Nahoru ]

A další znamení v ledu.... :)

Vítám vás v dalším týdnu.  Tentokrát nejvýznamnější událost (tedy z mého pohledu - jak jinak:-) ) najdete paradoxně až dole na této stránce, neb v sobotu nastává astrologicky významná událost a Pluto po 13 letech pobytu ve znamení Střelce vstupuje do znamení Kozoroha.

"V místnostech oddělení Absolutního Vědění byla otevřena všechna větrací okénka, protože sem vnikal pach slanečkových hlav patřících profesoru Gustavillovi.
Na parapetech byl navátý sníh, pod radiátory topení se černaly louže. Zavřel jsem okénka a prošel mezi panensky čistými stoly pracovníků oddělení. Na stolech se vznešeně vyjímaly nové psací soupravy, které ještě nepoznaly inkoust, z kalamářů trčely nedopalky cigaret. Bylo to zvláštní oddělení. Heslo zdejších zaměstnanců znělo: Poznání nekonečnosti vyžaduje nekonečný čas... S tím jsem nepolemizoval, jenže oni z toho vyvodili nečekaný závěr: Takže jestli se pracuje, nebo nepracuje - ono to vyjde nastejno... A tak aby zbytečně nezvyšovali vnitřní energii vesmíru, radši nepracovali."

Bratři Strugačtí, Pondělí začíná v sobotu
Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti


Převzato: www.aktualne.cz

Jak tvrdě pracujete? Zjistí to Velký bratr Microsoft

New York - Řešíte během pracovní doby v kanceláři své soukromé záležitosti? Za pár let by to váš šéf mohl odhalit během několika vteřin.
Firma Microsoft totiž vyvíjí počítačový program, který bude schopen na dálku změřit produktivitu práce nebo momentální fyzickou kondici zaměstnance.
Napsal to britský deník The Times.

Program byl původně vyvíjen k neustálému sledování pilotů, hasičů a kosmonautů. Microsoft však plánuje rozšíření aplikace i do soukromého sektoru.
V žádosti o patentování programu citované britským deníkem například stojí, že jde o "unikátní monitorovací systém", který propojí zaměstnance s počítačem. Bezdrátové senzory by mohly snímat srdeční tep, signály mozku, dech, tělesnou teplotu, krevní tlak, tiky v obličeji či EMG, což je metoda zaznamenávající aktivitu svalů.
Díky programu mohou šéfové sledovat na monitoru výkonnost všech svých zaměstnanců.
Na základě získaných výsledků může aplikace poradit, co je třeba, aby zaměstnanec nedělal chyby a pracoval s vyšším nasazením.
Systém by také mohl odhalit, že je zaměstnanec v přílišném stresu nebo že není v dobré náladě. Pokud by se zaměstnanci přitížilo, program by ihned upozornil nadřízeného nebo přivolal lékaře.

Obavy o soukromí
Zpráva o záměrech Microsoftu vyvolala odmítavé reakce občanských sdružení a některých expertů. "Ten program proniká do všech součástí každodenního života zaměstnanců, včetně zcela soukromých záležitostí," řekl deníku The Times odborník na ochranu dat Hugh Tomlinson.
Odbory se obávají například toho, že by v budoucnu mohli být zaměstnanci propouštěni pouze na základě výběru počítače.
Podle britského Úřadu pro ochranu informací "může být takový zásah do života zaměstnanců omluvitelný pouze za mimořádných okolností".
Zástupci Microsoftu zatím odmítli funkce nového programu podrobněji komentovat.
Microsoft vyvíjí i několik dalších podobných programů. Firma si například patentovala postup, jenž umožňuje zjistit, jaký typ myšlenek probíhá hlavou člověka, který u počítače řeší nový úkol.


Převzato: www.kpufo.cz

Sisyfos usiluje o zrušení pořadu!

Usilovat můžete o cokoli. Je však otázkou, jaké metody k tomu používáte - to už je na morální výbavě každého z nás.

Spolku Sisyfos "nesedl" nový pořad ČT 1 Detektor, věnovaný různým záhadám a nezodpovězeným otázkám. Někteří jeho členové zřejmě nemohou snést žádné vybočení z té jediné - rozuměj jejich - správné cesty, nemohou vyslechnout jiný názor, některým z nich dokonce vadí i jen to, že se ocitli v jednom pořadu s lidmi, jejichž názor je úplně jiný, než ten jejich.

Rozhodli se tedy hned zjednat nápravu. Jak?

S agilností hodnou členů uličního výboru začali psát "protestní dopisy rozhořčených občanů" vedení ČT, Radě pro rozhlasové a TV vysílání, a kdoví kam ještě.

Vše je v tomto případě samozřejmě, jak jinak - "schváleno shora" - vedení Sisyfa vyzývá své členy k zasílání množství individuálních stížností.

Hlavně nenápadně !

Aby to však mělo dojem „spontánnosti“, Jiří Grygar v instruktážním e-mailu Sisyfákům píše: „Stiznost formulujte podle sveho uvazeni individualne, aby Rada nenabyla dojem, ze jde o nejake spiknuti…“ A dále vyhrožuje: „Pokud bude Rada zaplavena stiznostmi, ktere podle zakona musí resit, tak se doufam neco pozitivniho stane. Pokud ne, tak to pak rozmazneme v ostatnich mediich…“

Rozum zůstává stát nad tím, kam až může některé lidi dovést odpor k jiným názorům, než jsou ty jejich! Připomíná to doby, kdy byly knihy sbírány i s autory a společně páleny na hranicích, i nenávistná štvanice inkvizice a další, jí podobných organizací.

Pevně doufáme, že jejich doba, aspoň u nás, už skončila.

Ne všichni si však zřejmě dokázali na tuto novou situaci zvyknout.

Rada pro rozhlasové a TV vysílání a vedení ČT se tedy má na co těšit. Když nic jiného, tak pořad zajisté dostane zlatý bludný balvan, jak už navrhl další pravověrný strážce veškeré (a hlavně své) neomylnosti, věrný všem režimům, Karel Pacner.


Převzato: www.blisty.cz

Jsem v šoku

Česká republika se pyšní, že je součástí Evropské unie, že je zemí, které životní úroveň neustále stoupá a které se daří proniknout na mezinárodní trh. Avšak jaká je skutečnost? Státní dluh roste, uzavíráme nesmyslné dohody, které zatěžují státní finance, ministři dostávají stále více výhod a prostý lid je tažnými koňmi, kteří sponzorují tyto naduté hlavy státu. Ano neobávám se říci naduté, neboť tomu tak skutečně je, míní Martina Náhlovská.
Jsem studentkou pátého ročníku filozofické fakulty, obor filozofie. Myslela jsem si, že mi škola dá přehled, schopnost řešit logicky životní situace a rozšíří mé znalosti. Namísto toho jsem v naprosto odlišné situaci. Pracuji, abych se vůbec uživila na škole, abych mohla žít, měla kde bydlet.

Můj denní rozvrh vypadá takto: Ráno vstanu, jdu do práce, podotýkám, že mám štěstí a odmalička se učím cizí jazyky, díky čemuž mám jednu z nejlépe placených prací, kterou lze v jednom z nejchudších regionů naší republiky vůbec sehnat, dostávám dvě stě korun na hodinu, což je osm euro.

Odpoledne jdu do školy a v noci bych měla studovat, abych vůbec věděla, o čem se ve škole přednáší. Můj rozvrh může být případně pozměněn tím, že jdu do práce odpoledne a do školy jdu dopoledne.

Mí spolužáci jsou na tom hůře. Mají práci za kterou dostávají v průměru čtyřicet korun na hodinu, což jsou necelé dvě Eura. Pracují tedy hlavně noční, aby měli příplatek deset až dvacet korun, což je necelé euro.

Za nájem zaplatíme v průměru dva tisíce, za jídlo není cifra o moc nižší a pak vám zbude pár set korun na školní potřeby, případně nyní navrhnuté hloupé poplatky u doktora, za léky.

Každý večer se modlím, ať neonemocním a nemusím do nemocnice, to bych si musela vybrat, buď nájem, nebo nemocniční postel.

Argument, že doma bych ty energie stejně spotřebovala, se mi zdá nesmyslný, když i když nejsme doma, energie platit musím.

A tak tedy jsem v patové situaci. Co si mám vybrat studovat, pracovat?

Ve škole jsou v šoku, že celý ročník, který by měl letos skládat závěrečné státní zkoušky ještě nezačal pracovat na diplomové práci, neboť nemáme peníze a pracujeme. Na Západě je běžné, že studenti posledního ročníku již nemají závěrečné ústní zkoušky, ale pouze obhajují diplomové práce, na co taky, vždyť už ty zkoušky jednou udělali.

Ležíme s migrénami doma, stáváme s neurotickými a děsíme se, že bychom náhodou chtěli porodit děti do takového světa.

Mlčíme, neboť jsme rezignovali na podstatu spokojeného života a možnosti podílet se na řízení státu, jehož jsme občany.

Mami, tati, děkuji Ti za demokracii, kterou jste nám vybojovali.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.1.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn, Jupiter a Uran. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Na místě je stále varování před silným a velmi negativním působením Marsu. Pozor na úplněk v úterý 22.1.!

Mějte se hezky...

Hade, 20.1.2008