Nahoru ]Schody

Vítám vás v novém týdnu. Ze sdělovacích prostředků se dozvídám (jako každý rok), že nás zaskočil příchod zimy (přišla jako každý rok) a teploty okolo -5 C a 10 cm sněhu jsou naprosto vražedná kombinace pro veškerou dopravu. Fakt zvláštní... Co já si pamatuji tak zima byla v Čechách skutečně každým rokem, ale až poslední dobou je to zpráva na titulní listy novin. Zdá se že 99% procent lidí v tomto státě má odlišné zkušenosti od těch mých. Je to pro mne důvod k zamyšlení. Že by jen moje paměť sahala do loňského předvánočního období?
Další fascinující kombinace zpráv pro mne minulý týden byla tato:
Zrušte extremisty, nebo hromadně emigrujeme, varují Romové premiéra
Sdružení Romů severní Moravy v pátek vyzvalo otevřeným dopisem předsedu vlády a další představitele českého státu, aby se urychleně zasadili o zrušení Dělnické strany, Národní strany a také organizace Národní odpor. Pokud se tak nestane, varují ostravští Romové před hromadnou emigrací z České republiky.

A vedle tohoto zpráva neméně veselá:
Děti se žloutenkou demolují nemocnici, lékaři zavolali policii
Roztřískané nádobí, počmárané stěny, zničené teploměry a další spoušť za sebou nechává již týden několik dětí a výrostků na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově. Pustošení dosáhlo takové míry, že nemocnice povolala v pátek dopoledne na pomoc policii. Děti jsou ze sociálně slabých a problémových rodin.

Líbí se mi ten hezký opis. Děti ze sociálně slabých a problémových rodin... Prostě neexistuje možnost napsat že jsou to Romové - byl by to rasismus. Význam slova rasismus je mi vcelku jasný.
Takže se můžeme dál zamýšlet třeba nad významem slova extremismus. Slovo je odvezeno ze slova extrem - označující krajnost, výstřednost, mimořádnost.
"Extremismus je termín, jímž bývají označovány jednání, ideologii či skupiny mimo hlavní (střední) proud společnosti, kterým je připisováno porušování či neuznávání základních etických, právních a jiných důležitých společenských standardů, zejména ve spojení s verbální nebo fyzickou agresivitou, násilím nebo hrozbou násilí, historickým revizionismem, sociální demagogií, motivované zejména rasovou, národnostní, náboženskou, třídní nebo jinou sociální nenávistí."(zdroj: Wikipedia)
Jasné ne?

Dokážeme se vybláznit k hysterické panice nad možnostmi, na které se nechceme ani podívat. Co když mám rakovinu? Co když přijdu o práci? Co když moje děti berou drogy? Co když plešatím? Co když mám před stanem slona?
Co když stojím před něčím strašným, s čím si neumím poradit?
A ta hysterie vždycky zmizí v okamžiku, kdy jsme ochotni vyslechnout odpověď. I když ta odpověď potvrdí to, čeho jsme se celou dobu báli. Ano, máte rakovinu. Ano, vaše děti berou drogy. Ano, máte před stanem slona.
Otázka teď zní, co s tím budete dělat. Následné emoce možná nejsou příjemné, ale hysterie ustane. Hysterie doprovází neochotu podívat se zpříma na to, co se skutečně děje; jen to posiluje naši neochotu to vidět. Cítíme, že se bojíme na to pohlédnout, a přitom právě to nedívání je příčinou našeho strachu. Jen se podíváme, přestaneme se bát.

CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne


Česká psychotronika - Stav psychotroniky v české společnosti.


Na těchto stránkách netvrdím už několik let nic jiného, nicméně teď je to oficiálně požehnané :)

Vědci objevili pod povrchem Marsu masivní ložisko ledu

Austin - Na Marsu je možná více vody v podobě ledových příkrovů, než se dosud předpokládalo. Kromě polárních čepiček existují totiž i jiné ledové masivy.


Záhada přebývajících částic

Balon ATIC 40 kilometrů nad Antarktidou i družice PAMELA na oběžné dráze kolem Země měly zaměřeno na stejný cíl: spršku záření, která naši planetu bez přestání bombarduje z vesmíru.Výsledky obou projektů, zveřejnil vědecký časopis Nature.
Každý z měřicích přístrojů je přitom specialistou: balon ATIC při svém letu v roce 2008 měřil množství a energii přilétajících elektronů.

Družice PAMELA vynesená v roce 2006 sledovala jejich opak antielektrony, tedy pozitrony, částice samozřejmě mnohem vzácnější.

I přes tato zdánlivě zcela rozdílná východiska se vlastně výsledky obou družic nápadně podobají. Jejich detektory zaznamenaly nevysvětlitelné množství elektronů či pozitronů s vysokými energiemi a neznámým původem. >>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.11.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 23.11.2008