Nahoru ]

pf 2008...

Vítám vás v dalším týdnu. Vlastně vás vítám i v dalším roce, neb horoskop tentokrát popisuje situaci v okamžiku příchodu Nového roku. Takže pokud pominete vliv rychlých planet zachycuje i obecně to s čím do roku 2008 vstupujeme. Vcelku vzato neslibuje horoskop příštímu roku nic moc... Přesto já vám přeji ať je rok 2008 pro vás rokem plným štěstí.

"Patří vám to, patří!"
"Proč nám to patří?" otázal se Nejstarší bratr
"Poněvadž jste uvolnili díry!"
"Neuvolnili jsme je!" zvolali všichni ti malí Mouřenínové a jali se naříkati.
Naříkali:
"Už se chýlí k noci den.
Přijde, přijde povodeň.
Voda zaplaví nám stezky,
budou na nás padat blesky,
bude čtyřicet dní lít,
kam se, kam se máme skrýt?
Plačme, naříkejme, bratří!"
A Zulikapři k tomu dodali:
"Plačte! Patří vám to, patří!"

V. Nezval, Anička skřítek a slaměný Hubert
Náhodná ukázka do nového týdne a roku :)
 


17. 12. 2007 Antarktida - Scottova stanice. +3 stupně Celsia a jasno :)


Teplo z nitra země urychluje tání ledu v Grónsku

Američtí vědci objevili na severovýchodě Grónska tzv. horkou skvrnu, tedy bod, kde ze zemského pláště vyvěrá zvýšené množství tepelné energie. I když zatím nejsou k dispozici žádné přesnější informace, je prakticky jisté, že teplo zmrzlou vodu rozpouští a urychluje tak pohyb štítu po skalním podloží. >>>>>>>


Náhražka náboženství? Kult za záchranu klimatu

Autor: ČTK

Jistý "kult klimatu", který se v poslední době šíří rozvinutým západním světem, je jen určitým druhem náhražky náboženství, tvrdí německý politolog a sociolog Matthias Horx.

Podle něj kult vykazuje příslušné charakteristiky: je centrálně regulující ideologií a přebírá náboženské postuláty o lidském hříchu, pokání a odpuštění. "Zelená myšlenka se stala svého druhu teorémou víry. Téma přerůstá v ústřední nadřazenou ideologii a stává se náhražkou náboženských forem," řekl Horx.

"Kult klimatu" podle něj získává typické funkce klasických náboženství - jeho jádrem je dlouhodobé odhadování budoucnosti a pracuje s modelem hříchu a odpuštění nebo aspoň odpustků, dodává.

"Náboženství klimatu má velmi široký záběr a má i možnost stát se jemným kontrolním fašismem," míní dvaapadesátiletý zakladatel Ústavu budoucnosti v Kelkenheimu.

Střední vrstva v Německu je podle něj již "převážně zelená". V současnosti se už vytvořila "nová historická aliance mezi konzervativním a zeleným prvkem ve společnosti". Neznamená to ale totéž, co (neexistující) koalice politických stran, jako například křesťanských demokratů se Zelenými. Dlouhodobá politická kritéria jako levice, pravice, konzervativci už prostě nefunguje.

Růst religiozity obyvatel v Německu předpovídaný po teroristických útocích z 11. září 2001 Horx v německé společnosti nevidí. Projevuje se pouze "potřeba duchovna, která se orientuje na nábožensky lhostejné".

"Lidé přijdou zpívat aleluja, když přijede na návštěvu papež, ale do kostela pak chodí ještě méně. Je to prostě kultura jednotlivých událostí," uzavírá Horx.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci v úterý 1.1.2008
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter a Saturn. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Na místě je určitě varování před silným a velmi negativním působením Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 30.12.2007