dění na Ukrajině v roce 2005, situaci v Gruzii atd. Mimochodem, zajímavé je, že sok staronového prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda,  Hosejn Músáví, se prohlásil za vítěze hlasování v době ještě než začalo sčítání hlasů. Ahmadínežádovi odpůrci dnes už druhý den po sobě s pokřikem "Smrt diktátorovi" zapalovali popelnice, pneumatiky a hromady smetí a rozbíjeli okna autobusů. Policie zasahovala obušky a slzným plynem. Šarvátky pokračovaly hluboko do noci.
Samozřejmě nikdo neodsuzuje řádění opozice, ale cituji oficiální zprávy: "Násilí proti demonstrantům odsoudila Evropa i USA." 
"Násilí bezpečnostních sil vůči demonstrantům je nepřijatelné," prohlásil ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier na stranickém sjezdu německé sociální demokracie SPD. Francouzský šéf diplomacie Bernard Kouchner varoval, že "brutální" potlačování Ahmadínežádových oponentů zavírá dveře k dialogu."
Americký viceprezident Joseph Biden vyslovil "opravdové pochyby" o Ahmadínežádově vítězství a řekl, že USA a další země potřebují víc času na rozbor situace, než budou moci vynést nějaký soud o hlasování. Vyjádřil ale znepokojení nad způsobem, kterým, "jak se zdá", íránská vláda potlačuje svobodu projevu a potlačuje protesty proti Ahmadínežádovi.
Samozřejmě pan Václav Havel je první Čech, kdo přispěchal se "svým" vyjádřením a označil  Ahmadínežádovo vítězství "za zneklidňující". Zdá se, že by to chtělo zase nějaké "humanitární bombardování" těch, kteří jsou impériu nesympatičtí...
Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman a jeho náměstek Danny Ajalon (Danny Ayalon), oba ze strany Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov), v sobotu uvedli, že vítězství Mahmúda Ahmadinežáda (Mahmoud Ahmadinejad) v íránských prezidentských volbách podtrhuje nutnost toho, aby mezinárodní společenství jednalo proti Íránu nyní.
Jinými slovy, nikdo se nezabývá legitimností voleb, prostě automaticky výsledek nikdo neuznává... Pohoda. A krom toho: "Irán musí být zničen".
Jen dál a houšť, nestačí že svět je ve sračkách po krk, jedem dál močálem temným...

"Bronzovou dívku to neslo v náručí. Zívl jsem,
jako velcí psi zívávají, a olízl jsem si boky.
Stvůra odkousla dívce tvář, co zbylo, pustila do písku,
a já si pomyslel: maso a chemikálie, jak rychle jsou z nich
jen maso a chemikálie, jediné kousnutí a jsou z nich
maso a chemikálie…"


Neil Gaiman, NEOWULF
Náhodná ukázka do nového týdne...


Video: Americkou lochnesku oživilo nové video

Vermont (USA) - Náhodný turista prý natočil na video pověstné vodní stvoření ze Severní Ameriky.

Tajemný živočich z jezera Champlain, familiárně označovaný jako Champ, patří mezi jednu z velkých legend mezi americkými záhadology. >>>>>


Německý školák přežil zásah rozžhaveným meteoritem

Čtrnáctiletého chlapce z německého Essenu zasáhl cestou do školy meteorit. Do ruda rozžhavený kus vesmírné horniny o velikosti hrášku, který letěl rychlostí 48 tisíc kilometrů za hodinu, ho trefil do ruky a poté vytvořil asi třiceticentimetrový kráter v zemi. >>>>>


Ponorka se potopila na dno Mariánského příkopu

Úspěch dálkově ovládané ponorky Nereus otevírá novou éru průzkumu světových oceánů.
Po víc než desetileté pauze člověk narušil klid nejhlubšího místa oceánu. Až na dno Mariánského příkopu se ponořila třítunová robotická ponorka Nereus, dílo techniků Oceánografického institutu ve Woods Hole (WHOI) v americkém státě Massachusetts. Podle prvních zpráv se Nereus v prohlubni Challenger dostal až do hloubky 10 902 metrů pod hladinou. >>>>


Čeká vesmír exploze rudé Betelgeuze?
Hvězda Betelgeuze je jasná červená hvězda v souhvězdí Orion. Výzkumy dokazují, že se ale během několika let zmenšuje, a tak se hovoří o možné explozi této hvězdy v supernovu.
 >>>>


 NECHME EKONOMIKU ZEMŘÍT

S trochu štěstí už se ekonomika nevzpamatuje

V ideálním světě by akciové trhy spadly o dalších 70 nebo 80 procent, a odpovídající část našich bank by zavřela krám. Ano, nezaměstnanost by narostla mimo jiné o stovky tisíc kdysi dobře placených brokerů a bankéřů, ale alespoň by přestali bohatnout na náš úkor. Bylo by potřeba postarat se nezaměstnaným o živobytí, ale v důsledku by nás to vyšlo levněji, než když budeme nadále podporovat luxusní podmínky, ve kterých žijí teď. I takový Bernie Madoff stojí daňové poplatníky méně, když je ve vězení, než když pracoval v Park Avenue. >>>>


11.6.09 - Světová zdravotnická organizace dnes vyhlásila šestý – nejvyšší stupeň ohrožení chřipkovým virem H1N1. Jde o první pandemii za 41 roků.

Mexická chřipka: špatný a možná i hodně nákladný vtip

Tvrdit, že se letos může zopakovat pandemie „španělské“ chřipky z roku 1918 je holý nesmysl. Tehdy ještě nebyl žádný penicilin a lidé neumírali na chřipku, ale na zápal plic.
Miquel Ekkelenkamp


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.6.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur a Venuše síla ostatních planet je vyrovnaná. Díky rozpornému působení Venuše a Marsu mohou být naše city postižené konflikty mezi mužským a ženským prvkem.

Mějte se hezky...

Hade, 14.6.2009