Nahoru ]Petr Nikl

 

Vítám vás v dalším týdnu. Vždycky se zde s vámi dělím o nějaký obzvlášť silný zážitek v týdnu uplynulém. Tentokrát je to určitě vystoupení Petra Nikla minulou středu v Městské knihovně v Praze. Abych vám vše přiblížil tak alespoň pár fotek a kratinké video:)


Dokonce i Česká televize dorazila a vysílala v přímém vstupu...

Video je ale samozřejmě od mojí maličkosti :)

 


"Pravil, že je to vlastně na tom světě velmi dobře zařízeno. Mnoho lidí před námi i v době současné se postaralo, abychom si žili pohodlně a nemusili se příliš namáhat. Tak není třeba, pokračoval doktor Vlach, abyste chodili pěšky, železnice vás dopraví, kamkoliv chcete. Nepotřebujete namáhavě šplhat na horské velikány, vytáhne vás tam lanovka. Není nutno, abyste četli knihy, které jsou vydávány. Kulturní referent vašich novin vám nejen stručně řekne obsah nejnovějšího díla, ale dokonce je rozpitvá, vytkne autorovi všechny chyby a nedostatky, a vám stačí, naučíte-li se z paměti asi tak třetí větě od konce této recenze. Tam bývá shrnut celý referát do jakéhosi výtažku, a dokážete-li tuto větu opakovat bez zakoktání u kavárenského stolku, budete považováni za kritickou veličinu."


Zdeněk Jirotka: SATURNIN

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Slon malující vlastní autoportrét
 
 

Pokud si myslíte že video zachycuje jen jakési cirkusové číslo tak si přečtěte článek >>ZDE>>. Výkon malujícího slona není ojedinělý... A jestli zvířata myslí nebo ne... No, na to má patrně každý svůj názor :-)


Neznámý zloděj v Itálii hypnotizuje pokladní

Zloděje vybaveného nezvyklými schopnostmi hledá italská policie. Muž, který se podle záznamů bezpečnostních kamer nesmírně podobá bývalému iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi, přichází do supermarketů a bank a jednoduše zhypnotizuje pokladní, aby jim mohl vybrat kasu.
23. 3. 2008 08:55 - ŘÍM

Poslední, co si prý okradené zaměstnankyně pamatují, jsou jeho slova: Podívejte se mi do očí, píše britský list Daily Mail.

Italská policie zveřejnila záznam z kamery v bance v Anconě v severní Itálii. Muž tu přistoupil k přepážce, bankovní úřednici zřejmě zhypnotizoval a ta mu poté vydala v přepočtu téměř 20 000 korun.

Muž s bankovkami pak v klidu odešel. Pokladní, které policie ukázala záznam z bezpečnostní kamery, tvrdí, že si na nic nepamatuje a to, co se stalo, zjistila až ve chvíli, kdy jí v pokladně chyběly peníze.

ČTK


Na západní Antarktidě se odlomil ledovec větší než Praha.

Odlomení nebývale velké kry od staletého Wilkinsova šelfu, které zachytily satelitní a letecké snímky, ohrožuje existenci celého útvaru. Podle některých vědců se to stalo v důsledku globálního oteplování klimatu.  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.4.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars a Slunce. Pozor na nepříznivé působení Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 30.3.2008