Nahoru ]

Znamení...

Vítám vás v dalším týdnu. Snad jste si víkend pěkně užili. V neděli padali teplotní rekordy, neb k nám nakouklo jaro v plné síle :). Jinak jste možná zaregistrovali že se Američanům údajně podařilo sestřelit vlastní špionážní satelit a tak nebudete muset zahajovat jaro se zahrádkou pohnojnou plutoniem:).


 

"Cristobal Josévič Junta, vedoucí oddělení Smyslu Života, byl pozoruhodný, ale zřejmě naprosto bezcitný člověk. Kdysi v raném mládí byl dlouhou dobu Velkým Inkvizitorem a dodnes si uchoval tehdejší způsoby. Všechny své těžko pochopitelné experimenty prováděl buď sám na sobě, nebo na svých spolupracovnících, o čemž se už za mě dost pobouřeně mluvilo na odborářské plenárce. Studoval smysl života, ale zatím moc nepokročil, ačkoli dosáhl některých zajímavých výsledků, když například teoreticky dokázal, že smrt zdaleka není nezbytným atributem života. Tento objev rovněž vzbudil pobouření - na filozofickém semináři."

Arkadij a Boris Strugačtí
"Pondělí začíná v sobotu"

Náhodná ukázka od mojí maličkosti


Převzato: www.zvedavec.org

Írán otevřel burzu ropných produktů

18.2.08

Írán: Druhý největší producent OPECu Írán otevřel včera na ostrově Kish burzu ropných produktů.

"Cílem je učinit transakce (ropných produktů) transparentní, vytvořit konkurenci a motivovat investice", řekl ministr ropného průmyslu Gholam Hossein Nozari.

Jako druhou fázi plánuje Írán i otevření burzy se surovou ropou, kdy, to zatím nebylo specifikováno.

Dlouhodobě státem silně regulovanému odvětví se tedy konečně po desetiletém úsilí a administrativních zádrhelech dostane liberalizace. Všeobecně se očekává, že se Íránská burza stane jedním z nejvýznamnějších ropných trhů.

Objevují se už i spekulace o negativním dopadu těchto kroků na americkou ekonomiku: www.worldpress.org


 Úžasný podmořský svět u Antarktidy
Návrat posledního z třech výzkumných plavidel antarktické flotily znamenal završení nejambicióznějšího projektu polárního výzkumu tohoto roku známého jako CEAMARC (Collaborative East Antarctic Marine Census).

Australská loď Aurora Australis a spolupracující plavidla francouzský Astroláb (L’Astrolabe) a japonský Umitaka Maru se minulý týden vrátily z výzkumné expedice do Jižního oceánu. Jejich paluby přímo přetékaly obrovským množstvím zástupců podmořského života, včetně dosud neznámých druhů, které byly nashromážděny ze studených vod východoantarktické oblasti. >>>>


Doporučuji kouknout na zajímavý web:
Záhadné hillfigury

 Kdo se již setkal s pravěkými záhadami staré Anglie, nemohl si nevšimnout jedné zvláštnosti, která se od nejstarších dob vyskytuje na zdejších zatravněných pláních. Té se říká tzv. "Hillfigury".


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 27.2.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Pozor na nepříznivé působení Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 24.2.2008