Nahoru ]

Několik let po té... Jak jsou monumenty a výdobytky naší civilizace prchavé a malinkaté ve srovnání se sílou přírody.

Vítám vás v dalším týdnu. Omlouvám se za poněkud nedostatečnou aktualizaci svých stránek a problematickou funkčnost Eldaru, který je občas nedostupný. Zdá se že Klokánek nakonec zdroj problémů objevil a během příštího týdne bude všechno v pořádku. Zároveň se omlouvám za absenci horoskopu ale jsem prostě příliš unavený...

"Pěkně prosím. Jak se jmenuješ?" chtěla vědět. "Podívej, já jsem Koralina, jo?"
Kočka dlouze a důkladně zívla. Předvedla přitom neuvěřitelně růžový jazyk a ústa. "Kočky nemají jména," řekla konečně.
"Opravdu?"
"Opravdu. To jen vy lidé máte jména. Protože nevíte, kdo jste. My víme, kdo jsme, tak nepotřebujeme jména."

Neil Gaiman, Koralina

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Převzato: www.novinky.cz

Houpačka na hřišti se sama hýbe, nikdo nemá vysvětlení


Argentinským vědcům zamotal hlavu předmět, kterého by si normálně ani nepovšimli: houpačka na dětském hřišti. Celé dny se houpe, aniž by se jí kdo dotýkal. Odborníci nad tím kroutí hlavami a rodiče jsou přesvědčeni, že na hřišti straší.
29.10. 2007 11:55

FIRMAT - Pohled na houpačku je tak znepokojivý, že když se před čtyřmi měsíci začala sama od sebe houpat, místní lidé volali policii. Policisté si s podivným úkazem nevěděli rady, tak zavolali do města na pomoc fyziky.

Těm se ale také nepodařilo najít logické vysvětlení podivného jevu. Houpačka se sama od sebe houpe bez přestávky třeba i deset dní, zatímco ostatní sedátka v parku jsou zcela v klidu.

Učitelka Maria de Silva Agustina má nyní problémy na hřiště s dětmi chodit: "Říkají, že tam straší." Vědci už vyloučili vliv magnetického i elektrického pole, stejně jako větrů. A zavolali na pomoc lovce duchů.

Moje skromná poznámka... Pohled na houpačku je skutečně poněkud děsivý, posuďte sami a koukněte se na video:
 http://www.youtube.com/watch?v=-PHqCm0wNi4


Černé díry možná obsahují vlastní vesmíry
Použití myšlenkového aparátu teorie smyčkové kvantové gravitace došlo u černých děr k podivuhodně bizarním závěrům.

Černé díry, čili kusy prostoru, v nichž je gravitační pole tak silné, že se z něj nedostane vůbec nic, ani fotony elektromagnetického záření, jsou strašidly soudobé fyziky. Tak, jak je chápeme dnes, je poprvé popsal Einstein v obecné teorii relativity a od té doby z nich mají fyzici špatné spaní. Zvlášť od té doby, co díky mnoha sice nepřímým, ale dost kovaným dokladům víme, že se vší pravděpodobností skutečně existují.>>>>>>>>>


Vím že doba příliš nepřeje zasněnému pozorování oblohy ale nějak mi to nedá abych nezmínil, že prapodivná kometa 17P/Holmes ještě více zjasnila a stala se objektem viditelným na noční obloze pouhým okem. Třeba zmínit i fakt že tento objekt vlastně nemá k takovému zjasnění žádné rozumné důvody neb se pohybuje za oběžnou dráhou Marsu a dokonce se nyní od Slunce vzdaluje. Nicméně jsem byl poučen, že to prostě občas některé komety dělají.

Na stránce http://www.cloudbait.com/gallery/comet/holmes.html najdete fotografie z průběhu dramatického zjasnění komety. Za zmínku také stojí i fakt že pokud vezmeme v úvahu velikost koma této komety (mimochodem velikost jádra -tedy předpokládaného pevného jádra je 3,4 km!!!) potom je Holmesova kometa v této chvíli největším objektem Sluneční soustavy. Pokud žasnete, chápu... je mi to poněkud divno také.

 

Mějte se hezky...

Hade, 4.11.2007