Nahoru ]

Pozdrav z Telče :)
 
Vítám vás v novém týdnu a vítám vás v dalším pázdninovém týdnu. Jak jsem již zmínil jsem se že budu mít prázdniny také. Jinými slovy po několika letech kdy jsem "Hadův týden" aktualizoval neděli co neděli bude po dobu prázdnin v redukované podobě.

Pokud i o prázdninách navštěvujete tuto stránku tak vám jistě neuniklo, že jsme měli s Polly od 7-13.7. v Telči výstavu fotografií.
Obrazovou reportáž z pobytu najdete >>ZDE>>: http://eldar.cz/hade/polly_foto/web4/

 

 

 Muž s dutou hlavou

Extrémní případ hydrocefalie. Muž žije bez větších potíží s nepatrnými zbytky mozku. Teoreticky měl být dávno mrtev.

Ve špičkovém lékařském časopise The Lancet popsal tým francouzských lékařů vedených Lionelem Feuilletem případ muže, který v důsledku hydrocefalie přišel o polovinu až tři čtvrtiny mozku. Pozoruhodné je, že se tento člověk dožil v relativní spokojenosti věku 44let. Byl ženatý a byl otcem dvou dětí. Pracoval jako státní zaměstnanec. Jeho IQ dosahovalo 75 bodů, což je spodní hranice normálu. Rozhodně nebyl diagnostikován jako mentálně postižený či retardovaný.

 

Mějte se hezky...

Hade, 22.7.2007

Po dešti na hřbitově...
Vítám vás v dalším týdnu. Jak jsem již zmínil jsem se že budu mít prázdniny také. Takže aspoň fotečku a dva příspěvky od od Táni :)

 

Tohle mě nadchlo, úplně to vidím:
Ukázka ze Slavíků Kamenného mostu se šíří po majlu - a koho to fakt zaujme, jde do knihkupectví svého oblíbeného a zeptá se "Prosímvás, už vyšli
Slavíci Kamenného mostu?"
A paní knihkupka: "Nemám to tu, ale zkusím to objednat ... Kdo to vydal?"
A zájemce "Jé, to nevím, ale přišla mi majlem ukázka..."
A knihkupka se zeptá distributora, a ten se zeptá nakladatele, a nakladatel si vzpomene, že má v majlu nabídku rukopisu - ode mně - a hned volá, že to teda vydá, :o)))

A voda teče nahoru a hory mají opět křídla, :o) Ze zvědavosti - jestli by to vyšlo - zeptáš se u svýho knihkupce?

Zdravím srdečně!

TK

Tak dnes, přátelé, je úžasné výročí 300 let od umístění sochy Svaté Anny Samotřetí na Kamenném mostě. Je to Jäckelovo dílo, vlastně to možná ani není Anna?

A v příloze posílám jako oslavnou ódu ukázku z toho úžasného díla, kterému teď dělám agenta,:o)

Přeji příjemný svatoanenský večer!

TK


 


Inu co říci k následujícímu článku, každý soudný člověk by zkonstatoval že vše v něm uvedené se jaksi neslučuje s evoluční teorií...

Převzato: www.ihned.cz

Dinosauři existovali souběžně se svými předky
Nová vědecká studie tvrdí, že dinosauři sdíleli po miliony let Zemi s živočišnými druhy, které byly jejich předky


Dinosauři vznikli koncem triasu, před 235 až 200 miliony let, a dominovali planetě v juře, před 200 až 120 miliony let. Vědci si až dosud mysleli, že dinosauři své předchůdce rychle nahradili. Vskutku, až do roku 2003, kdy byl v Polsku objeven tvor zvaný Silesaurus, nebyl nalezen žádný předchůdce dinosaurů z pozdního triasu. Nyní podle CNN oznámil americký výzkumný tým v časopise Science, že na severu Nového Mexika objevil důkaz, že dinosauři a jejich předchůdci žili na Zemi společně po desítky milionů let.

Mathew T. Carrano, kurátor expozice dinosaurů v Smithsonian's National Museum of Natural History, podotýká, že až dosud existoval mezi vědci dlouholetý spor o tom, zda dinosauři nahradili dřívější druhy živočichů postupně nebo náhle. "To, co vědci získali, je nález právě z období střídání živočišných druhů. Je jasné, že tehdy existovaly životní podmínky jak pro dinosaury, tak i pro tato starší zvířata. Přinejmenším v tomto místě na jihozápadě USA nedošlo k přechodu mezi živočišnými druhy náhle," vysvětluje Carrano.

"Nalezení předchůdců dinosaurů ... společně s dinosaury nám říká něco o rychlosti této změny. Jestli existovalo nějaké soupeření mezi dinosaury a jejich předchůdci, pak to bylo velmi dlouhodobé soupeření, " tvrdí Randall Irmis, postgraduální student z University of California v Berkeley a spoluautor zprávy.

Výzkumný tým ohlásil nález 1300 fosílií, včetně několika kompletních kostí. Byly objeveny v Hayden Quarry, v Ghost Ranch, oblasti, která se stala slavná díky obrazům Georgia O'Keeffe.

Nebyla tam žádná kompletní kostra, a výzkumníci stále na místě pracují. Nálezy zahrnují kosti raných dinosaurů a jejich předchůdců, stejně jako zbytky předchůdců krokodýlů, ryb a obojživelníků, všechny datované do období před 220 až 210 miliony let.

Byly nalezeny i kosti z nohou masožravého Chindesaura bryansmalli, blízkého příbuzného Coelophysise, známého dinosaura z období triasu. Vědci tvrdí, že oba chodili po dvou nohou a připomínali mnohem pozdějšího Velociraptora, zobrazeného ve filmu Jurský park.

Našli také ostatky Dromomerona romeri, příbuzného 235 milionů let starého předchůdce dinosaura ze středního triasu zvaného Lagerpeton. Dromomeron byl dlouhý od 90 do 150 cm. Dalším objevem byl nejmenovaný čtyřnohý pasoucí se tvor, třikrát tak velký jako Dromomeron.

Výzkum financovaly National Geographic Society, Theodore Roosevelt Memorial Fund a Jurassic Foundation.
Autor/ři: Jan Mittelbach

 

 

Mějte se hezky...

Hade, 6.8.2007