Nahoru ]

Čáp...

Vítám vás v dalším týdnu. Doufám že pochopíte stále trvající prázdninové provizorium a redukovanou aktualizaci, neb i já potřebuji poněkud nabrat síly :).
Tak zařazuji alespoň pár zajímavých článků. Pravidelné čtenáře asi nepřekvapí že nezařazuji "senzační zprávu" o nálezu vody na Marsu, neb to že tam je tvrdí alternativní zdroje už asi 10 let a na tomto místě prošlo na toto téma tolik odkazů a fotografií z družic až hanba :).

Převzato: www.ihned.cz

Nick Pope: Smát se UFO může jen hazardér

Stalo se 7. listopadu 2006. Piloti a zaměstnanci O'Harova mezinárodního letiště v Chicagu uviděli neznámý objekt. Vypadal jako disk a několik minut se vznášel nad asfaltem. Protože však radary nic nezaznamenaly, Federální letecký úřad věc nevyšetřoval. Jenže radar není spolehlivým detektorem všeho, co létá

"Neviditelná letadla" jsou přece konstruována tak, aby je radar neodhalil. A mnoho radarových systémů filtruje signály, které neodpovídají běžným charakteristikám. Dává pak smysl ignorovat pozorování svědků? Jinak zdravá skepse vůči mimozemským cestovatelům vyústila v bezmyšlenkovité přezírání všech zpráv o spatření neznámých létajících objektů. V USA to pak vedlo k naprostému přeceňování radarových dat a úplné lhostejnosti vůči zprávám o blíže neurčitelných létajících strojích. To je ovšem svého druhu slabina. A teroristé - nebo kdokoli, kdo se zabývá protiamerickou špionáží - toho může využít.

Vláda Spojených států se UFO přestala zabývat v roce 1969, když americké vzdušné síly ukončily Projekt modrá kniha. Ten vědeckými metodami analyzoval všechna známá hlášení o UFO a snažil se zjistit, zda nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost.

To Britové a Francouzi se nahlášenými spatřeními UFO nikdy zabývat nepřestali. Tušili totiž, že v některých případech by mohlo jít o narušení jejich vzdušného prostoru cizími vojenskými letadly. Většina událostí vyšetřovaných v Británii byla nakonec velmi jednoduše vysvětlena: šlo o pouhou špatnou identifikaci hvězd, planet, leteckých světel, satelitů nebo meteorů. Několik případů však přece jen vzbudilo otázky související s národní bezpečností.

Například 26. prosince 1980 několik svědků na dvou amerických leteckých základnách ohlásilo, že zpozorovali přistání UFO. Při prohlídce místa byly objeveny rýhy v zemi a úroveň radiace výrazně překračovala obvyklou úroveň. Další svědci pak zpozorovali UFO následující noc. Zástupce velitele vypověděl, že letící objekt osvítil světlomety nejcitlivější místo základny.

A dále. 30. a 31. března 1993 bylo hlášeno více případů neznámých létajících objektů nad Británií. Jeden svědek vypověděl, že viděl trojúhelníkovitý letoun, který se pomalu sunul nad leteckou základnou. Pak prudce zrychlil a zmizel za obzorem. Podle britských ozbrojených sil "existují náznaky, že blíže neurčený objekt (nebo objekty) neznámého původu operovaly nad Velkou Británií."

23. dubna 2007 civilní pilot a několik pasažérů na běžné lince spatřili UFO doutníkového tvaru poblíž Lamanšských ostrovů. Kontroloři letového provozu potvrdili, že radary ve stejný čas zaznamenaly "neznámou frekvenci".

USA jsou stejně tak zranitelné jako Británie nebo Francie. Měly by fenoménu UFO znovu začít věnovat pozornost. Neznamenalo by to, že země začala najednou věřit v zelené mužíčky. Znamenalo by to, že si pouze uvědomila, že radary u nás nemohou zaznamenat všechno, co se nám děje nad hlavami.

Autor ve službách britského ministerstva obrany v letech 1991 - 1994 zkoumal neidentifikované létající objekty (UFO) (c) The New York Times Syndicate 2008
Autor/ři: Nick Pope
 

Převzato:  http://www.securityworld.cz

Britský útočník pátral v americké armádní síti po existenci UFO


Britský hacker Gary McKinnon bude nejspíš vydán do USA – britský nejvyšší soud totiž zamítl jeho odvolání. McKinnonovi hrozí až 60 let vězení či pokuta 1,75 milionu dolarů. 42letý McKinnon by tak byl prvním Britem vydaným do USA za počítačovou kriminalitu. Podle slov svého obhájce se nicméně ještě pokusí odvolat k Evropskému soudu pro lidská práva.

Gary McKinnon se vlámal do americké armádní sítě, přímo do počítačů Pentagonu i do sítě NASA, protože zde dle vlastních slov chtěl najít důkazy o existenci UFO, které měla americká administrativa před světem tajit. Pro svou činnost používal programu RemotelyAnywhere a dva vlastní počítače. V letech 2001-2002 pronikl do celkem 97 počítačů. K připojení používal pouze 56kb modem.
Do amerických počítačů se nabourával tak, aby v úřadech v té době nikdo nebyl. Nakonec se mu ale stala osudná chyba v přepočtu časového posunu, po níž si americký zaměstnanec povšiml, že počítač se chová divně.
McKinnon se hájil tím, že ačkoliv do počítačů neoprávněně vnikl, nezpůsobil žádnou škodu. Americké úřady ale škodu vyčíslily na 700 000 dolarů, protože při průniku došlo k narušení citlivé vojenské infrastruktury. Síť americké armády ve Washingtonu s 200 počítači byla například vyřazena z provozu na den.
Proces se táhl poměrně dlouho, protože obžalovaný se proti vydání několikrát odvolal. Poprvé byl zatčen již v roce 2002. Američtí žalobci budou nejspíš požadovat asi 3 roky vězení, z nichž by si mohl McKinnon, bude-li uznán vinným, odsedět v USA 12 měsíců a zbytek trestu v Británii.

Zdroj: Computerworld.com, NewScientist.com


 Nechci v žádném případě někomu brát konspirační iluze, ale protože mi autor mluví z duše.... Prostě doporučuji přečíst :)
Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka

Vznikla dřív konspirační teorie chemických kondenzačních stop, nebo potřeba zpropagovat hitovku od přeživšího nezávisle rockového barda 90. let ? :-) Aneb zapomeňte na fakta... existují už jenom memy...

Ok... takže vy jste ještě neslyšeli o fenoménu chemických stop na obloze [en.wikipedia.org] (což je volný překlad "Chemtrails" za předpokladu, že "Contrails" se překládá jako "kondenzační stopy") ? Já do dnešního dne také ne... ale hitovka od Becka mě po čistě hudební stránce zasáhla natolik, že jsem chtěl vidět na JůTrubce nějaké klipy k tomuhle... a dozvěděl jsem se, co jsem možná ani vědět nechtěl :-) >>>>>>


Tajemné prokletí městečka sebevrahů

Gnossall
foto: Profimedia.cz, Profimedia

Gnossall, městečko ve střední Anglii, vypadá na první pohled jako idylka z románu Jane Austenové. Poklidnou atmosférou dýchají jak hezké vilky z cihel, tak útulné hospůdky. Ulice lemují řady krámků. Přesto městečko obestírá děsivá pověst.>>>>>

 

Hade, 3.8..2008