Nahoru ]

Bestie s kámošem :)

Vítám vás v dalším týdnu. Tenhle týden jsem se rozhodl že uvedu závažnou zvěstí. Navozuje ji už fotečka nahoře... Naše psí princezna Bestie chodí na cvičák a Polly jí na svém webu vede pěkný deníček :) Rozhodně nakoukněte, fakt stojí za to, zvířátka jsou stejně nejlepší :)


 

Ahoj," řekla Koralina. "Stejnou kočku jsem viděla na zahradě u nás doma. Ty musíš být druhá kočka."
Kočka zavrtěla hlavou. "Ne. Já nejsem nic druhého. Já jsem já." Naklonila hlavu na stranu; zelené oči jí svítily.
"Vy lidi se roztahujete všude. Kdežto my kočky, my se držíme pohromadě. Jestli chápeš, jak to myslím."
Neil Gaiman, Koralina

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


 Převzato: www.rozhlas.cz

Oxid uhličitý vyvolává paniku
Jaroslav Petr

Oxid uhličitý zdaleka nevyvolává znepokojení jen v souvislosti se skleníkovým efektem a globálním oteplením. Stojí v pozadí záchvatů panického strachu a hrůzy.

Lidé náchylní k záchvatům paniky a hrůzy se vyděsí, když vdechnou malé množství oxidu uhličitého. Tento dlouho známý fenomén stál u zrodu teorie, podle které vznikají chorobné děsivé stavy nedopatřením, když je uvedeno v mozku do činnosti poplachové centrum, jež nás za normálních okolností chrání před udušením.

Vzestup hladin oxidu uhličitého v těle je naléhavým signálem k tomu, abychom unikli pryč a dostali se na čerstvý vzduch, kde budem emoci zase svobodně z plných plic dýchat. Záchvat paniky je z tohoto hlediska "falešným poplachem", kdy jsou spuštěny všechny potřebné obranné mechanismy bez toho, že by nám hrozilo udušení.

Tým nizozemkých vědců vedený Ericem Griezem z university v Maastrichtu to dokázal při experimentech, v kterých nechal dobrovolníky nadechovat vzduchu s různě velkou příměsí oxidu uhličitého. Výsledky byly jednoznačné. Čím více oxidu uhličitého dobrovolníci vdechli, tím silnější paniku pociťovali. Výsledky studie zveřejnil vědecký časopis PLoS ONE.


Globální oteplování je "vymývání mozků"

Goreův film zkresluje vědecká fakta, řekl soud


Londýn, Praha - Kontroverzní dokument bývalého amerického viceprezidenta Al Gorea o globálním oteplování (Nepohodlná pravda) se může promítat na britských školách, i když místy příliš jednostranně zkresluje vědecké poznatky, rozhodl včera soudce Justice Burton. Má to však podmínku. Ministerstvo školství musí oscarové dílo Nepříjemná pravda doplnit o poznámky, které opraví devět největších omylů. >>>>>>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.10.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet poměrně vyrovnaná, ale pozor na poněkud neblahé a dosti silné působení Venuše.

Mějte se hezky...

Hade, 14.10.2007