Nahoru ]
 


Elektrárna....

Vítám vás v dalším týdnu. Vzhledem k tomu že jsme v sobotu měli moc pěkné počasí na výlet do Českého ráje, byl to určitě nejhezčí zážitek z celého týdne. Pročež vám ho přiblížím alespoň několika fotografiemi. :)


Kouzlo dob C.K. mocnářství na nádraží v Mladé Boleslavy


Holky koukají na ten šrumec trošku nevěřícně, neměli jsme o akci ani tušení...


"Každá věc na zemi není ničím než věčným symbolem, oděným v prach!
Jak vnímáš očima? Každou formu, kterou vidíš, si myslíš očima. Vše, co dospělo k tvaru, bylo předtím přízrakem."

Gustav Meyrink, GOLEM
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Co zničilo Sodomu a Gomoru?
Příběh Starého zákona o bezbožném městě Sodomě, které Bůh ve svém hněvu zničil a ušetřil pouze rodinu bohabojného občana jménem Lot, je všeobecně známý. Pokud je založen na skutečné události, co bylo příčinou zkázy kvetoucího města? Dlouho vědci uvažovali o ničivém zemětřesení, nyní se však začíná stále více hovořit o smrtícím úderu z vesmíru.

V roce 1845 zahájil britský archeolog Austen Henry Layard vykopávky v místech, kde podle pověstí stávalo bájné asyrské město Ninive. Vzápětí šokoval celý vědecký svět, když uspěl a objevil rozvaliny velkého sídla včetně královského paláce. V jeho knihovně pak nalezl množství hliněných tabulek pokrytých klínovým písmem. Jedna z nich už od Layardových dob nenechává historiky světa v klidu. Velice věrohodně totiž popisuje stejnou kata-strofu jako bible - zničení Sodomy a Gomory. Původcem apokalypsy však podle tohoto prastarého záznamu není Bůh, ale gigantický asteroid.>>>>>>


Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

Ve dnech 4. - 17. června probíhá pod hlavičkou městských bojových operací nácvik stanného práva, kterého se zúčastní 26. elitní expediční jednotka námořní pěchoty; cílem bojových operací je 26 „obklíčených“ lokalit v centru státu Indiana. Státní instituce a oficiální média se snaží ujistit veřejnost, že zabraní osobního majetku armádou není nic až příliš tragického, ignorují přitom existenci zákona Posse Comitatus Act, který výslovně podobné druhy cvičení zakazuje. Tyto dva týdny cvičení rovněž – poprvé od doby občanské války – porušují vojenskou tradici nasazení armády proti vlastnímu civilnímu obyvatelstvu. Proč jsou občané Indianapolis a šesti dalších měst státu Indiana součástí dvoutýdenního cvičení, při kterém budou vystaveni prohlídkám, kontrolám a útokům amerických ozbrojených sil? >>>>>


Převzato: www.aktualne.cz

Afrika se mění. Za 30 let zmizel les, ledovce i jezera

New York - Nový atlas Afriky, který vydala Organizace spojených národů, mapuje rychle se měnící přírodní prostředí černého kontinentu. Upozorňuje na to zpravodajská stanice BBC.

Srovnání fotografií pořízených před třiceti lety a snímků ze současnosti dokazuje, jak vysokou daň si v oblasti vybírají ekonomický rozvoj, klimatické změny a válečné konflikty.
Mizející ledovce, více silnic
V důsledku globálního oteplování například mizí horské ledovce z pohoří v Ugandě nebo vysychá jezero v Mali.
Na mapách se také čím dál více rozpínají sítě silnic, stavěné napříč pralesy v Demokratické republice Kongo. OSN odhaduje, že tak Afrika přichází o čtyři miliony hektarů lesa ročně - dvakrát více, než je celosvětový průměr.

Nárůst lidské populace znamená, že každé životní prostředí je pod tlakem. Ale většinu škod v Africe způsobily globální změny životního prostředí.
Afrika samotná například produkuje 40 procent světového oxidu uhličitého.

Poušť se zazelenala
Marion Cheatlová z Programu OSN pro životní prostředí řekla, že právě Afrika bude neúměrně trpět v důsledku klimatických změn.
"Afričané nesou hlavní nápor této změny, což je velice nespravedlivé, když o tom přemýšlíte," uvedla Cheatlová.
Fotografie jasně ukazují i dříve suché regiony, které se během posledních třiceti let naopak pomalu "vracejí do života".
Hlavně na severu Afriky se daří proměňovat neúrodnou poušť v zelené oblasti.
Nově se některé oblasti zavlažují vodou z Nilu. Zazelenala se tak třeba velká část pouště v okolí egyptského jezera Naser.

Obrat k lepšímu
Zvyšující se počet Afričanů lze vypozorovat na rozšiřování sídel kolem Dakaru.
Na fotografiích je ale vidět i negativní změna, kterou se nakonec podařilo otočit k lepšímu: V provincii Tahouah v Nigeru se znovu vysazují dříve vykácené stromy a místní lidé se o ně starají.
"Ukazuje se, že dobré hospodaření a citlivé užívání zdrojů může situaci otočit za relativně krátký čas," řekla BBC Marion Cheatlová.


Inflace v USA nabírá na obrátkách. Překonala odhady
Růst spotřebitelských cen ve Spojených státech zaznamenal nejvyšší meziměsíční růst od listopadu. Roční inflace vzrostla už na 4,2 procenta. >>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.6.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, Slunce a Venuše, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Pozor na úplněk 18.6.2008.

Mějte se hezky...

Hade, 15.6.2008