Nahoru ]

Další fotečka z "Pásma" - "Nebyl to jiný svět - to se k němu jenom otočil starý známý svět svou odvrácenou stranou, tato strana se před ním na okamžik mihla a pak se zase pevně uzavřela, dřív než se stačil orientovat."

Vítám vás v novém týdnu. I v dalším novém týdnu je svět zase o něco hezčí, že?
Útok na Írán bude možná proveden na začátku dubna
Jakub Rolčík
Ruská tisková agentura RIA Novosti přinesla dne 31. března 2007 informaci o možném útoku Spojených států na Írán. Podle zdroje blízkého ruským ozbrojeným silám Američané prakticky dokončili přípravu na provedení raketového útoku a bombardování Íránu. V Perském zálivu jsou přítomny americké letadlové lodi Stennis a Eisenhower, dva úderné svazy vojenských lodí, přes sto bojových letounů a úhrnem na 10 tisíc amerických vojáků. Útok může být proveden v první polovině dubna a není vyloučeno, že po něm bude následovat rozhodnutí o pozemní operaci v Íránu.

Podle serveru DEBKAfile, který má blízko k izraelským tajným službám, začne útok s kódovým označením „Kousnutí“ dne 6. dubna po půlnoci a nebude trvat déle než 12 hodin. Cílem útoku má být vržení íránského jaderného programu o několik let nazpátek. Server DEBKAfile ovšem přináší také stručnou zprávu, podle níž ruský ministr obrany popírá informace ruských médií o možném americkém útoku na Írán v prvním dubnovém týdnu.

Důvodem pro útok může být zadržování 15 britských námořníků Íránem. Pozorovatelé podotýkají, že vojenské cvičení amerických sil v Perském zálivu začalo 27. března, čtyři dny po zajetí britských vojáků a den před zahájením zasedání Ligy arabských států v Riádu. Podle expertů je stav amerických vojenských sil v oblasti na úrovni března 2003 před útokem na Irák.
www.blisty.cz

"Jak hnusný je náš věk! A ve všech jeho podobách je člověk tyran, zrádce nebo vězeň."

Alexandr Puškin

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne.


 

Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně....

Dluh českých domácností stoupá

Zadlužení českých domácností se v únoru opět zvýšilo. Podle údajů České národní banky dlužily domácnosti bankám a finančním institucím téměř 557 miliard korun. Ve srovnání s předcházejícím rokem to znamená růst o 30 procent.

No k následujícímu článku jediné. Představa atmosférického víru který vytváří pravidelný šestiúhelník mi připadá poněkud zvláštní. Ať dělám co dělám nemohu si vzpomenout kdy mi naposledy voda při vypouštění vany vytvářela hexagram :)

Zvláštní šestiúhelník na severním pólu Saturnu

Fotografii bizardního šestiúhelníku (hexagonu) pořídila sonda Cassini na severním pólu Saturnu. Již dříve pozorovaly tento atmosférický úkaz sondy Voyager 1 a 2, takže se jedná o trvalou anomálii v atmosféře druhé největší planety naší sluneční soustavy.

Sonda Cassini pozorovala v oblasti severního pólu Saturnu zajímavý pravidelný šestiúhelník. Podobný tvar má například včelí plástev. Na aktuálních snímcích je útvar výrazně tmavší, než byl před více než dvaceti lety, když ho zachytily kamery sond Voyager. Sonda Cassini se na severní pól Saturnu podívala ve viditelné a infračervené oblasti spektra. Saturnova atmosféra vytvořila šestiúhelník, jehož všechny strany jsou téměř stejné.>>>

Vědci na stopě tajemné bioenergie

Všechno začalo na katedře environmentální biologie v australské Curtin University of Technology. Jedna studentka (Katrin Leso) tam v rámci semestrální práce
měřila rychlost růstu obilí v magnetickém poli.

Protože to byla studentka pečlivá, snažila se sledovat vliv co nejvíce růstových faktorů (teplota, vlhkost, osvětlení, složení půdy).
Když dělníci prořezávali křoviny kolem jejího domu, jeden z mladých stromků byl větvemi zapletený do okolních stromů a po podseknutí zůstal viset ve vzduchu. Nejen to, okolní pružné větve svojí silou stromek nadzvedly, takže mezi jeho kmenem a pařezem vznikla mezera široká několik palců. Studentka si toho všimla a dostala bláznivý nápad: přemluvila dělníky, aby stromek pár dní nechali a vložila do mezery misku s právě naklíčenými semeny.
Co když tam působí nějaká síla? Druhý den se nestačila divit - obilí uvnitř mezery opravdu rostlo 2x rychleji než obvykle! >>>

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.4.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 1.4.2007