Nahoru ]Suchý list u Labe :)

 

Vítám vás v dalším týdnu.
Nedá mi to abych si nerýpl do následující fotografie... Dejte si soukromý test. Co myslíte,  na co se koukáte?


Odpověď je následující. Nekoukáte se na žádný záběr ze sci fi filmu ani počítačové hry o mimozemských lodích. Je to výřez z oficiálního snímku  NASA pořízeného sondou Mars Reconnaissance Orbiter a zachycuje Marsův měsíc Phobos. Najdete ho v článku >>>ZDE>>>
 

"Jednou jsem zkoušel ozvěnu a volal jsem do lesa. Náhodou tam byl hajný, měl zlost, že plaším zvěř, a to, co na mne zahulákal, ani nechci opakovat. Rozhodně je blbost, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Já jsem volal docela slušně."

Zdeněk Jirotka: SATURNIN

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


OSN: Rostoucí ceny potravin ohrožují globální bezpečnost

Rostoucí ceny potravin by mohly vyvolat celosvětové protesty a ohrozit politickou stabilitu, varoval hlavní činitel OSN pro humanitární otázky po dvou dnech nepokojů v Egyptě kvůli tomu, že se za rok zdvojnásobily ceny základních potravin, a po protestech i v jiných částech světa.


Sir John Holmes, náměstek generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti, řekl na konferenci v Dubai, že rostoucí ceny vyvolají ve zranitelných zemích nepokoje a protesty. Poukázal na to,že nedostatek potravin a rychle stoupající ceny paliv povedou ke zhoršení škodlivých dopadů globálního oteplování. Od loňského léta stouply v průměru ceny o 40 procent.

"Bezpečnostní dopady potravinové krize by se také neměly podceňovat, vzhledem k tomu, že k potravinovým nepokojům už v různých částech světa dochází," varoval Holmes. "Současné trendy cen potravin povedou pravděpodobně k vzrůstu výskytu potravinové nejistoty."

Dodal, že největším problémem při humanitární práci jsou klimatické změny, v jejichž důsledku se za posledních dvacet let zdvojnásobil počet katastrof z někdejšího průměru 200 katastrof ročně na 400 katastrof ročně.

K potravinovým nepokojům z posledních dní patří

Nepokoje na Haiti, při nichž zahynuli čtyři lidé
Násilné protesty v Pobřeží slonoviny
Únorové potravinové nepokoje v Kamerunu, při nichž zahynulo 40 osob
Ostré demonstrace v Mauretánii, v Mozambiku a v Senegalu
Protesty v Uzbekistánu, v Jemenu, v Bolivii a v Indonésii
>>>>>>>


Převzato: www.novinky.cz

Muži spadlo na střechu pět meteoritů, prý si na něj zasedlo UFO


Radivoj Lajič (50), na jehož dům v bosenské vesnici se už pětkrát zřítil meteor, si myslí, že ho pronásledují mimozemšťané. Experti z bělehradské univerzity potvrdili, že všechny kameny, které pan Lajič donesl jako důkaz, jsou opravdu vesmírného původu. Teď zkoumají magnetická pole v okolí a snaží se přijít na to, proč meteority přitahuje právě dům nešťastného muže.
9. 4. 2008 16:07 - LAMOVITE

Sám postižený, který si už dal střechu svého domu ve vesnici Lamovite vyztužit ocelovými pláty, už problém vyřešil. "Je naprosto jasné, že se na mne zaměřili mimozemšťané," tvrdí. "Nevím, čím jsem je popudil, ale žádné jiné vysvětlení nedává smysl. Pravděpodobnost, že na vás spadne meteorit, je tak malá, že když vám spadne málem na hlavu pětkrát, je jasné, že v tom musí být záměr."

Od loňského listopadu mu přímo na dům spadlo celkem pět meteoritů. Pokaždé k tomu došlo za silného deště, nikdy za jasného dne. "Nejdříve jsem nevěděl, co jsou ty podivně vypadající kameny zač, ale experti z bělehradské univerzity mi před nedávnem sdělili, že jde o meteority," vysvětluje utrápeně pan Lajič.

"Je to jasné. Pohrávají si se mnou mimozemšťané a jakmile teď začne pršet, nemohu usnout hrůzou, že mi na dům svrhnou další kámen," dodává.


Ufo nad atómovou elektrárňou, Lolofóni na Katarínke

Sedíme okolo životodarného ohňa. Pri lenivo kolujúcej fľaške náladodarnej tekutiny s arómou pichľavého kríku a tónoch podladenej gitary si pripomíname zábavné príhody z minulých vandrov. Nenačatý mesačný koláč a blízkosť zrúcaniny kláštora s kostolom na Katarínke nás inšpiruje aj k strašidelnejším témam. Kamarát Paplón presne na tomto mieste zažil nedávno dokonca až priveľmi blízke stretnutie tretieho druhu.>>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.4.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, Saturn a Slunce. Pozor na nedělní úplněk, vliv Marsu a Saturnu zůstává trvale velmi negativní.

Mějte se hezky...

Hade, 13.4.2008