Nahoru ]

Gotika....

 

Vítám vás v dalším týdnu. 

"A vy osobně věříte v přízraky?"
zeptal se lektora jeden z posluchačů.
"Samozřejmě ne," odpověděl lektor
a pomalu se rozplynul ve vzduchu.

Pravdivý případ
H. G. Wells


 Taje Antarktida díky sopkám?
Před dvěma tisíciletími došlo v Antarktidě k mohutné sopečné erupci. Dnes je tento vulkán stále ještě aktivní, ale kryje ho mohutná vrstva ledu. Vědci jsou přesvědčeni, že teplo ze sopky přispívá k tání ledovce.

Antarktický led na ústupu

V posledních deseti letech dramaticky ubylo ledu v západní Antarktidě a na Antarktickém poloostrově. Naopak, ledové masy ve východní Antarktidě byly ve stejném období poměrně stabilní. To jsou ve stručnosti závěry studie otištěné v předním vědeckém časopise Nature Geoscience týmem vedeným Jonathanem Bamberem z University of Bristol. Západní Antarktida ztratila v roce 2006 celkem 132 miliard tun ledu.

Antarktický poloostrov přišel ve stejném roce asi o 60 miliard tun ledu. Bamber přibližuje objem ztraceného ledu údajem, podle kterého by roční spotřebu pitné vody v celé Británii stačily pokrýt čtyři miliardy tun antarktického ledu.

Zároveň upozorňuje, že stav ledovcového pokryvu Antarktidy je výsledkem komplikovaných dynamických procesů, které není jednoduché zachytit a tím méně předvídat. Jeho pozorování například odporují obvyklé představě, podle které by měly ledovcové masy Antarktidy v důsledku zvýšených sněhových srážek narůstat. Místo toho je pozorován úbytek, který se stále urychluje. Za posledních deset let vzrostlo tempo ztrát ledu o 75%.

K nejrychleji se zmenšujícím antarktickým ledovcům patří Pine Island Glacier, který se za rok zkrátí asi o kilometr. Mocnost jeho vrstev ročně klesá o několik metrů. Odhaduje se, že kdyby roztál celý tento ledovec, stouply by hladiny světových oceánů o 1,5 metru. >>>>>>>>>>>Na panoramatické fotografii povrchu Marsu, pořízené v listopadu 2007 sondou Spirit, je vidět takováhle pěkná sedící postavička s nataženou rukou... Nebudu snímek raději komentovat a na originál panoramatické fotografie (sestavené z mnoha dílčích snímků) se můžete podívat na této adrese:
http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA10214


Desítky obyvatel texaského městečka prý viděly UFO


V texaské farmářské komunitě, nad níž se v noci obvykle klene jasná, hvězdnatá obloha, jsou obyvatelé na nejvyšší míru rozrušeni. Někteří z nich totiž viděli cosi, o čem jsou pevně přesvědčeni, že bylo UFO.
15. 1. 2008 18:41 - STEPHENVILLE, USA

Několik desítek lidí - včetně pilota, konstábla a podnikatelů - tvrdí, že zahlédli velký, nehlučně se pohybující objekt s jasně zářícími světly, letící nízko a rychle. Někteří z nich prý zpozorovali stíhačky, které ho pronásledovaly.

"Lidé si lámou hlavu, co to může být, protože tohle je (takzvaný) biblický pás amerických států, a všichni mají strach, že to je konec světa," řekl majitel přepravní společnosti a pilot Steve Allen, podle kterého objekt, který minulý týden viděl, byl asi 1,5 kilometru dlouhý a asi 750 metrů široký. "Rozhodně to nebylo nic z těchhle končin."
"Aspoň mi nestraší v hlavě"

Zatímco federální činitelé tvrdí, že se nabízí logické vysvětlení, místní obyvatelé se dušují, že to bylo větší, tišší, rychlejší a letělo to níž než letadlo. Světla objektu prý měnila konfiguraci na rozdíl od světel letounu. Lidé v několika městech, kteří prý zahlédli objekt během několika týdnů víckrát, jej popisovali obdobně.

Mechanik Ricky Sorrells si podle agentury AP postěžoval, že když kamarádům řekl, že zahlédl plochý, kovový objekt, vznášející se asi 90 metrů nad pastvinou za jeho domem, dělali si z něj legraci. Když si ale v listě Stephenville Empire-Tribune přečetl o obdobných zkušenostech, rozhodl se přihlásit se jako svědek.

"Je prima slyšet, že i jiní lidé viděli něco takového, protože to znamená, že mi nestraší v hlavě," libuje si Sorrells. On sám prý létající objekt viděl několikrát. Sledoval ho teleskopickým hledím na pušce a popsal ho jako obrovský objekt bez svarů, šroubů a matek.
Ufologové vyšlou do oblasti svůj tým

Mluvčí 301. stíhací letky ve Fort Worth Karl Lewis popřel, že by v noci 8. ledna, kdy většina lidí hlásila tajuplný objekt na obloze, z jeho základny vzlétly stíhačky F-16 nebo jiné stroje.

Podle Lewise mohl být záhadný úkaz iluzí vytvořenou dvěma dopravními letadly. Světla letounu mohou při západu slunce vypadat nezvykle jasná a oranžová. "Jsem si na 90 procent jist, že to byl dopravní letoun," prohlásil Lewis. "Při určitém úhlu slunečních paprsků to může člověka ošálit."

Jistý muž nabídl odměnu za fotografii nebo videonahrávku tajemného objektu.

Podle "ufonistů" či ještě lépe "mufonistů" (podle zkratkového slova svého sdružení - Mutual UFO Network) hlásí očití svědci každý měsíc asi 200 "létajících talířů", většinou v Kalifornii, Coloradu a Texasu. MUFON má prý v úmyslu vyslat do Stephenvilleu tým vyšetřovatelů.

Podle průzkumu veřejného mínění, který loni provedly agentura AP a institut Ipsos, 14 procent Američanů tvrdí, že viděli UFO.

ČTK


UFO nad Rozkoší

Nejen v Texasu je možné pozorovat UFO ale jedno UFO bylo zcela náhodně nafilmováno při seskoku padáku nad Rozkoší:

http://www.n-joy.cz/video/ufo-rozkos/mifg4ght61686b4r/


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.1.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 27.1.2008