Nahoru ]

Jarní kytička pro vás do nového do nového týdne:)

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu,ale podařilo se mi díky vlastní nešikovnosti vykloubit si prst a dost blbě se mi na počítači píše, krom toho je úplněk. Tak to tentokrát musíte vydržet s takovým poněkud redukovaným týdnem. Jinak k fotečce do nového týdne... V divadle Archa proběhl fantastický koncert Lisy Gerrard. A Eldar byl samozřejmě  u toho...

 


"Když vám toho z duše moc nezbývá a víte to, pořád ještě nějakou duši máte."

Charles Bukowski
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne.


Dost dobré - další pohled na globální změny klimatu... :)


Vyvrácení existence skleníkové vrstvy

Podivné modlitby kněžstva „skleníkové vědy“

Prosím už mi nepište a nevysvětlujte, co že mají znamenat nejposlednější data o globálním oteplování, která jste právě nalezli v jakýchsi článcích a učebnicích. Před dvaceti lety jsem hovořil s manažerem environmentálního projektu při NASA – Ames. Byl jsem přes 20 let zaměstnán jako špičkový vědeckotechnickýspecialista na programu raketoplánu, takže tyhle lidi znám. Ředitelka projektu, doktorka „ekologie“, nebo tak něco, neznala skoro nic ze základů fyziky a chemie. Téměř polovina mých telefonních hovorů s ní obsahovala má vysvětlování, jak a proč je Země nakloněná a jaký to má vliv na počasí. Nakonec mne poslala, abych si pohovořil s jejím šéfem v ředitelství NASA.


Břehy Austrálie brázdila "loď duchů"


Záchranné jednotky v Austrálii vyhlásily pátrání po třech mužích, kteří se nevysvětlitelně ztratili z plující jachty. Ta byla záchranáři nalezena u severních břehů Queenslandu. Loď měla spuštěný motor, stůl byl prostřen k večeři, ale na lodi nebylo ani známky po posádce.
20.4. 2007 17:28

MELBOURNE - Po pohřešovaných pátrají letecké i námořní záchranné složky, zatím ale bez úspěchu, i když je hledají i ve velké vzdálenosti od lodi. Po posádce lodi, která je přezdívána "loď duchů", momentálně pátrá dvanáct letadel.

Dvanáctimetrový katamaran, který v neděli plul z Townsville do Airlie Beach, byl spatřen helikoptérou ve středu, ale záchrannému týmu se podařilo dostat na loď až v průběhu pátku. Záchranáři potvrdili, že na palubě nikdo nebyl a nedokáží si zatím celý případ vysvětlit.

"Motory byly zapnuté, počítače běžely včetně laptopu na stole a rádio bylo funkční. Na stole bylo prostřeno k večeři včetně jídla," řekl mluvčí queenslandských záchranných složek Jon Hall. "Bylo to trochu zvláštní," dodal. Všechny plachty byly vzepjaté, přestože jedna byla vážně poškozena. Záchranné vesty zůstaly na palubě.
Při hledání by mělo pomoci GPS

Dle Halla objevili záchranáři na lodi systém GPS, který by mohl poskytnout hodně užitečných informací o tom, kde se loď přesně nacházela. "Umožní nám to zpětně vysledovat, kudy jachta v posledních dnech plula. Doufáme, že nám to přiblíží místa, kde bychom měli po ztracené posádce pátrat," uvedl Hall.

Novinky, BBC


 Účinky slunečních erupcí na GPS
Poslal:: Tabun - Úterý, 17.Duben 2007 - 23:28 CEST
Vědci z Cornell Universtity potvrdili, že prudký nárůst energie v rádiové oblasti, ke kterému došlo loni v prosinci může mít vážné důsledky pro GPS (= Global Positioning System), stejně jako pro další komunikační zařízení.
K nárůstu došlo v souvislosti se sluneční erupcí, která vyvrhla vysokoenergetické elektrony do svrchních vrstev sluneční atmosféry. V důsledku toho došlo ke vzniku rádiových vln, které po čase dosáhly Země. Tyto vlny pokrývají široký rozsah frekvencí a způsobují na nich vzrůst pozadí (tj. šumu, který může degradovat signál).


Mějte se hezky...

Hade, 29.4.2007