Nahoru ]

Květinové okno...

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se tento týden za absenci horoskopu, ale je mi pod psa a nejsem schopen nic vyplodit, snad mi zachováte přízeň i tak... Děkuji za pochopení.
Nedá mi to abych nezmínil jednu věc která mě v poslední době zaráží. Vzpomínám si že vždycky jsem měl spojený kvetoucí černý bez a jeho těžkou vůni s koncem školního roku (za bolševika se i povinně květy trhaly a sušily jako léčivka). Za pár dní bude odkvetlý. Dozrály třešně a už jsou zralé i jahody. Ve vodních nádržích bují sinice... Ořechy už mají dobré 3cm v průměru. Vím že je podstatně tepleji než minulé roky ale i tak se mi zdá že vše je neúměrně zrychlené. Pokud máte podobné pocity přečtěte si poslední článek v týdnu, možná je to odpověď... Neustálé omílání CO2 a skleníkového efektu způsobeného lidskou činností jsou nic neřešící a neříkající žvásty.

"Je úžasné do jakých potíží se jeden dokáže dostat, když na tom pracuje."

Neil Gaiman
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne.


Do nového týdne povídání od Táni :)


Tak se dívám, že naposledy jsem psala v září, :o)

Ono se toho todiž děje tolik moc, že být u toho všeho a ještě o tym psáti je zcela nemožné!

To, co chci těď hned zaznamenat, je úžasná věc, neb jsem se doslata do historického románu,a to prosím jako mužská postava!

Někdy v lednu jsem si Kamilce postěžovala, že nemám co číst. To jsem měla depku, protože po košíkářském víkendu, už se mi zdálo, že se mi splnilo všecko, co jsem od života chtěla, a co teď?  

Tak mi Kamilka přinesla knížku Tomáše Mlynkece, jmenuje se to Ženy, matky a dcery. Téééda, takový pošušňáníčko tu dlouho nebylo! Je to čtení pro holky, chlapi tomu nemůžou rozumět, ale jak je možný, že to chlap napsal? Už jen ta douška na titulce – „Žena je jediná hvězda, které se muž může skutečně dotknout.“

No prostě jsem byla unešena, a samozřejmě jsem to Kamilce řekla, protože on ten Mlynkec je spoluzakladatel Maryšky, však víme, to je to sdružení, kam teď chodím.

A Kamilka mi pošuškala, že Mlynkec dopisuje román, a Mlynkecovi pošuškala, jak jsem nadšená, a když teda Mlynkec román dopsal a Květka jeho nádherná paní zapracovala na první korektůře, vybrali si mně – MNĚ! – za pokusnýho králíka a úplně nejvíc prvního čtenáře!

A tak jsem si zajela na kole do Kopytova, mají tam domek na konci světa, hnedle u meandrů Odry, stále ještě s otlučenou omítkou – to kvůli vlhkosti po poslední povodni – na zahradě jsme poseděli, Mlynkec do mně hustil neuvěřitelnou kupu neuvěřitelných informací, on je totiž slovanský fundamentalista, takže jsem měla v hlavě galimatyáš, protože dole bylo najednou nahoře a obráceně, vzmohla jsem se jedině na pokus o kompliment: „Mamka říkala, že jste slezský Marquez...“ A Mlynkec? „To je urážka!“

Nicméně jsem dostala dva první díly Slavíků kamenného mostu. Ach!

Historický román z let 1680-1740, asi tak nějak, nádherně rozvrstvený, plný historických faktů, s imaginárním příběhem lužickosrbského sochaře, který je ovšem taky historickou postavou, no fajné a pěkné! Květnové svátky mi nahrály a četla jsem a četla, po prvním díle posílám do Kopytova zprávičku: „Chtěla bych, aby to nikdy neskončilo...“  

Mezitím Mlynkeci připravili třetí díl, pro který jsem byla zas v Kopytově, to už jsem byla lépe v obraze a lépe jsem rozuměla Mlynkecovu povídání, zasmáli jsme se při výběru herců pro filmovou verzi příběhu, protože mi by se líbil Matt Damon, přemýšlíme o možnostech vydání, protože tohle vyjít MUSÍ, včera jsem třetí díl dočetla, a hned se vrhám na poslední čtvrtý, který mi Mlynkec dal v pondělí, a je to nejen zajímavé, ale i vášnivé, protože jezuiti unesli Kateřinu a Jäckel je raněn do hloubi duše, a mladý Brězan si odnesl třetí díl kroniky, kdo ví, co s ní bude ...

Jestli do týhle doby slova plynou jako voda v řece, někdy prudčeji a někdy zvolna, tahle větička mi z toho nepřirozeně vyčnívá jako nějaká zeď, co to tam má co dělat? Po dalších třech stránkám mi to dojde! Chechtám se, beru mobil a píšu SMS do Kopytova: „Cha! Tak mladý Brězan, jo?“

A za chvilku z Kopytova: „Co udělal, holomek?“

Odpovídám: „Odnesl si třetí díl kroniky a čert ví, co s ní bude!“

A hle: „Pomalými krůčky Jäckel směřuje ke konci života svého přes pár pastí, nachystaných na něho i váženého čtenáře. Doufáme, že čtenář zachová autorovi přízeň.“

Pozor na podezřívavé autory!TK


 Zahubila kometa předchůdce indiánů?
Před 12 900 lety se v zemské atmosféře kdesi nad Kanadou rozpadla a explodoval velká kometa. Rozsáhlá území Severní Ameriky zachvátil požár, vše bylo pokryto troskami exploze a popelem. Vyspělá kultura předchůdců indiánů dnes nazývaná Clovis spěla rychle ke svému úpadku.


Neočekávané struktury v Saturnově prstenci

Saturnův největší a nejhustější prstenec B je složen z chuchvalců (shluků) částic, oddělených prázdnými mezerami. To jsou poslední závěry vědců, vyslovené na základě dlouhodobých pozorování pomocí kosmické sondy Cassini. Tyto chuchvalce v Saturnově prstenci B neexistují dlouhodobě izolovaně, ale neustále se srážejí, jak zjistili překvapení vědci. Na obrázku ve falešných barvách jsou části prstenců vyznačeny odlišnými barvami na základě měření zákrytů různých hvězd za prstenci planety, prováděných v ultrafialovém světle.


Doporučuji vám přečtení seriálu Meziplanetární "Den poté" na serveru www.matrix-2001.cz . Vzhledem k tomu že seriál souvisí s Dimitrijevovou zprávou na kterou se často odvolávám nemyslím že by šlo o slučování neslučitelných faktů. Pokud dvě skupiny vědců na opačné straně zeměkoule dojdou k tomu samému závěru, už na věci nejspíš něco bude, že?

Meziplanetární "Den poté"

 
Na začátek tedy několik zcela objektivních zjištění:

SLUNCE: Od roku 1940 vyzařuje toto těleso více energie jak za posledních 1150 let

MERKUR: Zjištěna přítomnost polárního ledu s překvapivě silným magnetickým polem – nejde tedy o mrtvou planetu

VENUŠE: V důsledku silných atmosférických změn za posledních 30 let se zvýšil o 2500% jas planety

ZEMĚ: Aktivují se rozsáhlé geofyzikální procesy globálních klimatických změn

MARS: Probíhá proces globálního oteplování planety včetně stále častějších silných bouří

JUPITER: Došlo k zvýšení jasnosti planetární plasmy o 200%

SATURN: V oblasti rovníku narůstá rentgenové záření, za posledních 20 let se významně snížilo proudění atmosféry

URAN: Velké změny v jasnosti planety, nárůst globální oblačnosti

NEPTUN: Za posledních několik vzrostla o 40 % atmosférická jasnost

PLUTO: I když již není považováno toto těleso za planetu patří do našeho seznamu. Za posledních několik let vzrostl o 300 % tlak vzduchu. Nikdo nezná příčinu……..

 

Mějte se hezky...

Hade, 26.5.2007