Nahoru ]

Nymburská fotečka :)

 

Vítám vás v novém týdnu. Patrně nejzajímavější zprávou je zjištění, že české předsednictví EU považuje izraelskou akci za obrannou. "V tuto chvíli, z perspektivy posledních dnů, chápeme tento krok jako defenzivní a nikoli ofenzivní akci," řekl mluvčí premiéra Topolánka pro předsednictví Jiří Potužník.
Tedy jinými slovy, pokud vtrhnu do bytu pana Potužníka, zkopu ho jako psa a zapálím mu byt tak to není rozhodně útok, pouze moje radostné zjištění že jsem živým voličem a že mi narostly nohy a lidé vymysleli sirky.
Pokud jste při slavení Silvestra či při sledování novoročního ohňostroje nastydli snad vám pomohou tyto zaručené recepty:
 Aug. Hajný: Paběrky lidového léčení z okolí Nymburka. (Český lid,ročník 31)

Má-li někdo píchání v uších, napaří si hlavu nad brambory, když s nich, po uvaření, byla scezena voda. Nepomáhá-li to, jsou to oustřele, a pošle se pro zažehnavačku. Ta nalije na misku trochu vody a hodí do ní tři špetky ovsa. Nemocný položí si hlavu na stůl na pravé ucho. Na levé ucho položí mu bába misku a ovčími nůžkami (na stříhání ovcí), oves ve vodě míchajíc, šeptá zažehnavadlo. Bývá to totéž jako na nátku, pouze místo »nátko, nátko, nátice«, říká se »oustřele, oustře-lice«. Bába opakuje je též třikrát a nakonec vždy bodne nůžkami do dna misky. Postavila-li se zrnka ovsa na špičky a jsou-li v chumáčcích, je to důkazem, že nemocný má oustřele; leží-li oves na povrchu vody, nemá je.

Jiná žehnačka, oustřele zažehnávajíc, nechá misku na stole a pouze hlavu nemocného k ní přikloní. Potom mezi uchem a miskou pohybuje nůžkami, jako by něco přestřihovala,. Přestřihuje prý tak oustřele. Jiná žehnačka položí misku na ucho nemocného, hodí do ní kromě ovsa špičaté věci, jako nůžky, vidličky a p. Ostatní jako prve. Oustřele »slévají« se též olovem. Do mísy s vodou lijí na lžíci roztavené olovo, potom je vytáhnou a pozorují, jaký má tvar. Utvoří-lí se špičaté jehličky, má oustřele, jinak ne.

Některá zažehnavačka poznamená nemocného křížem, přikryje mu uši dlaněmi svých rukou a říká: »Ve jménu B. O. i S. i D. sv. zažehnávám já N. N. oustřele N. N. (nemocný)
Šla Panna Maria po mostě, potkala tam oustřele. Oustřele, oustřílite, na N. N. nechoďte, raději jděte do moře, tam písek vázejte a počítejte, co je hvězdiček na nebi a .šlápot na zemi, listí na stromech a srsti na zvířatech. ? tomu . . .« — Někde pouštějí si do ucha nálevkou páru z odvaru heřmánku neb kmínové slámy. — Jinde nakuřují si hlavu, nasypavše na uhlí roztlučený cukr nebo sušené květy růže.


„Všichni se díváme na stejné televizní programy,“ vykládají ústa. „Všichni posloucháme totéž v rozhlase, všichni opakujeme stejné řeči. Nezbylo nic překvapivého. Jen přibývá toho, co tu už bylo. Opakování.
Všichni vyrůstáme se stejnými televizními pořady,“ pohybují se rty uvnitř otvoru. „Jako kdybychom všichni měli stejný umělý paměťový implantát. Z vlastního dětství si nepamatujeme skoro nic, zato si vzpomínáme na všechno, co se dělo rodinám v seriálech. Máme stejné základní cíle. Všichni se bojíme stejných věcí.“

CHUCK PALAHNIUK, PROGRAM PRO PŘEŽIVŠÍ
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne


Robert Fisk: Přehlížíme masivní vraždění, které páchá Izrael

Reakce Bushovy vlády na nynější vraždění na Blízkém východě Arabům jen potvrzuje, co už vědí dlouhá desetiletí: Ať bojují proti svým nepřátelům jakýmikoliv prostředky, Západ se vždycky postaví na stranu Izraele. Jako obvykle, za krvavou lázeň nesou vinu Arabové, kteří, jak víme, rozumějí jen síle, píše ironicky v deníku Independent jeho slavný korespondent na Blízkém východě Robert Fisk. >>>>>>>>


Desetitisíce demonstrantů protestovalo v Británii proti izraelské ofenzívě v Gaze


Desetitisíce občanů projevilo v sobotu v Londýně a v řadě dalších britských měst svůj hněv nad izraelským bombardováním Gazy. V Londýně občané házeli boty na vrata v Downing Street. Byla tam navršena hromada až tisíce párů. Nedaleko vrat do Downing Street byl také odpálen ohňostroj.

Organizátoři konstatovali, že se rozhodli zanechat boty u vrat Downing Street jako muslimský symbol znechucení nad útoky. Inspiroval je nedávný útok iráckého novináře botou na prezidenta George Bushe. Viz:
http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/03/gaza-israel-protest-shoes-london
 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 7.1.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn a Mars, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na úplněk v neděli 11.1.

Mějte se hezky...

Hade, 4.1.2009