Nahoru ]

Stopa po zmizelém...

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden pouze dosvědčuje že se obecně prostě "dějou věci" Namátkou některé poněkud šokující články -  Guvernér Texasu pohrozil odtržením státu od USA, Amero nahradí dolar, až se zhroutí, Izrael chystá mohutný útok na íránské jádro, píší The Times.
Na druhou stranu jako astrologa mne těší že astrologie funguje...

Na počátku byla koneckonců slova a ta přišla s melodií. Tak byl stvořen svět, tak bylo rozděleno prázdno, tak vznikly souše a hvězdy a sny a bůžkové a zvířata.
Byly vyzpívány.
Velká zvířata byla přizpívána, poté co Pěvec skončil s planetami a kopci a stromy, s oceány a drobnou zvěří. Vyzpíval i útesy, jež ohraničují existenci, i loviště a temnotu.
Písně zůstávají. Trvají. Správná píseň dokáže udělat z císaře směšnou figurku, dokáže svrhnout dynastie. Píseň umí přetrvat dlouho potom, co se události a lidé v nich změní v prach a sny a zaniknou. Taková je síla písní.

Neil Gaiman
Anansiho chlapci
Náhodná ukázka do nového týdne...


Kvůli teplejšímu počasí létají stěhovaví ptáci dál na sever

Změny světového klimatu mají výrazné dopady i na stěhovavé ptáky. Kvůli teplejšímu počasí přesunuli svá hnízdiště v Evropě více na sever, a na přelomu století tak někteří z těchto opeřenců nalétali o 400 kilometrů více, než bylo do té doby běžné. >>>>>


Potopa světa může být blesková

Země zažila během pouhých padesáti let vzestup hladiny moří o tři metry. Stalo se to v poslední době meziledové, tedy zaručeně bez vlivu lidmi vypouštěných skleníkových plynů. >>>>


Rok 2012: Konec světa nebo začátek nové epochy?

Na internetu a v médiích se začalo velmi diskutovat téma změn, které mají nastat postupně od roku 2009 až do 21.12.2012. Hovoří se o konci světa nebo o novém začátku. Co se ukrývá za tímto datem? Podívejme se, v jakých souvislostech se toto datum diskutuje.

O rok 2012 jsem zavadil poměrně nedávno, v době, kdy jsem připravoval na DSL článek o misi Apollo 20. O Apollu 20 se toho na internetu píše poměrně hodně, ale je to nic ve srovnání s přelomovým rokem 2012. Pročetl jsem na internetu řadu článků a mluvil s několika vědeckými i duchovními pracovníky. Hned v úvodu říkám, že já osobně věřím v to, že nás čeká zajímavé a přelomové období, snad i návrat k hodnotám a kultuře, možná také k odtržení od konzumu a komerčního stylu života.

Základní otázkou je, kdy má k tomuto převratu dojít. Zdroje se shodují, že půjde o zimní slunovrat 21.12.2012 v 11 hodin a 11 minut. Nutno přidat informaci, že toto je úplný přelom, před ním by mělo již několik let docházet k pozorovatelným změnám, někteří vědci zmiňují, že vše spěje ke zlomu již od roku 2000. Další otázkou, a asi tou nejpodstatnější, je, proč právě toto datum. Důvodů je hodně. Začněme popořadě - od těch důvěryhodných po ty méně věrohodné. Skončíme ale zase u těch, kterým lze důvěřovat více – u vědeckých faktů. >>>>>


Šestadvacetiletý Ind žije v těle batolete

Jerly Lyngdoh je šestadvacetiletý muž z Indie žijící v těle dítěte. Lékaři ve východoindické Meghalaje jsou tímto případem šokováni. Lyngdoh vypadá jako jakékoli jiné dvouleté batole, dokud však neotevře ústa. Má v nich totiž dvě řady dospělých zubů.
Zvětšit obrázek

Ve věku, kdy muži již plodí děti, je Lynghdoh uvězněn těle malého dítěte. V tomto období prochází nemocemi, které obvykle mívají devíti až dvanáctiměsíční děti. Lynghdoh měří 81 centimetrů a váží deset kilogramů. >>>>>>


NASA hledá tajemnou planetu, která měla stvořit Měsíc -
-
americká NASA objevila Ameriku :) Řekl bych, že se pouze složitým způsobem snaží potvrdit sumerský epos ENÚMA ELIŠ viz. V. tabulka, verše 5 - 20 :)


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 22.4.2009
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

I tento týden bude nejsilněji působit Venuše a Mars. Do poloviny týdny si dávejte pozor na působení Marsu. Zároveň je na místě varování před působením Venuše na konci týdne a celotýdenní problematické působení Merkuru.

Mějte se hezky...

Hade, 19.4.2009