Nahoru ]

 Barvy zmaru... Další fotečka z pásma...Je to nevyčerpatelný zdroj bizarností.

Vítám vás v novém týdnu. Tento víkend pokračovali podivnosti letošního roku:

Česko má za sebou rekordně teplý víkend


Praha, 15. 4. 2007
Končící víkend ocenili milovníci letních i zimních sportů - vedle několika horských středisek, jež vítala poslední lyžaře, ožily i plovárny a koupaliště. Rušno bylo také na hradech a zámcích, kde je sezona v plném proudu, stejně jako v přírodě, kam vedle pěších turistů zamířili i dobrovolníci za úklidem odpadků. Na duben neobvykle vysoké teploty, které na některých místech lámaly rekordy, však velmi potrápily hasiče. Kvůli suchu museli častěji zasahovat u lesních požárů, jejichž celkový počet se v sobotu dokonce ztrojnásobil.

Nezvykle teplé a slunečné počasí se promítlo do záznamů meteorologů. Teplotní rekord padl v sobotu například v pražské Libuši, kde naměřili 24 stupňů Celsia. O 3,2 stupně tak byla překonána dosavadní nejvyšší hodnota z roku 1989. Dnes je ve hře zdolání teplotního maxima z roku 1984. Hodinu po poledni meteorologové v Libuši naměřili 21,9 stupně, dosavadní rekord je přitom jen o desetinu stupně vyšší. Konečné výsledky budou znát večer.

V Klementinu v sobotu naměřili dokonce 24,3 stupně, rekord z roku 1939 ale zůstal nepokořen. Dnes se zatím rtuť teploměru vyšplhala na 21,7 stupně a rekord zřejmě překonán nebude, řekl ČTK pracovník Českého hydrometeorologického ústavu. Na západě Čech padl v sobotu rekord v Plzni-Mikulce, kde teploměr ukázal 25,9 stupně Celsia ve stínu.


Autor/ři: kaj-iHNed,čtk


"Své zásady by si člověk měl šetřit pro velké příležitosti."

Albert Camus
Náhodný citátek ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Následující článek rozšiřuje informaci která na inetu už proběhla a v "týdnu" už byla.

Pyramidy na Ukrajině

ZEMNÍ PYRAMIDY NA UKRAJINĚ

Na Ukrajině byl objeven „náboženský komplex se zemními pyramidami“, které jsou starší než egyptské. Největším překvapením jsou obrovské rozměry domnělého božiště.

Ukrajinští archeologové objevili pozůstatky starověkého osídlení, které je podle jejich prvních odhadů o 300 let starší než pyramidy v Egyptě. Kamenné základy staveb se podobají tvarem aztéckým a mayským pyramidám. Nově objevený pyramidový komplex se nachází ve východní části země nedaleko města Lugansk, na řece Doněc.

„Domníváme se, že tyto stavby byly zřízeny před pěti tisíci lety, v tzv. době bronzové a sloužily k uctívání slunečního božstva. Komplex se ve skutečnosti skládá z mnoha chrámů a obětních oltářů.“

Takže božiště a kult uctívačů Slunce. Jak jinak. V tomto ohledu nemají archeologové příliš fantazie… nebo spíš na vybranou, nemají-li vypadnout ze stránek svých zatuchlých učebnic? Proč lidé tehdy po celém světě uctívali Slunce jako zběsilí? Bylo ho málo? Báli se, že jim Slunce někam uteče?... Co se stalo předtím? Z čeho vycházely tyto podivné zvyky, při nichž lidé s nasmírnou námahou vršili umělé hory? Za každým „kultem“ se vždy skrývá racionální základ. Najdeme ho?

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.4.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 15.4.2007