Nahoru ]

Znamení v ledu....

Vítám vás v dalším týdnu.

Když bůh tvořil čas, říkají Irové, stvořil ho dost.

H. Böll

Náhodný citátek do nového týdne od mojí maličkosti


Převzato: http://hvezdarnauherskybrod.sweb.cz/

Marsu nic nehrozí


Jak jsme uveřejnili 22. prosince 2007, vědci z NASA Laboratoře tryskového pohonu (NASA/JPL) objevili měsíc před tím, 20.listopadu 2007, v rámci přehlídky oblohy nazvané Catalina Sky Survey, která pátrá po Zemi potencionálně nebezpečných objektech, asteroid 2007 WD5. Nebylo by to nijak zvláště zajímavé, pokud by u tohoto asteroidu byla stanovena docela vysoká šance, dosahující až 1:75, že 30. ledna 2008 kolem poledne světového času dopadne na povrch Marsu a vyhloubí v něm kráter srovnatelný s Velkým meteorickým kráterem v Arizoně. Ten má hloubku 170 m a průměr 1200 m.

Od té doby bylo první měření neustále zpřesňováno a počátkem roku 2008 se zdálo, že náraz do Marsu bude ještě pravděpodobnější, když se pravděpodobnost dopadu vyšplhala až na 4% (1:25). Začalo se uvažovat, kteráže ze sond, které jsou momentálně u Marsu a na něm by mohla případný dopad pozorovat. Vše je však relativní a další intenzivní sledování asteroidu 2007 WD5 čtyřmi různými observatořemi vedlo k významnému snížení nejistoty pozice asteroidu při jeho přiblížení k Marsu. Následkem toho pravděpodobnost dopadu dramaticky klesla až na současně uváděnou hodnotu asi 0.01% nebo, chcete-li 1:10.000.

Zatím nejlepší odhad nyní říká, že 2007 WD5 projde asi 26.000 km od středu planety (asi 7 poloměrů planety) 30. ledna 2008 kolem 12:00 UTC. S pravděpodobností více než 99.7% by asteroid neměl proletět blíže než 4.000 km od povrchu. Marsu tak pravděpodobně nic nehrozí. Na podobnou kolizi tedy budeme muset čekat i nadále. Vědci nebudou moci pozorovat průběh děje, aby upřesnili své matematické modely a novináři nebudou mít senzaci. Co se dá dělat. 2007 WD5 se stal běžným asteroidem, který ztratil šanci, že se v příštím století střetne s Marsem nebo se Zemí.

NASA Spaceguard Survey však i nadále pokračuje v hledání dalších blízko zemních asteroidů, jako je 2007 WD5, aby objevila nejméně 90% z nich, které jsou většího než 1 km.

Podle: NASA


Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou
A těsně před Bushovou návštěvou Středního východu - jaká náhoda


Pentagon má zase hysterický záchvat zloby. Obvinil tento týden íránské revoluční gardy strážící pobřeží Íránu v Hormuzském průlivu z nepřátelských úmyslů. Je zřejmé, že se snaží oživit pocit ohrožení Ameriky a potřebuje nějak zdůvodnit útok na Írán. Vyhovovalo by mu podobné divadlo, k jakému došlo v roce 1964 v zálivu Tonkin (fingovaný útok na dva americké torpédoborce USS Maddox a USS Turner Joy odstartoval napadení Vietnamu, pozn. editora) >>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.1.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn a Jupiter. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Na místě je stále varování před silným a velmi negativním působením Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 13.1.2008