Nahoru ]

Vzhůru do sedla a šlapat... :)


Vítám vás v novém týdnu.  Omlouvám se za absenci horoskopu ale neskutečně nestíhám jsa zahlcen řešením svých osobních záležitostí...

"Někdy se vzbudíš. Někdy tě pád zabije. A někdy, když padáš, vzlétneš."

Neil Gaiman
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne.


Dvouhektarové jezero v Chile beze stop zmizelo

Vědci zatím nedokáží vysvětlit, kam se náhle poděla dvouhektarová vodní plocha
22. června 2007 9:34
Místo ledovcového jezera v národním parku Bernarda O’Higginse v jižní části Chile zůstal v zemi jen nevzhledný kráter. Přitom ještě před třemi měsíci nic nenasvědčovalo tomu, že by vodní útvar mohl zmizet. Ale teď jako kdyby se vypařil.

Tak ještě jednou a určitě ne naposledy :) Odkaz vede na jiný server, takže vidíte, že nejsem sám postižený mánií upozorňovat na články které nesouhlasí s teorií o změnách klimatu způsobených lidmi.

Geolog Patterson: Za globální oteplování může Slunce


Ačkoli mezi vědci zcela jednoznačně převažuje názor, že hlavní příčinou globálního oteplování jsou skleníkové plyny, najdou se i tací, kteří s tímto vysvětlením nesouhlasí. Někteří z nich dokonce tvrdí, že průměrné teploty nebudou v 21. století stoupat ale spíše klesat. Jedním z nich je i Dr. R. Timothy Patterson, profesor geologie na univerzitě v kanadském Carletonu. Wikipedie řadí Pattersona mezi dvaadvacetičlennou skupinu expertů, kteří se domnívají, že globální oteplování je způsobeno přírodními procesy.

Patterson považuje klimatické změny za zcela normální. "Klimatická stabilita nebyla nikdy charakteristickým rysem planety Země," napsal Patterson v článku pro kanadský deník Financial Post. "Jedinou konstantou v klimatu je změna; mění se neustále a někdy i docela rychle. Mnohokrát v minulosti byly teploty daleko vyšší, než jsou dnes, a občas byly teploty chladnější. Také nedávno, před 6 tisíci lety, bylo asi o 3 stupně tepleji, než je teď. Před 10 tisíci lety, když končil po tisíciletí chladného období mladší dryas, teplota během jedné dekády stoupla až o 6 stupňů, 100 krát rychleji než v minulém století."

 

Mějte se hezky...

Hade, 25.6.2007