Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu.

"Láska patří touze a touha je vždy krutá."

Neil Gaiman
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne.


Květen byl devátým nadprůměrně teplým měsícem v řadě

čtk, dom

Praha - Květen byl v Česku už devátým teplotně nadprůměrným měsícem v řadě. Bylo o 1,8 stupně tepleji, než činí průměrná květnová teplota.

Zápornou teplotní odchylkou od normálu skončil naposled loňský srpen. Tehdy byla průměrná teplota o 1,2 stupně Celsia nižší než obvykle.

"Od té doby končí měsíce většinou s bilancí dva až tři stupně Celsia nad normálem. Ještě extrémnější byly letošní leden a únor," uvádí Český hydrometeorologický ústav na svých internetových stránkách. Z předpovědí meteorologové usuzují, že také červen bude teplotně nadprůměrný.
Nadprůměrně teplý byl celý loňský rok

Nadprůměrně teplý byl v Česku celý loňský rok, kdy byla teplota v republice o 0,6 stupně Celsia vyšší, než kolik činí průměr za posledních 30 let. Do celkového hodnocení roku se promítly velmi teplý podzim, ale na druhou stranu i neobvykle dlouhá a poměrně tuhá zima. V celkové statistice tak chladné jaro vyrovnalo vysoké teploty konce roku.

Celý loňský rok byl v ČR šestým až osmým nejteplejším od počátku měření v roce 1961. Počátkem ledna britští meteorologové zveřejnili předpověď, podle níž by se rok 2007 mohl stát rekordně nejteplejším - kvůli globálnímu oteplování a klimatickému fenoménu El Niňo.

Kombinace těchto dvou faktorů podle nich vyžene letos průměrné teploty nad rekord z roku 1998. Dosavadních nejteplejších deset let se podle Světové meteorologické organizace datuje od roku 1994.

130 let Edgara Cayceho

Jak se ukazuje, na Cayceho a jeho dílo platí dvojí metr. Na veřejnosti vycházejí tyto rozmělněné knihy a samotný Edgar Cayce je nedostatečně doceněn, a to i těmi, kdož o něm píší, protože jej staví do takového světla, které neodpovídá skutečnosti. Vzhledem k tomu, že tento impuls vychází ze samotné organizace, která má za úkol správu a zpracování jeho pozůstalosti, tak se zdá, že je to úmyslné a nikoli kvůli nedostatečné kvalifikovanosti.

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 13.6.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 10.6.2007