Nahoru ]

Okno do jinam....

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu na tento týden, ale nějak mě opět dostal úplněk a není sil horoskop napsat. Ale snad i tak tento týden přežijete :)

"Existují jistí psi, kteří vám při setkání vždycky připomenou, že navzdory tisícům let psí evoluce, na které se jistým dílem snažil podílet i člověk, je většina psů od vlka vzdálena zhruba na dvě tři vynechané misky žrádla. Tihle psi se k vám většinou přibližují opatrně a cílevědomě, tělo samý sval, zuby zažloutlé, dech páchnoucí, zatímco někde opodál se rozplývá jejich majitel: “Je to vážně starý dobrák, kdyby vás nějak obtěžoval, tak ho prostě odstrčte stranou.” V zelených očích takových zvířat rudě doutná dědictví pleistocénu, připravené při sebemenší vhodné příležitosti vzplanout..."


DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 


Šéf studie NIST popírá existenci roztavené oceli ve WTC

John Gross, vedoucí americké vědecké studie kolapsu budov Světového obchodního centra dne 11. září 2001, vedené americkým Národním institutem pro standarty a technologii [NIST - National Institute of Standards and Technology], během své přednášky na Texaské univerzitě na dotaz od občanského sdružení Project for the New American Citizen popřel existenci roztavené oceli v troskách WTC s tím, že mu žádná svědectví toto dokládající nejsou známa. Gross oponuje, že místo tragédie osobně navštívil a dle jeho názoru není ani možné, aby vlivem hořícího paliva mohla vzniknout dostatečná teplota pro roztavení oceli.


BBC byla informována o pádu mrakodrapu v komplexu WTC půl hodiny předem

Kopie archivních záběrů televizní stanice BBC World dokládají, že informace o budoucím kolapsu 47 patrového mrakodrapu "Salomon Brothers Building" (WTC 7), nezasaženého letadly či zbytkem trosek ve fatálním měřítku jako se stalo mnohem blíže stojícím menším budovám kolem dvojčat WTC 1 a 2, byla opakovaně předána médiím. V tomto případě přibližně již půl hodiny před samotným pádem, mezi další podobně předem informované organizace patří například CNN.

Spektakulární v případě BBC je až konečná pasáž živého přenosu ve kterém reportérka Jane Standley informuje v minulém čase o proběhlé zkáze této budovy zatímco na také živě snímaném panoramatu Manhattanu za ní tato budova stále stojí a nejeví známky výrazného poškození. Prvotní masivní cenzura videí a následná hbitá reakce vedení BBC o které včera ne zcela korektně informovaly BL, je rovněž pozoruhodná sama o sobě.


Rozsáhlá studie o horoskopech a zdraví

Studii s neobvyklým zaměřením zveřejnila čtveřice vědců z univerzity v Torontu. Tým pod vedením Petera Austina analyzoval zdravotní záznamy o více než 10 miliónech Kanaďanů. Po rozdělení lidí podle znamení, ve kterém se narodili, vyšlo najevo, že u každého z dvanácti znamení zvěrokruhu je patrná náchylnost k určitým typům onemocnění. Například pro Býky jsou typické zlomeniny kostí, Raci inklinují k střevním problémům, u Střelců se často vyskytuje bolest hlavy, Vodnáři zase mívají problémy se srdcem. Zajímavé výsledky mají ještě zajímavější pointu. Nic totiž není takové, jak se na první pohled zdá. O svém výzkumu Austin přednášel letos v únoru na konferenci Americké asociace pro vědecký pokrok (American Association for the Advancement of Science, AAAS) v San Franciscu.


Převzato: www.zvedavec.org

Amerika si půjčuje (od Číny) 5 miliard, aby mohla poskytnout pomoc Izraeli

Izrael už zase lobuje v americkém Kongresu za svou roční kontribuci. Amerika si půjčí od Číny pět miliard dolarů, aby je mohla poskytnout Izraeli jako přátelskou výpomoc.
Izrael, jehož populace představuje 0,001 % světové populace, obdrží 30 % peněz určených pro zahraniční pomoc.
Nenajde se politik, který by se odvážil protestovat.
Bývalý prezident Carter ve své knize Peace, Not Apartheid uvádí, že bezvýhradná americká pomoc Izraeli je jednou z hlavních příčin antiamerikanismu ve světě.

Zdroj: http://www.wakeupfromyourslumber.com/node/788


Expedice Sacha 2006

Po společné expedici do Mongolska za Olgojem Chorchojem v roce 2004 jsme se dohodli s Ivanem Mackerlem na cestě do severských lesů ruské tajgy, kde podle legend vyprávěných jakutskými lovci se nachází podivná obydlí – kotle z neznámého velice tvrdého načervenalého kovu, přístupných buď z boku či shora po sestupném schodišti. Teplota uvnitř kotle je prý konstatntní a i v zimě je zde teplo. Lovci, kteří zde přespali, měli příznaky nemoci z ozáření (vypadání vlasů, obočí apod.).

 

Mějte se hezky...

Hade, 4.3.2007