Nahoru ]

Benátky, plavíme se na lodi :)

Vítám vás v novém týdnu. Hned v úvodu malé upozornění. Polly je Ing. (gratulujeme, že :) ) - s čímž souvisí fakt, že konečně zprovozňuje své stránečky na Eldaru. Takže pokud se chcete podívat na deníček zakleté psí princezny Bestie či zkouknout další fotečky i ledasco jiného adresa je www.eldar.cz/polly.
Vrátili jsme se z výletu do Benátek a přivezli spoustu fotografií, budu je umísťovat postupně i na Eldar. Bylo tam pohádkově krásně, za což částečně může i skutečnost, že jsme si zahráli na neskutečné snoby a bydleli jsme se v centru všeho dění cca 100 metrů od náměstí Sv. Marca.
No a abych byl aktuální tak náhodná ukázka je věnovaná volbám do evropského parlamentu :)

Parník se potápí, kapela hraje
written by: Jaroslav Traband Svoboda, 2001

Už jsem to pochopil:
Loď klesá ke dnu.
Vzduch venku znachověl,
já uvnitř blednu.
K tomu zní písnička,
neodbytná je.
Parník se potápí,
kapela hraje.

Obzor se naklonil.
V paprscích luny
vidím, že ukradli
záchranné čluny.
Přesto se flirtuje,
začíná z kraje...
Parník se potápí,
kapela hraje.

Kapela vyhrává,
kdo pláče - prohraje.
Prý jen těm veselým
platí pas do ráje.
Výskni si, když ti strach
srdce vzal do tlapy.
Kapelník děkuje.
Parník se potápí.

Pohnuté vzpomínky
štípou jak raci,
vycpaný buditel
zvolna se kácí,
vzpíná se lipizzán
z vídeňské stáje...
Parník se potápí,
kapela hraje.

Lichvář je kavalír,
běhna je paní,
učitel národů
propadá z psaní;
ještě se splétají
fakta a báje...
Parník se potápí,
kapela hraje.

Kapela vyhrává.
Kdo pláče - prohraje.
Prý jen těm veselým
platí pas do ráje.
Výskni si, když ti strach
srdce vzal do tlapy.
Kapelník děkuje.
Parník se potápí.

My, co jsme vypluli,
nemůžem zpátky
- tak jako do láhví
šampusu zátky.
Kdo by šel po stopách,
nerozezná je...
Parník se potápí,
kapela hraje.

Kéž by mě přitiskla
na bujná prsa
ta, která s hlavou vzad
tu nejlíp trsá.
Snad mi pak odhalí
i hlubší taje:
Když se loď potápí,
tak ať to hraje!

Jen ať se vyhrává,
jinak se prohraje.
Někam to dotáhnem.
Do pekla ? Do ráje ?
Výskni si, když ti strach
srdce vzal do tlapy.
Parník je v pohodě,
teprv se potápí.

Náhodná ukázka do nového týdne...


Nový druh mraku vypadá jako mořská hladina

Zcela nový druh oblaku zřejmě v nejbližší době přibude v atlase Světové meteorologické organizace (WMO). Oblak je nazýván Asperatus a v posledních letech byl opakovaně identifikován v souvislosti s výskytem bouřek.

Asperatus by mohl v blízké době rozšířit atlas oblaků, který beze změn vydržel od roku 1953. Jedná se o oblak, který se vyskytuje v souvislosti s bouřkami a poprvé byl pozorován meteorology ve Skotsku. >>>>>

I když mám na mimozemšťany nezištně pomáhající lidstvu a hrající úlohu andělů strážných svůj dosti skeptický názor, článek je určitě dostatečně šílený aby si zasloužil přečtení :)))Mimozemšťané prý zachránili Zemi, odstřelili Tunguzský meteorit

Může to znít velmi šíleně, ale teorie ruského vědce Jurije Lavbina stojí přinejmenším za vyslechnutí. Lavbin se domnívá, že Zemi zachránili v roce 1908 od totální devastace mimozemšťané, kteří zapříčinili výbuch Tunguzského meteoritu ještě před samotným dopadem. Kdyby totiž meteorit dopadl na zemský povrch, znamenalo by to konec života na naší planetě. Vědec má pro svou teorii hned několik podpůrných důkazů. >>>>>

 Následující článek zařazuji z toho důvodu že si Lubuše Šafaříka vážím jako člověka i jako odborníka a protože si myslím že velmi slušnou formou vyjadřuje názor na třeštění některých lidí kolem pseudozáhad a pseudoproblémů.


Převzato: www.kpufo.cz

OTEVŘENÝ DOPIS čtenářům OSUD.CZ
Vydáno dne 06. 06. 2009


Vážení čtenáři stránek OSUD.CZ,

jako člen badatelských organizací, zabývajících se anomálními jevy, KPUFO, o.s., a Projektu Záře, se na Vás obracím tímto otevřeným dopisem.Nelze nevidět, že prezentované informace na OSUDU hrubě zkreslují skutečnost, balamutí Vás naprostými nesmysly, a otázky, které se zde předkládají jako bůhvíjaké záhady, nesnesou jakkoli mírný kritický pohled.

Není účelem tohoto dopisu vyjmenovávat témata, která se Vám předkládají a jsou v hrubém rozporu nejen se skutečností, ale i se zdravým rozumem, ať už jde o tzv. chemtrails, tachyony, různé "neznámé" energie, domnělá UFO, to vše zalito jakousi podivnou omáčkou z těch nejdivočejších tzv. "konspiračních teorií."

Svět je plný záhad a nerozřešených otázek, které čekají na své objevitele. Nebudou jimi ale ti, kteří se na nich snaží parazitovat, neboť vyřešení záhad by zúžilo jejich sféru podnikání.

A tak se dál omílají staré, dávno objasněné záhady, které již dávno záhadami nejsou, otevírají se i otázky, které samotná věda již dávno vyřešila. Ovšem hlasy, které by vše uvedly na pravou míru, nebo které by poskytly odlišný pohled na prezentované otázky, zde samozřejmě prostor nedostanou.

Namísto toho zde zaznívají odsuzující plivance na ty odporné "skeptiky", včetně střízlivě uvažujících badatelů, kteří si dovolují nesouhlasit s tak objevnými hypotézami, jako třeba jakási podivná "transformace", díky které Vám prý slzí oči, padají letadla a hoří lokomotivy s číslem 666...

Je samozřejmě na Vás, jak předkládané informace zpracujete.

Domnívám se však, že vynaložené prostředky, které poskytujete provozovateli tohoto webu, by se daly investovat účelněji, třeba na vlastní vzdělání, než za naprosto nesmyslné "fotonové předpovědi" nebo za články, které si můžete jinde přečíst naprosto volně.

S přáním zdravé mysli a kritického pohledu na svět ...

L. Šafařík

Plzeň : 4.6.2009

P.S.: Vážení příznivci Osudu.Cz, dříve, než začnete psát své rozhořčené reakce, přečtěte si můj dopis ještě jednou. To aby Vám došlo, že je psán naprosto klidně a pouze vyjadřuje určitý názor a věnuje skutečně v dobré míře vhodné doporučení pro Vás. Jak s tím naložíte, je na Vás, k ničemu Vás nenutím. Neslušné a nenávistné výlevy pište proto jinam. Tady dlouho nevydrží. Klidně mi pište na email (secretar@kpufo.cz), na anonymy ve veřejných diskusích nejsem zvědav. Váš L. Š.


I nejvíce poničené ekosystémy se mohou vzpamatovat

Američtí ekologové Holly Jonesová a Oswald Schmitz z Yale University v New Havenu vyvracejí ve studii zveřejněné v prestižním vědeckém časopise PLoS ONE tradovanou představu, podle které současné lidstvo páchá na přírodě nenapravitelné škody.

Lidé ničí životní prostředí globálně. Prakticky neexistuje ekosystém, který by byl ušetřen nepříznivých vlivů lidské aktivity. Obecně se má za to, že potrvá staletí, než se podaří napáchané škody zahladit a v řadě případů není náprava vůbec možná. Většina lidí je proto přesvědčena, že necháváme příštím generacím přírodu nenávratně poškozenou. Podle Jonesové a Schmitze stačí jeden lidský život na to, aby se i silně poničené ekosystémy opět obnovily. >>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.6.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 7.6.2009