Nahoru ]Umřelý strom...
 

Vítám vás v dalším týdnu. Tak něco "veseleho" do nového týdne. Čím krmí americká televize své diváky...
Myslíte že u nás je to lepší? Rusové ovlivňovali Čechy kvůli radaru, tvrdí rozvědka. Zkrátka a dobře žijeme v krásném ideálním světě jen ti zlotřilí nepřátelé nám ho nepřejí... Ještě že politici to s námi myslí dobře a ochraňují nás...

"Všechny lidi kurýrovat jednou lžičkou - to je výsada doktorů. Tázající dostane takovou odpověď, jakou potřebuje: jinak by lidské bytosti nešly cestou své touhy. Myslíte si snad, že naše židovské knihy jsou napsány výlučně souhláskami jenom z nějakého rozmaru? Každý ať si sám k tomu najde tajně samohlásky, které jenom jemu jedinému odhalí určitý smysl - jestli nemá živé slovo ustrnout v mrtvé dogma."

Gustav Meyrink,GOLEM
Náhodná ukázka od mojí maličkosti.


27. září  2008 - Sluneční skvrna patřící novému slunečnímu cyklu.
V minulém týdnu jsem zařadil zprávu o konferenci NASA a ESA k poněkud anomálnímu začátku nového slunečního cyklu. Jistě vás příliš nepřekvapí, že závěr konference konstatuje nepochopitelnost této situace.
Nicméně 27.9.2008 se na Slunci objevila sluneční skvrna magnetickou orientací a polohou ve vysoké zeměpisné šířce odpovídající začátku nového cyklu. Pokud platí model, který Slunce dodržuje již 400 let, je skvrna předzvěstí rostoucí aktivity, kterou můžeme očekávat v průběhu dalších měsíců. Mimochodem skvrna je první od 10. května 2008. To se objevila skvrna vypadající podobně a NASA po jejím objevení právě ohlásila začátek nového slunečního cyklu. Slunce bylo však neaktivní až do včerejšího dne. Takže ? :)....


FIKTIVNÍ DOBA LEDOVÁ

Zalednění Antarktidy údajně začalo před 35 miliony let. Existují však autentické staré mapy, jež prokazatelně ukazují Antarktidu bez ledu, ať již v době svého vzniku v 16. až 18. století, nebo jako kopie starších map. Všechny, jako například mapa Philipa Buacheho z roku 1737, pocházejí z doby před oficiálním objevením Antarktidy v roce 1818. Jestliže však zalednění Antarktidy začalo před 35 miliony let a vnitrozemský led je, a to se předpokládá, více než 30 milionů let starý, nemohli naši předkové nikdy zachytit pevninskou masu pod ledem na mapách.

Zalednění začalo před 6.000 tisíci lety >>>>>


Záhadný "temný proud" táhne galaxie za obzor pozorovatelného vesmíru
Astronomové získali důkaz přítomnosti masivní gravitační síly za obzorem pozorovatelného vesmíru. Tento bizarní nález prý narušil naše současné chápání vesmíru.

To, čemu astronomové začali říkat temný proud, táhne, jak se zdá, obrovský shluk galaxií (galaktický cluster) směrem k 20stupňové výseči oblohy mezi souhvězdími Centaurus a Vela. "To je všechno, co zatím víme," říká astronom Dale Kocevski. "Jsem si ale jist, že zjištěná skutečnost je velmi kontroverzní." >>>>>


Dubajského milionáře vyštvala z anglické rezidence strašidla

Když si milionář Anwar Rashid kupoval v roce 2007 luxusní rezidenci v anglickém Nottinghamshire, peněz nelitoval. Za krásnou stavbu s dvaapadesáti pokoji v půvabné anglické krajině ochotně zaplatil 3,6 miliónu liber – v přepočtu asi něco kolem 110 miliónů korun. Po roce je ale vše jinak a byznysmen o Clinton Hall nechce ani slyšet. Duchové žijící v jeho zdech mu udělali ze života peklo.


Pokud vás zájímá EVP tak navštivte stránky ryze českého týmu zabývajícím se tímto fenoménem...
Na věc mám samozřejmě svůj názor nicméně nekomentuji a na stránky rozhodně koukněte.

EVP je zkratka pro anglický výraz „Elektronic Voice Phenomena“, což by se dalo přeložit jako Fenomén elektronického hlasu. Týká se hlasů zachycených na různých nahrávacích médiích, které nepatří žádné rozhlasové stanici, ani staré nahrávce.


Bubliny metanu v Severním ledovém oceánu děsí klimatology
Alarmující, ale zatím předběžná zpráva o velkém množství metanu probublávajícího z hlubin Severního ledového oceánu na povrch zvyšuje v myslích některých klimatologů strach z globálního oteplování.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 1.10.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše a Mars, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 28.9.2008