Nahoru ]Bubovické vodopády...

 

Vítám vás v novém týdnu. Snažím se tu vždycky nějak komentovat týden minulý a tak se o to pokusím i dnes. Jistě jste zaznamenali sjezd ODS.
Dovolil jsem si část projevu pana Topolánka porovnat s částí projevu soudruha Milouše Jakeše. Závěr si udělejte každý sám :)
Až správně zodpovíme otázky, které povedou ke splnění základních cílů kongresu, musíme si zvolit odpovědnou politickou reprezentaci, která převede tyto závěry do praxe. Reprezentaci, která bude více než jen souborem silných osobností. Reprezentaci silnou především jako tým, který umí táhnout za jeden provaz. Právě to nám poslední dva
roky chybělo.
Chyběla nám jednota! Politická reprezentace, která vzejde z tohoto kongresu, musí dostat jasný a zároveň realistický mandát. Jak v oblasti vnitrostranické, tak vnitropolitické. Mandát, který bude respektovat ideové základy ODS a zároveň půjde vstříc přáním občanů. Úmyslně říkám obecně občanů, protože nás čeká diskuse i o tom, jaké voličské skupiny budeme chtít do budoucna oslovovat. Musíme znovu vyjít mezi lidi a ptát se, co opravdu
chtějí. A umět jim to nabídnout čitelným způsobem. A prodat i zpětně to, co půjde vstříc jejich poptávce a co jsme nebyli schopni vysvětlit. I to nám v poslední době chybělo. Chyběla nám srozumitelnost!
Tam je třeba začít, tam je ten klíč, když to bude tam v pořádku, tak postupně se to bude dávat do pořádku i dole, jestliže tam bude jednota, bude ta jednota prosakovat i do té strany.No a proto musíme, bych řekl, velice se věnovat těm otázkám. Mám na mysli tu ideologickou práci, osvětlovat ty podstaty toho socialismu znova, osvětlovat tu naši cestu tu minulost i tu naší přítomnost, nedovolit aby to někdo zkreslil, vydával to za souhrn omylů, celou tu historii. No prostě musíme stavět na tom pozitivním a jít dál.
Chce to jedno aby každý z nás byl aktivní, aby jsme nebyli u komunistů, ale aby jsme byli aktivní členy strany. Jsem přesvědčen soudruzi, že přes všechny ty problémy, přes všechnu tu složitou perspektivu která je před náma, není to jednoduchá perspektiva, že se nám podaří prostě, tak jak v historii se nám dařilo, najít vždy tu správnou cestu a jít tedy tím správným směrem, který jsme vyjádřily prostě těmi slovy, že jo, všechno pro lid, tedy cestou demokracie k upevnění socialismu v naší zemi.

A mimochodem článek Negativci na kongresu šimpanzů si určitě přečtěte :)

"Znám jednoho filmového režiséra s fotografickou pamětí, ale je dost otravný, protože má sklon pořádat na nejrůznější témata improvizované přednášky s vyčerpávající spoustou detailů. Naučil jsem se jediné, nikdy se s ním nepřít o nějaký málo známý fakt, protože má vždycky pravdu. Ale ani v jeho případě nechápu, jak to dělá.
A dost podobný pocit mám u lidí s jasnovidnými schopnostmi. Dokážou dělat něco co já ne. Pro ně je ta schopnost běžná a má své dobré i špatné rysy.
Často slýchám skeptiky říkat, že kdyby takové schopnosti byly skutečné, jasnovidci by hráli na burze nebo sázeli na koně. Pokud já vím, mnoho z nich to dělá. Vlastně dokonce existuje určitá utajená oblast aktivity, kde jasnovidci fungují jako konzultanti velkých korporací a firem. Lidem je zřejmě podobnou činnost trapné přiznat, ale přesto probíhá — přesně tak, jak byste čekali."

CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne


Strašidlo jak bidlo, furt se na mě tlačilo...

...kdysi kdosi vymyslel tenhle směšný popěvek, který se mě teď vloudil na mysl, když se tu chystám rozepisovat o věcech mě nevysvětlitelných. Věřit či nevěřit v duchy, v jejich přítomnost mezi námi? Existují opravdu? Kdo ví, odpoví. Ale někdy se dějí kolem mě podivné věci, které si nedokážu vysvětlit...


V Číně se objevil po velkých deštích obří kamenný květ

Kamenný útvar je prý květině pouze podobný.
Obyvatelé čínské vesnice Mej-lann u města Ťin-feng se doslova hrnou do tamějšího lesa, kde se podle nich po silných a dlouhých deštích objevila obří kamenná květina. Podivný objekt údajně objevil postarší vesničan zhruba před měsícem, když v lese sbíral dříví. >>>>>>


Mezinárodní tým vědců, využívajících  Los Alamos National Laboratory v
observatoři Milagro, objevili dvě  horké skvrny vyzařující intenzivně kosmické záření(červené regiony).  Až dosud si vědci mysleli, že kosmické paprsky přicházejí náhodně ze všech koutů vesmíru. Ale tyto dva regiony v blízkosti očí souhvězdí Býka a nedaleko souhvězdí Blíženců jsou v emisích kosmického záření mnohem intenzivnější  než jakákoliv jiná oblast. Zdroj záření je neznámý.

"Tento objev zpochybňuje naše chápání kosmických paprsků
a vyvolává možnost, že nějaký neznámý zdroj, nebo magnetické efekt v blízkosti našeho
solárního  systému je zodpovědný za tato pozorování. "

John Pretz, Ph.D., Los Alamos National Laboratory


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.12.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter a Mars, síla ostatních planet je vyrovnaná. Na místě je určitě varování před negativním působením Marsu. Pozor na úplněk v pátek 12.12.

Mějte se hezky...

Hade, 7.12.2008