Nahoru ]

Sousoší....

Vítám vás v dalším týdnu. Přes obecnou magórii minulého týdne bych řekl že nejvýznamnější událostí možná bude objevení sluneční skvrny s opačnou polaritou. Vzhledem k tomu že se skvrna objevila ve vysoké zeměpisné šířce, tak odborníci na sluneční aktivitu předpokládají že se jedná o reálný začátek nového slunečního cyklu. K události došlo v pátek 3.1.2008 a podrobnosti najdete zde: http://www.spaceweather.com/
Protože fyzici tvrdí že tento cyklus bude ve znamení velmi silného maxima a že toto maximum by, jako na potvoru, mělo kulminovat zhruba v polovině roku 2012 (pořád ten rok, že?), tak je uvedená skutečnost možná důležitější než rozmlácená auta v závějích a novoroční slevy v hypermarketech:-)
Potom pro vás mám do nového týdne jedno pěkné video: Historie radaru v česku - zatím nedokončený příběh lží, zamlčování a manipulací - http://video.google.com/videoplay?docid=8988743492919612368&hl=en Rozhodně koukněte... Naši politici jsou na pozvracení.

"Napadlo mě, že obvyklé interview s ďáblem nebo kouzelníkem se dá s úspěchem nahradit šikovným využitím vědeckých tezí."

H. G. Wells

Náhodný citátek do nového týdne od mojí maličkosti


Čeští egyptologové našli neporušenou hrobku z dob stavitelů pyramid

5. ledna 2008 12:52
Čeští egyptologové udělali unikátní objev, jaký se nepodařil už půl století. V oblasti pyramidových polí objevili neporušený hrob z doby egyptské staré říše, starý přes čtyři a půl tisíce let. >>>>>


Peruánští vědci našli v džungli posvátné stavby Inků

4. ledna 2008 18:40
Archeologové slaví úspěch na peruánské posvátné hoře Huanacaure. Džungle pokrývající vrchol, jejž ctili Inkové, vydala trosky obydlí, téměř tři metry vysoké kamenné zdi a také pohřební komory, sarkofágy nebo zbytky keramiky.

Expedici se podařilo prozkoumat zhruba desetinu plochy, která se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem nedaleko vesnice Pampa Alegre v provincii Huánuco. Místo je spojeno s legendami o původu civilizace Inků.

Vedoucí týmu Lázaro Torres připomněl, že hora Huanacaure "odkazuje přímo na mytologii Inků, konkrétně bratry Ayary v nedalekém Cuzco". Jde o jednu z legend o založení Říše čtyř částí, na němž se podílela čtveřice bratrů.

"Věřím, že tato hora, pokrytá vegetací, s kamennými formacemi, petroglyfy a archeologickými nalezišti, měla pro největší říši, jaká byla v Jižní Americe založena, zvláštní význam," poznamenal vědec. >>>>>>>


Loni bylo v Česku nejtepleji za 232 let

Nejteplejším dnem loňského roku byl 16. červenec.

Loňský rok byl v ČR nejteplejším rokem za posledních 232 let, odkdy se v pražském Klementinu pravidelně měří teplota. Právu to řekl ve čtvrtek Radim Tolasz, náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu.

„Loni byla na území ČR průměrná teplota 9,1 stupně a byla stejná jako v roce 2000. Tyto dva roky jsou tedy nejteplejší za posledních 232 let,“ sdělil Tolasz.

Uvedl, že loni bylo o 1,6 stupně tepleji, než je dlouhodobý průměr za uvedená léta. Ten činí 7,5 st. C. Pro zajímavost loni bylo o 0,9 stupně tepleji než v roce 2006, kdy průměrná teplota byla v ČR 8,2 stupně. Podle Tolasze jde o předběžné výsledky ze všech měřících stanic v ČR.
V Praze ještě tepleji

Pokud by se vzaly pouze výsledky z pražského Klementina, byla by průměrná teplota vyšší, možná až o dva stupně, ale týkala by se jen tohoto místa, a ne průměru celé republiky. Nejteplejším dnem z celého roku byl loni 16. červenec, nejvyšší odpolední teploty byly naměřeny v Poděbradech (38,4 stupně), Kopistech (38 stupňů) a Sedlčanech (37,4 stupně).

V pražském Klementinu tento den naměřili meteorologové 37 stupňů. Podle meteorologů byla 16. července synoptická situace, která provázela mimořádně teplé počasí, velmi podobná situaci z 27. července 1983. Tehdy v Česku teploty vystoupily až přes 40 stupňů. Tehdy také do střední Evropy proudil velmi teplý vzduch od jihu, původem až z Afriky.

Václav Pergl, Právo


Česká vláda: Je to jen tvoje vina, občane, že nejsi bohatý
Jan Mertl

Od 1. ledna vstoupily v platnost dle finančních analytiků mírné reformy veřejných financí. Již ve stávající podobě jsou však jejich důsledky poměrně dost významné, a to jak ve sféře ekonomické, tak ve sféře sociální a psychologické. Podívejme se na některé z nich podrobněji.


Tak především - pokud člověk onemocní i krátce, pohorší si o stokoruny měsíčně. Nejen, že nedostane první tři dny vůbec žádné nemocenské, ale ještě za svoji nemoc zaplatí u lékaře cca 150-200 Kč (průměrně). Pokud je mu předepsán levný lék hrazený z veřejného zdravotního pojištění, raději si ho koupí za své, protože regulační poplatek 30 Kč ho odradí od toho, aby si ho vzal na předpis. Vedle ekonomického propadu je mu tak vyslán jasný signál - nemocní nás nezajímají, ať si je lidé platí, když jsou tak hloupí a jsou nemocní. Že se tím radikálně omezuje význam a smysl zejména nemocenského, ale i zdravotního pojištění, je nasnadě. Chováme se tedy tak, jako kdyby např. pojišťovna po odcizení auta řekla - nebudeme vám hradit škodu, vy jste dost bohatý, abyste si koupil nové auto, příp. jste v loňském roce hodně boural, takže to máte za to. >>>>>>>


Pravděpodobnost srážky planetky s Marsem roste!

Planetku 2007 WD5, která by mohla narazit koncem ledna do Marsu, našli astronomové nově na archivních snímcích. To umožnilo spočítat přesnější předpověď její polohy a pravděpodobnost srážky tak vylétla na čtyři procenta.>>>>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.1.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Na místě je stále varování před silným a velmi negativním působením Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 6.1.2008