Nahoru ]

Psí život v maringotce :)

Vítám vás v dalším týdnu. Jako už mnokrát mi to nedá abych se s vámi nepodělil o svůj bezbřehý údiv nad hloupostí a arogancí našich drahých kormidelníků. Tohle je už skutečně síla, hlava nechce přijmout, leč....

Topolánkova vláda ruší Divadelní ústav a chce zrušit Památník národního písemnictví
Potom tu máme ještě jeden příspěveček, který vřele doporučuji (někteří možná znáte...) a díík Petře i Tomášovi :) :

Zdravim,

dnes jsem mel moznost shlednout jeden velice zajimavy dokument
pojednavajici o mytech, ktery bych rad doporucil ostatnim.

Film na mne velmi zapusobil a shrnuje a odkryva mnoho faktu, ktere
dokazuji veci, ktere jsem jen tusil a nebo jsem je jen ignoroval,
protoze se o nich nikdy moc nemluvi.

Dokument ma 3 casti a na internetu se da shlednout 1. a 3. cast s
ceskymi titulky.
Pokud mate pomale pripojeni, da se prehravani pozastavit a lze si
pockat, nez se vam nacte vetsi usek ci rovnou cely zaznam. Takze ho
lze s trpelivosti shlednout i pokud mate pomale pripojeni.

1. cast pojednavajici o nabozenstvi a o tom, ze krestanstvi je jen
mytus zalozeny na astronomickych a astrologickych jevech a ze Bible je
hybridem pohanskych nabozenstvi a literatury.
http://video.google.com/videoplay?docid=-1109076765549166998

2. cast pojednava o valce proti terorizmu a o tom, ze utok na WTC byl
zinscenovan samotnymi spojenymi staty, tento pohled je zpracovan v
mnoha dalsich dokumentech a mozna proto k tomuto jeste nejsou ceske
titulky. Bez problemu vsak muzete tuto cast preskocit, protoze 3. cast
na teto neni tak zavisla.
http://video.google.com/videoplay?docid=7160790539111319889

3. cast pojednava o tom, jak predstavitele vlad nemaji zadnou moc a ze
na pozadi stoji mezinarodni financni organizace, pojednava o FED a o
valkach a zbrojnimu prumyslu a o budoucnosti, kterou planuji - jedna
jedina svetovlada hrstky jedincu ovladajicich finance celeho sveta.
http://video.google.com/videoplay?docid=7462852758162537355

S pranim pekneho dne

Tomas Klapka


"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál, já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál, teď zhasl: já dlaň tvou hledám, co chci? Jen nebýt ve tmě sám."

 Greg Brown, Nebýt ve tmě sám

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Cestovatel Jaroslav Mareš stanul před branou jedné z největších záhad světa

PRAHA - Procestoval 92 zemí světa. Je objevitelem největšího žijícího dravého brouka. Přátelí se s předními světovými paleontology. Několikrát se vydal po stopách legendárních opolidí a troufl si i na nejděsivějšího démona amazonské džungle.
Vystudovaný ekonom, cestovatel a spisovatel Jaroslav Mareš se letos dožívá krásných 70 let. Málokomu se ve svém životě podaří prožít tolik nezapomenutelných dobrodružství a zároveň zapsat své jméno do historie vědy.
Rozhovor s ním najdete zde>>>>>>


Anglie řeší záhadu s kamennými hlavami

Jinak poměrně klidné a nikterak výrazné vesnice severní Anglie se staly během necelého měsíce dějištěm podivné mysteriózní kauzy. Před dveřmi některých domů, bránami pošt a dalších místech se začaly objevovat vytesané kamenné hlavy. Skulptury jsou ne nepodobné těm z Velikonočních ostrovů, jen jsou oproti nim značně miniaturní. V severní Anglii se jich v posledním měsíci objevilo asi 20.


Převzato: www.zvedavec.org

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu
Paul Joseph Watson

Íránské tiskové zdroje uvádějí, že ruští jaderní experti si v pátek zabalili kufry. Zvyšují se spekulace, že americko-izraelský útok na Írán je neodvratný.

Íránské a izraelské zdroje hlásí, že Rusové evakuovali všechny své jaderné odborníky a inženýry, kteří pracovali na jaderném reaktoru Busher, jejich akce vede k dalším spekulacím, že Spojené státy připravují neodvratný útok na Írán.


Podle informační agentury Khorramshar, která reprezentuje etnické Araby, je v opozici s Ahmedinežádovým režimem a nachází se v blízkosti reaktoru, si Rusové sbalili kufry a odjeli v pátek.

Server DEBKA nabízí tři možné scénáře náhlého odjezdů ruských expertů.

a) Rusové a Íránci se neshodli na tom, jak budou dále pokračovat ve výstavbě reaktoru a jejich jednání uvázlo na mrtvém bodě. Tato verze není příliš pravděpodobná, neboť Vladimír Putin hodlá koncem měsíce navštívit Írán, kde se chystá podepsat řadu smluv o jaderné pomoci.

b) Rusové zjistili, že se Írán chystá napadnout Američany v Perském zálivu nebo Izrael. Tato verze je téměř vyloučená, neboť jakýkoliv předběžný útok Íránu by poskytl Izraeli a Američanům důvod k zahájení devastujícího bombardování, který tak zoufale hledají.

c) Moskva nebo Teherán zjistily, že útok na íránská jaderná zařízení je nevyhnutelný a Rusové se snaží uklidit své lidi do bezpečí. Zdá se, že toto je nejpravděpodobnější vysvětlení, zvláště po tom, co se minulý pátek objevila řada signálů od „nejmenovaných“ světových bezpečnostních služeb, že vojenská akce je neodvratně za rohem.

S každým následujícím týdnem se stupňuje válečná rétorika a eskaluje se manévrování, takže se zdá, že útok na Írán je nezvratný.

Minulý týden řekl bývalý americký ambasádor v OSN John Bolton, že k vojenskému řešení neexistuje alternativa a že by plán měl být doplněn o „omezený útok na jaderná zařízení“.

Zkušený reportér Seymour Hersh říká, že Bushova administrativa změnila primární cíle útoků; namísto íránských jaderných zařízení hodlají v sérií přesných leteckých útoků bombardovat revoluční gardy.

Agentura AFP uvádí: „V průběhu video konference v létě prý Bush řekl Ryan Crockerovi, americkému vyslanci v Iráku, že pomýšlí na útok na Írán, a že Britové 'jsou na jeho straně'“.
 


Katastrofa podnebných změn je už zde, varuje OSN

Rekordní počet povodní, případů sucha a bouří letos po celém světě znamenal obrovskou katastrofu už způsobenou globálním oteplováním, varoval koordinátor krizové pomoci OSN britský diplomat sir John Holmes. Konstatoval, že předpovědi o záporném dopadu globálního oteplování pro lidstvo se už plní.

Během letošního roku vydal úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí už 13 krizových apelů. Je to o tři krize více než r. 2005, což byl rekordní rok.

Ještě před dvěma lety měla jen polovina mezinárodních krizí, která musela řešit OSN, co společného s globálním oteplováním. Letos jich bylo způsobeno podnebnými změnami 12 z 13, a to ještě není konec roku.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.10.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 7.10.2007