Nahoru ]

Hrbitov..

Vítám vás v novém týdnu. Doufám že kometa McNaught (C/2006 P1) na snímcích SOHO neušla vaší pozornosti. Její jas je skutečně vyjímečný.

"Za prvé, že Bůh kráčí po výjimečně tajemných, neřku-li až podezřele klikatých cestách. Bůh s vesmírem nehraje kostky, naopak, hraje s ním jakousi nepopsatelnou hru, která se řídí jeho vlastními pravidly a jež může být z hlediska ostatních hráčů přirovnána k jakémusi obskurnímu a velmi složitému pokru, hranému v temné místnosti se slepými kartami o neomezené sázky, a to s bankéřem, který sice neřekne, jaká jsou pravidla, ale zato se na vás pořád usmívá."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 


Převzato: www.idnes.cz

Vesuv promění třímilionovou Neapol v poušť, varují vědci
Sopka ohrožuje tři milióny lidí a úřady podle vědců hazardují s jejich životy. (Autor: Profimedia.cz)

11. ledna 2007 14:42
Italští geologové zveřejnili katastrofický scénář, který se může brzo odehrát v italské Neapoli. Podle BBC tvrdí, že Vesuv, nejsledovanější a nejnebezpečnější sopka v Evropě, může kdykoli začít chrlit lávu a zničit území osídlené více než třemi miliony lidí.

Pod sopkou je podle vědců ložisko o rozloze 400 kilometrů čtverečních, které je plné rozžhaveného magmatu.

"V případě, že dojde k erupci, horký prach a popel vystřelí do vzdálenosti až pětadvaceti kilometrů," tvrdí podle zpravodajského serveru BBC.

"Bude následovat evakuace tří milionů lidí a výrazná změna klimatu. Neapol a její okolí se tak na desítky let stane pustou a neobyvatelnou pouští," dodávají odborníci a závěry svého katastrofického scénáře dokládají novými poznatky.

Úřady podle vědců hazardují
Zjistili, že před čtyřmi tisíci lety explodoval Vesuv s takovou silou, že srovnal se zemí celou Neapol. Erupce byla několikanásobně silnější než výbuch, který o dva tisíce let později zničil Pompeje.

Vzhledem k "náloži", kterou v sobě sopka ukrývá, vědci předpokládají, že další erupce je na spadnutí.

Italské úřady teď čelí nařčením, že hrozící nebezpečí berou na lehkou váhu. Přestože Italové už několik měsíců připravují plány na rychlé vyklizení oblasti, odborníci s jejich řešením nejsou spokojeni.

Počítá se totiž s evakuací pouhých šesti set tisíc obyvatel v nejbližším okolí sopky, experti ale požadují vyklizení celé Neapole.

Pokud totiž Vesuv vybuchne tak, jako před čtyřmi tisíci lety, třetí největší město Itálie doslova lehne popelem.
 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.1.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 14.1.2007