Nahoru ]

Znamení v ledu... Vím sice že už je jaro, nicméně myslím s že se do současného počasí se fotečka hodí.

Vítám vás v dalším týdnu. Minulý týden mě potkala pozoruhodná příhoda. Někdy před měsícem jsem naistaloval v práci Windows 2003 server se serverem Small Business. Jsa posedlý novátorstvím jsem se rozhodl nasadit poslední velmi sofistifikovaný výtvor Share Point Services 3.0. Slavnostně jsem instalační balík stáhnul ze stránek Microsoftu. Už při instalaci poněkud zahlodal červíček pochybností. Softík se ani trochu nechoval dle instalačního manuálu... Nicméně na druhý pokus jsem nainstaloval a následná podívaná vynahradila ústrky. Skutečně vše běhalo krásně, sofistifikovaně a progresivně:) Po třech  nedělích jsem usoudil že mohu skončit se zkušebním provozem a nabídnout novinku uživatelům. Inu stalo se a všichni společně jsme začali plnit databázi dokumenty. Po klidném víkendu jsem přišel do práce a se zděšením jsem zjistil že nový krásný a progresívní firemní intranet nefunguje. Po několika pokusech (zkoušel jsem to vypnout a zapnout...) jsem usoudil že za vše mohou aktualizace SBS které si serveřík stáhnul a nainstaloval. Rozhodl jsem se vyhledat pomoc v Microsoftu. Telefon mi zvedl mladý optimistický pracovník s příjemným hlasem. Nechal si vše vysvětlit a že se tedy svých techniků dotáže v čem je problém. Po cca třech minutách již ne tolik optimistický se mne dotázal ještě jednou o jaké že to verzi to mluvíme. Zopakoval jsem že o verzi 3.0.
"Tu jste stáhl ze stránek Microsoftu zdarma, že?" I tuto informaci jsem mu potvrdil, ostatně jak jinak když jde o oficiální update verze 2.0.
"Ale součástí koupeného balíku je verze 2.0, že?" Trochu podrážděně jsem mu potvrdil i tuto naprosto jasnou skutečnost.
"V tom případě lituji ale Microsoft neposkytuje  technickou podporu pro nekomerční produkty."
"Ech??? To jako myslíte vážně?", pravil jsem já v naprostém šoku. "Dyk je to sakra oficiální update!", to už jsem trochu zvyšoval hlas...
"Tuto informaci vám nemohu potvrdit." Mladík byl evidentně zakonspirovaný.
"A co mi sakra můžete vlastně říct?", tázal jsem se já...
"No..."
Prásknul jsem telefonem. Chybu jsem po 6 hodinovém drbání mozku našel.
Myslíte si že konec dobrý všechno dobré? O nikoliv. Share Point Services fungovali pouze do dalšího update.  V úterý budu "downgradovat" na verzi 2.0. - rozhodl jsem se že nebudu progresívní.
Ať žije Mickeysoft.
 

"Velmi dobrá příležitost k použití zbrusu nových průpovídek se vám poskytne o pohřbu některého známého. Tu můžete těšit truchlící pozůstalé tím, že, jak se říká, mladý může, starý musí. Případně vtipně poznamenejte, že zemřelý to má za sebou a nás to čeká. Ještě daleko duchaplnější je konstatování, že tam musíme všichni. Za takovéto překvapující sdělení vám budou pozůstalí srdečně vděčni a podstatně zmírníte jejich žal. Tím spíše, že nebudete sami, budou jim to říkat mnozí jiní a ty krásné věty se budou opakovat tolikrát, že nezúčastněný divák bude mít dojem, že všichni přítomní jsou cizinci, kteří se naučili česky z téže příručky, v níž pod nápisem "Na pohřbu" byly uvedeny tyto perly společenské konverzace."

Zdeněk Jirotka: SATURNIN

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Tisková zpráva VAC k pořadu Detektor

Na základě četných novinářských dotazů si dovolujeme vydat následující tiskovou zprávu, ve které se pokusíme zodpovědět nejčastěji kladené dotazy novinářů :

Pořad Detektor byl nečekaně pozastaven z vážných programových důvodů. Na otázku, jaké přesné vážné programové důvody to jsou, vám odpoví ČT, která je objednavatelem pořadu. To se týká i úvah o pokračování Detektoru. Z naší strany neznáme přesné důvody. Můžeme jen spekulovat, a to nechceme.

Sledovanost pořadu byla v daném čase nadstandardní a ČT byla se sledovaností spokojena, což dokazuje i porovnání sledování programů jiných televizí po dvacáté druhé hodině. Takto jsme byli dříve informováni, i když nyní může být půlmiliónová sledovanost v tomto čase vykládána různě.

Podobně tomu bylo i v případě internetového vysílání na stránkách ČT. O spokojenosti s pořadem, na základě diváckého průzkumu, vám může podat informace ČT, která zná přesné údaje. Na internetových stránkách ČT bylo s pořadem spokojeno k dnešnímu dni 76% diváků.

Smlouva na výrobu pořadu byla uzavřena na 20 dílů, výpověď přišla předčasně a nečekaně. Jak jsme informovali dříve na tiskové konferenci, témat jsme měli připravených daleko více.

Víme, že proti pořadu vedla systematickou negativní kampaň Rada pro popularizaci vědy Akademie věd ČR, resp. spolek Sisyfos v čele s panem Jiřím Grygarem, který považuje vědecké teorie za konečné a neměnné. Víme, že Rada ČT byla pod tlakem organizovaného psaní dopisů ze strany spolku Sisyfos, ale nechceme kolem těchto kroků vytvářet konspirační teorie, neboť jsme součástí celého děje.

Na dotazy novinářů, zda-li nabídneme pořad televizi Nova nebo Prima, bych odpověděl, že pokud o Detektor projeví zájem, asi bychom se nebránili odvaze vysílat heretické, konspirační, či esoterické pohledy na naši zkamenělou realitu jinde. Chci jen dodat, že Česká televize je dobrý partner a pokusíme se najít řešení, jak pořad transformovat, i když nevím přesně kam.

Počkáme, co nám ve své podstatě nabídne ČT za pokračování, neboť optimisticky hovoří o pozastavení. Z celého procesu jsem ale nabyl dojmu, že žijeme stále v době temna, ale to je jen můj osobní názor z vývoje pořadu, dramaturgických pohledů na věc, cizelování a zvažování slov, co se může a nemůže říci, co se vědecké obci líbí a nelíbí. Svoboda slova je stále křehká a nekonstantní.

Respektujeme plně názor ČT a v současné době jednáme o dalších možnostech, vyjasňujeme si naše vzájemné pohledy na věc.

Možná, že celovečerní dokument je na místě, možná i částečně hraný film. Kdo ví? Sbíráme síly a otřepáváme se z lehké frustrace monotématického vidění světa v roce 2008, ale optimismus je stále při nás a všem přejeme hodně štěstí.


V úctě, Petr Vachler
Producent i režisér některých dílů pořadu Detektor


Další bitva o 'hobita'

Patřili „hobiti“ z ostrova Flores k neznámému druhu, nebo šlo o zdegenerované příslušníky Homo sapiens? Nové objevy otázku dál komplikují.

Objev asi metr vysokých pravěkých lidí s mozkovnou srovnatelnou objemem se šimpanzem vyvolal v roce 2004 pozdvižení nejen mezi odborníky. Australští paleoantropologové Peter Brown a Michael Morwood přisoudili ostatky člověku floreskému (Homo floresiensis), ale svět je zná spíše jako „hobity“.

Tito maličcí lidé žili na indonéském ostrově Flores pod skalním převisem Liang Bua ještě před 18 000 roky. Někteří fantastové se pod vlivem místních bájí o záhadných pralesních trpaslících Ebu Gogo celkem vážně zabývají myšlenkou, že „hobiti“ přežili kdesi v odlehlých končinách floreské džungle až do současnosti.>>>>>>>


Tání ledovců nabralo rekordní tempo, varovala OSN

Tání ledovců, považované za jeden z důkazů globálního oteplování, nabralo rekordní tempo. Ve své zprávě to tvrdí Program OSN pro životní prostředí (UNEP). Podle něj hrozí, že některé ledové hory během několika desetiletí zcela zmizí.foto: Profimedia.cz

Od roku 2000 se prý průměrný úbytek masy ledu zvětšil na půl metru ročně. Ilustrační foto


Zpráva zveřejněná ve švýcarském Curychu zahrnuje údaje o stavu téměř 30 ledovců z celého světa v roce 2006.

Podle UNEP se jejich tloušťka v daném roce v průměru zmenšila proti předchozímu měření o 1,5 metru. Největší úbytek ledu zaznamenali vědci v Norsku, kde se ledovec Breidalblikkbrea zmenšil o více než 3 metry.

"Nejnovější čísla jsou součástí zřejmého zrychlujícího se trendu, který se v dohledné době pravděpodobně nezmění," komentoval zprávu Wilfried Häberli, ředitel světové organizace, která sleduje změny ledovců.

Häberli rovněž uvádí, že v 80. a 90. letech se ledovce ztenčovaly v průměru o 0,3 metru ročně. Od roku 2000 se však podle něj průměrný úbytek masy ledu zvýšil na 0,5 metru ročně.

Podle UNEP může mít zmenšování ledovců dalekosáhlé důsledky. Ohrožená je podle organizace především Indie, kde jsou ledovce hlavním zdrojem vody pro místní řeky.

ČTK


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.3.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars a Slunce. Pozor na nepříznivé působení Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 22.3.2008