Nahoru ]

Řetězy...

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se že nezařazuji horoskop, ale připravuji aktualizaci ve spěchu neb opět neběžel Eldar, na kterém se samozřejmě podepsaly výpadky proudu po orkánu na konci minulého týdne.

No a hned po orkánu se zdá že další pohromou je naše nová vláda... Plně se ztotožňuji s názorem pana Stwory :
V sobotu (v době, kdy lidi se spíše věnují svým zájmům a až tak noviny nečtou) uveřejnily všechny české deníky oznámení, že se Američané rozhodli umístit na území naší země radarovou stanici jako součást jejich protiraketového štítu. Ano, čtete správně, oznámení o rozhodnutí. Nic jiného to nebylo. Amerika o to oficiálně „požádala“. Jak vypadá takové oficiální požádání? Jednoduchý telefonát v pátek večer to spraví. Asi jako když voláte manželce, že se zdržíte. Cituji z iDnes: „"Včera večer telefonoval náměstek amerického ministerstva obrany," uvedla ministryně obrany Vlasta Parkanová. Spojené státy tak oficiálně potvrdily zájem vybudovat v Česku protiraketový radar.“ Zprávu oznámil premiér Mirek Topolánek. Tedy nikoliv přednesl, přinesl, položil otázku. Ne. Jen oznámil.
Tak abych trochu odlehčil začátek týdne tak vám nabídnu moooc pěknou hru jako příspěvek Táni do nového týdne:

http://www.vox.de/flash/game.html

Tohle je absolutní úlet! Musíš rozjet auto - rychle mačkat pravou šipku (tachometr ukazuje rychlost) a těsně před hřbitovní zdí (růžový asfalt) zmáčkni mezerník (brzda). Rakev přeletí přes hřbitovní zeď. Je to jako hod oštěpem - úkol dohodit rakev co nejdál!
Ovládání: plyn - rychle za sebou mačkat pravou šipku
brzda - mezerník brzdi až na růžovém asfaltu - rakev musí doletět co nejdál


Můj rekord je 559m, :o))))

TK
 


"Lidská stvoření v zásadě nejsou zlá. Dají se jen příliš často unést novými nápady, jako třeba obout si jezdecké boty a střílet lidi nebo se obléct do bílého prostěradla a lynčovat lidi nebo si natáhnout vybledlé džíny a hrát na kytaru. Nabídněte lidem nějakou takovou novou hrátku v kostýmu, a jejich srdce i hlava jsou vaše."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 


Pyramidy v Číně ( a článek o nich dokonce v oficiálním tisku :)


Když se na dlouho uzavřená Čína začala v 90. letech minulého století otevírat světu, jednou ze senzací byly do té doby prakticky neznámé pyramidy „říše středu“. Většina se jich nachází v centrální Číně kolem města Sien. Patrně největší je takzvaná Bílá pyramida, která má být přibližně tři sta metrů vysoká - tedy téměř třikrát vyšší než Chufevova pyramida v Egyptě. Na rozdíl od ní však má nižší sklon stěn. Číňané sami o tyto monumenty dlouho nejevili žádný zájem. Gigantickou stavbu proto poprvé zaznamenal až roku 1945 americký válečný pilot James Gaussman.

Ve vší skromnosti moje poznámka. O pyramidách v Číně jsem psal už před dlouhými časy a články najdete >>ZDE>> a >>ZDE>>
 

Převzato: www.blisty.cz

Nekonečný počet vesmírů, konečný počet historií
Elvis žije!


Ze standardních současných teorií kosmologie a fyziky vyplývá, že nekonečný počet Elvisů Presleyů stále jetě existuje, argumentuje Marcus Chown, a i vy a tato slova mají někde v prostoru nekonečný počet kopií…


To, že Elvis stále ještě existuje, je nevyhnutelným důsledkem dvou skutečností – standardní teorie kosmologie a standardní teorie fyziky – kvantové teorie.

Vezměme nejprve kosmologii. Podle standardní vědecké interpretace došlo v prvním zlomku vteřiny vzniku vesmíru k jeho krátké superrychlé expanzi. Tomuto zlomku vteřiny se říká "inflace". Z toho, že k inflaci došlo, vyplývá, že je vesmír nekonečný a bez hranic.

Avšak vesmír, který vidíme dalekohledem, je konečný. Vzhledem k tomu, že k vzniku vesmíru velkým třeskem došlo před 13,7 miliardami let, vidíme jen ty galaxie, jejichž světlo k nám cestovalo kratší dobu, než je 13,7 miliard let. Galaxie, jejichž světlo by k nám cestovalo, řekněme, 14,7 miliard let, nevidíme – jejich světlo k nám teprve cestuje. Proto vidíme jen pozorovatelný vesmír.

Ale za horizontem toho, co vidíme, existuje ještě spousta toho, co nevidíme. Nekonečné množství. Představíme-li si svůj pozorovatelný vesmír jako jednu mýdlovou bublinu, za ní je podle inflace nekonečné množství dalších mýdlových bublin, všechny obdobné našemu pozorovatelnému vesmíru.

Inflace není neprokázaná teoretická myšlenka. Během minulého roku ji potvrdila data, která shromáždila Wilkinsonova sonda NASA, která z vesmíru analyzovala zbytky záření po velkém třesku. Inflace argumentuje, že existuje nekonečné množství bublin, jako je náš pozorovatelný vesmír.

Argumentuje také, že sémě galaxií se během Velkého třesku náhodně rozeselo. Znamená to tedy, že ve vedlejším pozorovatelném vesmíru je sémě galaxií jiné než v našem, což znamená, že historie toho vesmíru je jiná a galaxie, které tam vznikly, nejsou totožné s našimi. A tak dále v dalších vesmírných regionech.

Kvantová fyzika znamená, že podstatou všecho jsou miniaturní zrna, "kvanta". Hmota se skládá z nedělitelných zrn. Čas se skládá z nedělitelných zrn. A prostor také.

V nějakém budoucím supermikroskopu by bylo vidět, že všechno je složena ze sítě miniaturních kostek. Pro zjednodušení si to představme jako dvojrozměrnou šachovnici.

V tomto obrazu máme sémě galaxií v jedné šachovnici, jiné sémě galaxií v druhé šachovnici a tak dále. Ale, a tohle je klíč: existuje pouze konečný počet způsobů jak umístit na šachovnici sémě galaxií stejně, jako je jen konečný počet možností jak rozmístit kameny na šachovnici.

Takže existuje jen konečný počet možných historií vesmíru, což znamená, že je jen konečný počet možných strukturací galaxií.

Pokud tedy existuje nekonečný počet regionů, jako je náš pozorovatelný vesmír, ale jen konečný počet historií pro takové regiony, pak to znamená, že každá možná historie se odehrává nikoliv jen jednou, ale nekonečným množstvím počtů.

Existuje nekonečný počet míst ve vesmíru, kde Elvis Presley stále žije," tvrdí jeden ze spoluautorů teorie inflace Alex Vilenkin z Tufts University v USA. "Je možné přesně vypočítat, jak daleko leží nejbližší region totožný s naším pozorovatelným vesmírem," upozorňuje. "Je ve vzdálenosti 10^10^100 cm." (10^100 je 1 a sto nul.)

Naši dvojníci neexistují, pokud neplatí standardní teorie kosmologie a standardní teorie fyziky. S tím ale většina fyziků nesouhlasí,, argumentuje autor, jehož kniha The Never-Ending Days of Being Dead: Dispatches from the Frontline of Sciece (Nekončící dny bytí mrtvým: Zprávy z předpolí vědy) právě vychází v londýnském nakladatelství Faber and Faber.


Hade, 22.1.2007