Nahoru ]

Skály...

Vítám vás v dalším týdnu. Bohužel musím se hned v úvodu preventivně omluvit za výpadky Eldaru, které mohou v příštích dnech a týdnech nastat. Od počátku svého trvání a do dnešních dnů byl náš server www.eldar.cz připojen přes síť Cesnet. Bohužel minulý týden jsem dostali výpověď. Naše vyhození bylo zdůvodněno tím, že nedodržujeme  provozní řád. Musím konstatovat že naše snaha dodržovat tyto podmínky byla až úzkostlivá a jsem přesvědčen že jsme ani jeden z bodů těchto podmínek neporušili. Leč kdo chce psa být.... Jinými slovy, myslím že odpovědná místa prudí především obsah našich webů. Nejsem nijak zvlášť paranoidní, ale řekl bych, že celkově "přituhuje" tak jak se postupně tzv. demokracie stává něčím úplně jiným. A bude hůř... Přesto všechno pokračujeme, ale problémy se stěhováním, změnou DNS a změnou providera určitě budou. Držte nám palce.
Do nového týdne ale ještě něco veselejšího.

Srdečně vás zveme na výstavku fotek do Telče, která se koná od 5.7. do 11.7.2008.
Na výstavě budeme po celou dobu osobně přítomní :) Vystavujeme na židovském hřbitově v Telči, kde výstavní síň provozuje Kulturní spolek Oblast.

 


„Kdo je probuzen, nemůže už zemřít. Spánek a smrt jsou totéž."

Gustav Meyrink, GOLEM
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Středozápad USA je pod vodou


Vědci varují: Arktida může být do pěti let bez ledu
Arktida se loni nedočkala trvalejší obnovy své ledové pokrývky ani přesto, že uplynulá zima byla mimořádně tuhá.

PRAHA/DENVER 19.6.2008 ( www.ihned.cz )

Experti by se rádi mýlili, přesto se obávají, že za loňský rok ubylo v Arktidě nejvíc ledové plochy vůbec. Jak upozornilo americké Národní středisko dat o sněhu a ledu, které citavala BBC, oblast věčného ledu by mohla být do pěti až deseti let během léta zcela bez ledu.

"V zimě ledu přibylo, ale stejně zůstal hluboko pod dlouhodobým průměrem," informovala Julienne Stroeveová z coloradské pobočky střediska. "I přesto, že došlo k částečnému zotavení, většina ledového masivu je nyní tak tenká, že může v případě teplotně nadprůměrného léta odtát," dodala.

Na začátku roku byl tedy ledovec sice silnější než v předchozím roce, v červnu už se ale pohyboval na stejné úrovni jako v roce 2007, kdy byl zaznamenán jeho rekordní úbytek.

Alarmující situace

Takové tempo tání znepokojuje odborníky, jejichž studie předpovídaly, že arktický led roztaje nejdříve v roce 2080. Později připustili dřívější data, pohybující se mezi lety 2030 až 2050.

Teď se ledová plocha severního polárního ledovce zmenšila na 4,13 miliónů čtverečních kilometrů, což je nejméně v moderních dějinách země. Poslední studie z loňského roku předpověděly, že Arktida by se mohla ocitnout bez ledu již v roce 2013.

Zatímco klimatologové považují situaci za světovou hrozbu, která by přispěla globálnímu oteplování a zvedaní vodní hladiny světových oceánů, některé země v okolí Arktidy tání vítají, protože tající led uvolnil cestu mezi oceány.

Celoroční zpřístupnění severozápadní lodní cesty z Atlantiku do Tichého oceánu by zvýšilo dopravu v oblasti a plavidla by tak významně zrychlila a zkrátila svou cestu mezi Evropou a Asií.

Z klimatického hlediska by však zvýšená doprava v oblasti ještě urychlila nežádoucí změny.

Některé země už z tohoto důvodu dostaly do pře, severozápadní cestu si nárokuje Kanada, proti které se staví Spojené státy a Evropská unie. Ty zastávají názor, že nová cesta by měla sloužit všem zemím stejně.

Autor/ři: lu


Převzato: www.aktualne.cz

Australské veletoky vysychají. V říjnu přijde kolaps


Melbourne - Austrálii hrozí ekologická katastrofa. Země čelí největším obdobím sucha za posledních sto let, která ohrožují samu existenci říčního systému Murray-Darling.

Povodí více než 3000 kilometrů dlouhých řek, které znají čeští diváci ze seriálu Co přináší řeka, produkuje 40 procent australských potravin.

Zdejší ekosystémy však kvůli nedostatku vody začaly vymírat, a pokud se do října situace nezlepší, hrozí podle panelu vědců překročení "bodu, ze kterého není návratu".

Mokřiny v dolní části řeky vyschnou, vegetace zmizí a některé druhy ryb budou vyhubeny.

Krizi vyhrotilo sucho, za hlavního viníka je však považováno zemědělství. Sázení pšenice v okolí města Narrabri
větší obrázek

Palba kritiky se snáší i na pomalou reakci australské vlády, která se jinak snaží profilovat ekologicky.

Místo vody kyselina
Vědecká zpráva, jejíž výsledky nyní pronikly do médií, je už měsíc stará. Setkání federálních a státních ministrů vodního hospodářství je přitom plánováno až na listopad, tedy měsíc poté, co systém může zkolabovat.

"Když tam ponoříte ruce, spálíte se," řekl serveru news.com.au o některých částech povodí profesor vodního hospodářství na univerzitě v Adelaide Mike Young.

"Je to kyselina sírová," poukazuje profesor na to, že prostřednictvím slunečního záření se ze dna mokřin začaly uvolňovat kyselé látky. "Tyhle systémy jsou už navždy mrtvé."

Jak australští zelení, tak ještě nedávno vládnoucí liberálové současnou administrativu kvůli bagatelizování problému ostře kritizují. Podle ministryně pro klimatické změny a vodní hospodářství Penny Wongové však vláda dělá, co může.
Vláda jedná, ale pomalu

"Pokud je třeba učinit urgentní rozhodnutí ministerské rady, může k němu dojít mimo (pravidelné) zasedání," říká Wongová, která upozorňuje, že vláda investuje více než tři miliardy dolarů do zpětného výkupu vody původně určené na zavlažování.

Podle Younga ale celý proces postupuje příliš pomalu. Vinu však vidí více na straně regionálních vlád než federální administrativy.


Rumunská stíhačka se srazila s UFO


Zraněnému pilotovi se s poškozeným strojem podařilo přistát (ilustrační foto).

Díky úniku informací se na veřejnost dostala zpráva, že se rumunská stíhačka MIG 21 srazila s "podivnými objekty". Oficiální zpráva praví, že kokpit letadla při nárazu utrpěl značné škody. Rumunské ministerstvo obrany vyloučilo, že se jedná o běžný typ kolize, tedy srážku s ptactvem, meteoritem nebo kousky ledu. >>>>>>


3x VIDEO: náboženské třeštění nese peníze

Ty obrázky připomínají bezhlavé náboženské třeštění. Ve skutečnosti však má vše v Triumfálním centru víry promyšlenou strategii, která sleduje jeden cíl - chce posluchače přiblížit Bohu. A za jízdenku k Ježíši se platí. >>>>>>


Pohádky a mýty jsou stále s námi
Jana Ridvanová
reakce na článek Štěpána Kotrby "Stigma duchovně obohacujících duševních úchylek"

Přecházely mi zraky, když jsem si přečetla, že Štěpán Kotrba píše: "Modernita nepřeje pohádkám, ani mýtům a extatickému vytržení. Daň za pokrok." Na pohádkách a mýtech je přeci postavena veškerá propaganda, které si dnes, jako před lety, vede výživně. V této souvislosti je pokrok v myšlení masy nulový.

Nechá se zblbnout ke strachu stejným stylem pohádek a mýtů zas a znovu. Díky obrovskému uplatnění, které pohádky a mýty stále mají ve zpravodajství, nemůže Kotrba tvrdit, že lidé nevěří na pohádky. Nevěří na duchovno, ale miliony lidí, včetně Čechů, věří pohádce války s terorismem. To přeci není pokrok, ale zakrnělost myšlení, podporována televizní sledovaností. Navíc v USA je to i s duchovnem. Prezident tvrdí, že rozmlouvá s Nejvyšším, že právě On mu řekl, že má zaútočit na Irák. A oni to žerou... To, jakými pohádkami a mýty je americká veřejnost dnes živena, je obsaženo v učení Leo Strausse, který je praotcem neoconů. Studoval u něj Rumsfeld a Cheney. U Cheneyho pak Wolfowitz a i Libby, myslím. >>>>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 25.6.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet poměrně vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 22.6.2008