Nahoru ]

Krajina...

 

Vítám vás v dalším týdnu. Minulý týden mne zaujaly následující zprávy. České rodiny mají rekordní dluhy. To mi připomnělo jak před pár lety vysvětlovali ekonomové obrovské zadlužení amerických domácností  vírou v trvalý ekonomický růst USA a tvrdili jak kolotoč hypoték a úvěrů stabilizuje ekonomiku. No a dnes... Ekonomika USA už téměř stojí - Hospodářský růst v USA zpomalil na 0,6 procenta. Amerika se zachraňuje dalším snížením úroků. Takže hlavu vzhůru a utíkejte v dobré víře v ekonomický růst naší země zažádat o další půjčku, kterou budete splácet tu předešlou :)... (znám hromadu lidí kteří tak žijí).

"Faktů je vždycky dost - chybí jenom fantazie."

D. Blochincev

Náhodný citátek od mojí maličkostiMayové obětovávali chlapce, nikoli dívky


Mayská kultura představuje jednu velkou tajemstvími opředenou kapitolu lidské historie. Nejnovější výzkumy z mexického poloostrova Yucatán odhalily, že při náboženských obřadech nebyly obětovány dívky, jak se dosud soudilo, ale malí chlapci. Ti byli vrháni do temné studny z mnoha důvodů, aby přišel déšť či se urodilo více plodin.
23. 1. 2008 12:42 - MEXICO CITY

Nyní je již jasné, že kněží z hlavní náboženské metropole Chichén Itzá do temných vod shazovali především mladíky. Vědci dosud soudili, že to byly panny, protože u kosterních pozůstatků byly nalezeny jadeitové šperky. Z nevyvinuté kostry dítěte navíc lze jen stěží určit, zda patřila dívce či chlapci.

Archeolog Guillermo de Anda z University of Yucatan analyzoval kosterní pozůstatky 127 těl ze dna studny v Chichén Itzá a zjistil, že 80 procent z nich náleželo chlapcům ve věku mezi třemi a jedenácti lety.

„Zbylých 20 procent náleželo především dospělým mužům. Děti byly často vrhány živé do vodního hrobu, aby potěšily mayského boha deště Chaac. Některé z těch dětí byly rituálně staženy z kůže nebo zbaveny pohlaví předtím, než byly nabídnuty bohům. Věřilo se, že bohové mají raději malé věci a zvláště bůh deště měl čtyři pomocníky, kteří byli prezentováni jako drobní lidé. Takže k přímé komunikaci s tímto bohem byly nabízeny děti,“ vysvětlil Anda v závěru své studie.

Famous, Novinky


Podivná havárie optických kabelů ve Středozemním moři.
Ve čtvrtek vyšla následující zpráva. Jenže se ukazuje že ne všechno je skutečně tak jak hovoří oficiální zdroje. Takže jak to tedy je?
Ve čtvrtek došlo k přerušení přerušení podmořských optických kabelů ve Středozemním moři, nefunguje významná část internetové sítě na Středním východě a v Indii.
Dvojici podmořských kabelů společnosti Flag Telecom měla podle agentury Bloomberg přerušit kotva odkloněné lodi, severně od Egypta.
Jedná se o optický kabel SEA-ME-WE 4, o délce cca 23 000 km.
Nicméně podle anonymních zdrojů Flag Telecomu došlo k přerušení i třetího optického kabelu Falcon které odřízlo od internetu Suez a Srí Lanku. Žádné problémy samozřejmě nemá Izrael, protože jeho síť je propojena s Evropou jiným podmořským kabelem(hmmm:-), jaká náhoda)
Spekuluje se že přerušení je úmyslná sabotáž před nějakou neznámou aktuální událostí na Středním východě nebo jinde. Poněkud to připomíná podivnou elektronicko-informační válku.

Tato zpráva je aktuaizována na titulce, neb se události vyvíjejí dále...


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 6.2.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 3.2.2008