Nahoru ]

Hmyzoun hezky zapózoval :)

Vítám vás v dalším týdnu.

 

"Každá otázka, na kterou se člověk ptá, je zodpovězena v témž okamžiku, kdy si ji v duchu položil."

Gustav Meyrink,GOLEM
Náhodná ukázka od mojí maličkosti.
 


Severní pól může být zcela bez ledu už letos v září

Washington - U v září může z Arktidy zmizet veškerá ledová pokrývka. Ze srovnání satelitních snímků za posledních třicet let vyplývá, že během letošního léta došlo k zatím druhému největšímu zmenšení ledové pokrývky.

Měření amerických vědců z 26. srpna 2008 ukázala, že arktický ledový "koberec" má nyní rozlohu 5,26 milionu kilometrů čtverečních.

V září 2005 byl zaznamenán zatím největší úbytek ledu v historii a naměřeno bylo pouze 5,32 milionu kilometrů, informuje Národní datové centrum pro sníh a led (NSIDC).

Od začátku ledna se podle coloradského centra Boulder zmenšila arktická ledová pokrývka o 2,06 milionu kilometrů čtverečních. >>>>>>


Úroveň šílenství dosáhla maxima
Jste připraveni na jadernou válku?
Paul Craig Roberts

Pervez Mušaraf, loutka nasazená Spojenými státy ovládající Pákistán v zájmech americké hegemonie, rezignoval 18. srpna, aby se vyhnul obžalobě. Karl Rove a výrobce volebních automatů, společnost Diebold, nebyli schopni kontrolovat výsledek posledních pákistánských voleb, což umožnilo Pákistáncům nechat se slyšet více než dnešní Američané. >>>>>>>


Převzato: http://techmania.sk

CERN: Termín spustenia LHC je stanovený na 10.9.2008


CERN (European Organization for Nuclear Research) stanovil termín spustenia Veľkého hadrónového urýchľovača častíc (LHC) na 10.9.2008. LHC je doteraz najväčší urýchľovač častíc aký ľudstvo postavilo. LHC sa skladá z 27km dlhého tunelu, super-protónového synchronizátora, množstva výpočtovej techniky a 1600 supravodivých magnetov. Uložený je pod územím Švajčiarska a Francúzska 50 až 175 metrov pod povrchom. Prevádzková teplota urýchľovača je iba 1,9° C nad absolútnou nulou (271° C). Aby urýchľovač spôsobil zrážky s čo najväčšou energiou, poháňa častice opačnými smermi. Pri spustení by energia protónov mala dosiahnuť 0,5TeV ak všetko pôjde podľa plánu zvýši sa na 5TeV. Cieľová energia častíc 7TeV by mala byť dosiahnutá v roku 2010. Prvú zrážku častíc CERN naplánoval na október, energia zrážok by mala dosiahnuť až 14TeV. Vedci veria, že nový výkonný urýchľovač im dovolí potvrdiť, alebo vyvrátiť mnohé fyzikálne teórie a umožní pozorovať doteraz nepoznané javy.Okrem pozitívnych ohlasov na urýchľovač sa objavilo aj niekoľko námietok, podľa ktorých by urýchľovač mohol spôsobiť katastrofu nepoznaných rozmerov. Námietky sa týkali hlavne potencionálneho nebezpečenstva vytvorenia umelých mikro-čiernych dier, viacero štúdií však obavy vyvrátilo. Prvá synchronizačná skúška je naplánovaná na sobotu 9.8.2008, ďalšie by mali prísť v najbližších týždňoch. Tým sa začne dlhodobý proces ochladzovania, synchronizácie a príprav, ktoré vyvrcholia spustením urýchľovača dňa 10.9.2008.

Spustenie LHC si môžete pozrieť on-line na http://webcast.cern.ch/live.py


Vulkanický prach nad Evropou

V sobotu 30. srpna jsme mohli pozorovat nápadně červený až nafialovělý západ slunce.

Zní to neuvěřitelně, ale byl způsoben vulkanickým prachem! O to neuvěřitelněji zní místo odkud se k nám prach dostal – sopka Kasatochi z Aleutských ostrovů. Sopka vybuchla dne 7.8.2008, čili do pozorování u nás uplynulo 24 dnů. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.9.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 7.9.2008