Nahoru ]

 

Vzpomínka na léto - dovolenou na Šumavě.

Vítám vás v dalším týdnu.

 

"Bohové umírají. A když opravdu zemřou, nikdo je neoplakává, nikdo je nepřipomíná. Ideje nelze tak snadno zabít jako lidi, ale nakonec i ony mohou být zabity.“

Gaiman, Američtí bohové
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Důkaz existence paralelního světa?
V srpnu astronomové pracovali na analýze informací získanych pomocí NASA WMAP (Wilkinsnovy mikrovlnné anizotropní sondy), satelit ohlásil, že nalezli velkou prázdnotu ve vesmíru. Rozměr díry je tak velký, že jej nelze vysvětlit pomocí žádných stávajících kosmologických teorií. >>>>>>>


Již jsem se vyjadřoval o tom co si myslím o možnosti že by se zachovala (za sebelepších podmínek) živočišná tkáň 65 miliónů let, a myslím si to stále :). Nicméně nález je to zajímavý ( a ještě více podryl mojí víru že všichni dinosauři vyzmizeli najednou a že datování nálezů je v pořádku)...

Vědci objevili další dinosauří "mumii"
Jde o jednu z deseti nejlépe zachovaných fosílií všech dob.

Fosilii starou 67 milionů let našel šestnáctiletý student. Dinosaurus dostal podle místa objevu přezdívku "Dakota".

O tzv. dinosauřích "mumiích", tedy poměrně dokonale zachovaných fosilních jedincích dinosaurů už byla ve vědeckém světě nejednou řeč. Takřka světově proslulý jedinec hadrosaurida rodu Brachylophosaurus zvaný "Leonardo" byl předmětem zájmu vědecké i laické veřejnosti již od svého oficiálního odhalení. Částečně mumifikované tělo tohoto 77 milionů let starého živočicha bylo objeveno v červnu roku 2000 a obsahovalo vedle klasických fosilních kostí i zkamenělé měkké části těla (např. části kůže, svaly a obrysy interních orgánů). „Leonardo“ svou popularitou zastínil všechny dřívější podobné (byť nanejvýš vzácné) objevy stejného druhu. Málokdo proto ví, že první částečné "mumie" hadrosauridů byly objeveny již před 99 lety týmem amerického paleontologa Charlese H. Sternberga. Na rozdíl od doby před jedním stoletím však dnes máme také unikátní technologie, schopné tyto skvělé nálezy virtuálně přivést k životu a vydupat z nich tolik doplňujících informací, kolik jen je z milionů let starého těla možné.

Počátkem tohoto týdne byl světu představen další unikátně zachovaný jedinec hadrosaurida (zřejmě rod Edmontosaurus nebo Anatotitan) starý asi 67 milionů let (pozdní svrchní křída). Nález byl učiněn v Severní Dakotě v roce 1999 tehdy 16-ti letým amatérským paleontologem Tylerem Lysonem. Proslulá formace Hell Creek tak světu předala další ze svých mnoha pokladů konce dinosauří éry. Stupeň zachovalosti fosílie právem budí údiv.>>>>>>>>>


Převzato: www.novinky.cz

Číňan má zelený pot, lékaři si neví rady

Dvaapadesátiletý muž z čínského města Wu-chan zamotal hlavu týmu lékařů, kteří nedokáží vysvětlit, proč vylučuje jasně zeleně zbarvený pot. Čengu Šanguovi už provedli veškerá možná vyšetření, ale žádné z nich neodhalilo příčinu záhady.
6. 12. 2007 16:17 - PEKING

Zelený pot objevil Číňan středních let na svém oblečení v půlce listopadu. „Všiml jsem si, že je moje spodní prádlo a povlečení v posteli celé zelené, a dokonce i voda při sprchování,“ cituje britská Ananova postiženého muže.

Čeng dále uvedl, že se necítil nijak špatně, proto šel k lékaři až po několika dnech. Barva jeho potu je totiž až fosforově zelená a působí dost nepřirozeně.

Lékaři setřeli jeho podpaží gázou, která se po chvíli z bílé změnila na jasně zelenou. Krevní testy ani další vyšetření však k rozluštění záhady nepřispěly. „Nenašli jsme žádnou příčinu,“ potvrdil mluvčí nemocnice.

Lékaři však věří, že se do pacientova těla dostala látka, která reaguje na vzduchu a způsobuje zelené zbarvení.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 12.12.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilněji působit Jupiter, Slunce a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 9.12.2007