Nahoru ]

Prostě kachna:)

Vítám vás v novém týdnu.

„Pokud bude na zemi místo, kde bude vzduch, slunce a tráva, bude muset člověk litovat, že tam není.”

Boris Vian

Náhodný citátek  od mojí maličkosti do nového týdne.
 


Je to asi 14 dní co jsem psal u jednoho článku o vodě na Marsu cože se to ještě v brzké době dozvíme :) Inu...

Převzato: www.idnes.cz

Vědci zničili důkazy života na Marsu, tvrdí geolog


Některé druhy života na Marsu možná zničily americké sondy. (Autor: NASA, ESA, The Hubble Heritage Team)
8. ledna 2007 17:18
Američtí vědci měli prý už před třiceti lety důkazy o životě na Marsu. Nevhodnými metodami je ale v laboratoři nevědomky zničili. Takový je názor několika odborníků v čele s profesorem geologie Dirkem Schulze-Makuchem.

Svou teorii zveřejnil na víkendovém setkání Americké astronomické společnosti v Seattleu. Podle Schulze-Makucha sondy Viking, které NASA vypustila v letech 1976 a 1977, hledaly na Marsu špatný druh života.

"V získaném materiálu nebyly rozpoznány cizí mikroorganismy," píše profesor ve své zprávě zveřejněné na kongresu.

Vědci NASA se totiž zaměřili na hledání buněk srovnatelných s těmi pozemskými. Hledali stopy slané vody, která je vnitřní tekutinou našich lidských schránek. A nic takového na rudé planetě opravdu nenašli.

Vědci se shodují
Výzkumy materiálu přivezeném sondami Viking v polovině sedmdesátých let nemohly zaregistrovat život na bázi peroxidu vodíků, neboť zkoumaly jiné sloučeniny. Naopak mohly organismy zničit přehříváním a zkoumáním ve slané vodě.

Sloučenina vody a peroxidu vodíků, jež by měla být podle Schulze-Makucha základní složkou neobjevených organismů, zůstává tekutá i při velmi nízkých teplotách. Těm je Mars vystavován.

"Problém je v tom, že tehdy nebyly k dispozici žádné informace o prostředí na Marsu," řekl Schulze-Makuch podle CNN. On sám prý nemůže dokázat, že na planetě je život.

Ale podle toho, jaké je na rudé planetě prostředí a podle pravidel evoluce, "dává tamější život smysl".

Ostatní moc nevěří
Výzkum Schulze-Makucha se shoduje s výsledky práce americké Národní výzkumné rady. Podle jejich kritiků je však problém v tom, že "výzkumníci mohou najít vždy jen to, co hledají".

Podle zpravodajství CNN se NASA textem i přesto zabývá a je možné, že další sonda, která se na Mars vydá, bude hledat jiný druh marťanského života než doposud.

Nová mise na Mars pojmenována Phoenix by měla vyletět letos v létě. NASA však vědce žádá, aby přišli s výzkumnou metodou postavenou na už existujících vědeckých instrumentech.

"Logická shoda je sice pěkná věc, ale není to dost pádný důvod pro nový výzkum," vysvětlil badatel mise Phoenix Chris McKay.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.1.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn a Jupiter.

Mějte se hezky...

Hade, 7.1.2007