Nahoru ]

Skály...

Vítám vás v dalším týdnu. Máme tady prázdniny. Stejně jako minulý rok jsem se rozhodl odpočívat i já a tak bude po dobu prázdnin vycházet Hadův týden v redukovanější podobě. Budu samozřejmě zařazovat důležité odkazy a články. Nicméně horoskop bude redukovaný a bude se především soustřeďovat na problematické aspekty a varování před nimi.


Srdečně vás zveme na výstavku fotek do Telče, která se koná od 5.7. do 11.7.2008.
Na výstavě budeme po celou dobu osobně přítomní :) Vystavujeme na židovském hřbitově v Telči, kde výstavní síň provozuje Kulturní spolek Oblast.

 


„Lidé nejdou žádnou z cest - ani života, ani smrti. Potácejí se jako plevy ve větru. V talmudu stojí: ,Dříve než Bůh stvořil svět, přidržel bytostem zrcadlo; v něm viděly duchovní útrapy vezdejšího bytí i blaženost, jež po nich následuje. Tu vzali jedni utrpení na sebe. Druzí se však zdráhali a je škrtl Bůh z knihy živých.' Ty ale jdeš jednou z cest a vydal ses na ni dobrovolně - i když to teď sám už nevíš: Jsi povolán sám sebou. Netrap se: Pozvolna, jak bude přicházet vědění, přijde i vzpomínka. Vědění a vzpomínka jsou totéž."

Gustav Meyrink, GOLEM
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Výprava do utajeného kráteru

Severní Ameriku formoval dopad vesmírného tělesa.

Dva kilometry pod mořským dnem získali vědci informace o srážce, která formovala velkou část Severní Ameriky.

Geologové poprvé prozkoumali hloubkovými vrty velký kráter u východního pobřeží USA nedaleko Washingtonu. Útvar vznikl v třetihorách srážkou Země s menším vesmírným tělesem. Výsledky dokládají dalekosáhlé důsledky takových jevů pro vše živé i neživé.

V dnešním čísle časopisu Science o výzkumu informuje mezinárodní tým expertů vedený Gregorym Gohnem z Geologické služby USA. Vědci analyzovali vzorky odebrané v letech 2005 a 2006 z hloubky až 1,76 kilometru pod mořským dnem při třech vrtech ve středové části kráteru v Chesapeackém zálivu. >>>>>>>

Zemi "nesežere černá díra"

Naše planeta není ohrožena největším experimentem v oblasti částicové fyziky, tvrdí vědecká zpráva.

Dokument zkoumá obavy, že Large Hadron Collider, částicový urychlovač, který byl vybudován ve Švýcarsku, má k dispozici tolik energie, že by to mohlo mít nedozírné následky.

Kritikové se obávají, že miniaturní černé díry, které se budou vyrábět v tomto urychlovači, zkonstruovaném na švýcarsko-francouzských hranicích, by mohly ohrozit samotnou existenci planety Země. Avšak zpráva, kterou vydala Evropská organizace pro jaderný výzkum, tvrdí, že "žádné nebezpečí neexistuje". >>>>>

Led a bahno na Marsu
Soukromý badatel Sir Charles W. Shults objevil v dubnu 2008 s pomocí snímků pořízených marsovským vozítkem Opportunity pohyb písku v průběhu čtyř dní. Pohyb písku způsobila voda. Nedávno zveřejněné fotografie z Phoenixu a různé jiné nepřímé důkazy svědčí o jednom – na Marsu je voda.

Před třemi týdny přistála na Marsu sonda Phoenix. Předcházela tomu leta vývoje a zkoušení a také neúspěchů. Na obrázku vidíme jeden test v Údolí smrti v USA sondy Mars Polar Lander, která se ztratila při letu na Mars v roce 1999. >>>>>>

Severní pól by letos mohl rozmrznout, tvrdí vědci
Zvětšit obrázek

Na severním pólu je nyní vrstva ledu, každé léto se ale více ztenčuje.

Část meteorologů tvrdí, že severní pól by letos v září mohl rozmrznout a nejsevernější bod planety by se tak octl bez ledu a byl by jen bodem ve vodách Severního ledového oceánu.

"Sázíme se, jestli pól roztaje toto léto. Zatím je to padesát na padesát," řekl Mark Serreze z Národního sněhového a ledového centra v Coloradu. Ještě před několika lety vědci předpokládali, že vrstva by mohla roztát mezi lety 2050 a 2100, pak odhad posunuli na rok 2030, nyní se sázejí, zda to bude už v roce 2008.

"V posledních desetiletích je vrstva ledu stále tenčí a tenčí, jak se Země otepluje," doplnil Serreze. Zda vrstva letos povolí úplně, bude záležet hlavně na počasí v létě. Podle něj byly "ideální podmínky" pro roztání ledu loni. Letos jsou podmínky jiné.

Podle úřadu je pól stejný bod na planetě jako kterýkoliv jiný a jeho roztání nemá žádné zásadní důsledky. "Mělo by to spíš jen symbolický význam," řekl Serreze.

Poukázal i na to, že roztání ledu by přivítaly obchodní společnosti, protože by znamenalo otevření tzv. Severozápadní cesty po moři. Ta vede podél severního pobřeží Kanady z Tichého do Atlantického oceánu.

Novinky, CNN


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.7.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet poměrně vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 29.6.2008